تحقیق جدید نشان می دهد؛ زنده ماندن از حمله قلبی در سال‌های جوانی برای زنان سخت‌تر است

محققان خواستار آگاهی بیشتر عمومی در مورد حملات قلبی در زنان جوان، از جمله علائم منحصر به فرد آنها و مراقبت‌های مورد نیاز آنها شد

Image for post
Image for post

دکتر «میتسوآکی ساوانو»، سرپرست تیم تحقیق از مرکز بیمارستان نیوهاوان کنتیکت، می‌گوید: «همه اینها با آگاهی عمومی نسبت به پیشگیری از حملات قلبی و برنامه‌های غربالگری برای شناسایی عوامل خطر سنتی قبل از حمله قلبی شروع می‌شود. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که حملات قلبی فقط در مردان میانسال یا مسن اتفاق می‌افتد، که این درست نیست.»
ساوانو در یک نشریه خبری گفت: «مردم باید بدانند که حملات قلبی در زنان جوان نیز رخ می‌دهد و می‌تواند با علائم غیر معمول ظاهر شود.»
حمله قلبی دوم و درد قفسه سینه مربوط به قلب دلایلی بودند که زنان پس از حمله قلبی اول به بیمارستان بازگشتند.
بر اساس این مطالعه، بیشترین تفاوت‌ها در بستری‌های غیر قلبی مشاهده شد.
محققان با استفاده از داده‌های یک مطالعه حمله قلبی روی افراد ۱۸ تا ۵۵ ساله، مسائلی را که نیاز به بستری شدن در بیمارستان برای بیش از ۲۴ ساعت در یک سال پس از حمله قلبی داشتند، بررسی کردند.
این مطالعه شامل بیش از ۲۰۰۰ زن و نزدیک به ۱۰۰۰ مرد بود.
بیماران به دلیل حمله قلبی مکرر یا درد قفسه سینه ناشی از قلب؛ نارسایی قلبی؛ آریتمی؛ بیماری دریچه و سکته مغزی در بیمارستان بستری شدند. آنها همچنین به دلیل مسائل غیر مرتبط، از جمله مشکلات گوارشی، خونریزی و مشکلات روانی در بیمارستان بستری شدند.
ساوانو گفت: «محققان فکر می‌کنند زنان جوانی که با حمله قلبی مواجه می‌شوند در مقایسه با مردان بار بیشتری از عوامل خطرزا را دارند.»
وی گفت: «به طور کلی، زنان جوان، قبل از یائسگی بواسطه هورمون استروژن خود محافظت می‌شوند تا کمتر دچار حملات قلبی شوند. اما برای غلبه بر این محافظت فیزیولوژیکی، تجمع بیشتری از عوامل خطر مانند چاقی، فشار خون بالا، کلسترول بالا، سیگار کشیدن و غیره تأثیرگذار است.»
این زنان همچنین دارای چاقی، نارسایی احتقانی قلب، سکته قبلی و بیماری کلیوی بودند. آنها در مقایسه با مردان شرکت کننده در این مطالعه به احتمال زیاد کم درآمد، سابقه افسردگی و وضعیت سلامتی بدتری داشتند.