چگونه بلوتوث تلویزیون را روشن کنیم؟


تلویزیون یکی از اساسی ترین و ابتدایی ترین لوازم در هر خانه ای است. تلویزیون ها فقط برای نمایش محتوای ویدیویی نیستند و پیشرفت های زیادی کرده اند و فناوری های مختلفی دارند. یکی از این فناوری ها بلوتوث است که امروزه اکثر تلویزیون های هوشمند از آن پشتیبانی می کنند. بلوتوث ویژگی های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد و می توانید با تلویزیون خود بیشتر از آن استفاده کنید. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه بلوتوث را در تلویزیون خود فعال کنید.

Image for post
Image for post

چگونه متوجه شویم که تلویزیون ما از بلوتوث پشتیبانی می کند یا خیر؟


همانطور که می دانید برای روشن کردن بلوتوث تلویزیون و استفاده از آن، تلویزیون باید از بلوتوث پشتیبانی کند. راه‌های ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید بفهمید تلویزیون شما از بلوتوث پشتیبانی می‌کند یا خیر.
اولین و ساده ترین راه این است که در اینترنت شماره مدل دقیق تلویزیون خود را جستجو کنید. پس از وارد کردن شماره مدل، اطلاعات کاملی در مورد تلویزیون به شما داده می شود و می توانید متوجه شوید که آیا تلویزیون از بلوتوث پشتیبانی می کند یا خیر.
روش دیگری که می توانید برای فعال کردن بلوتوث در تلویزیون خود و اطمینان از اینکه تلویزیون شما از آن پشتیبانی می کند استفاده کنید، این است که ببینید آیا تلویزیون شما دارای کنترل از راه دور هوشمند است یا خیر. اگر تلویزیون شما دارای چنین قابلیتی باشد، قطعا از بلوتوث پشتیبانی خواهد کرد. زیرا برای استفاده از عملکرد کنترل از راه دور هوشمند به بلوتوث نیاز است.
روش بعدی برای روشن کردن بلوتوث تلویزیون این است که به منوی تنظیمات و قسمت خروجی صدا بروید. با انتخاب این گزینه می توانید متوجه شوید که تلویزیون شما بلوتوث دارد یا خیر. اگر بلوتوث دارید، گزینه Bluetooth Speaker را مشاهده خواهید کرد.

اگر در این روند برای تلویزیون سامسونگ شما مشکلی به وجود آمد میتوانید با مرکز استاد تی وی تماس گرفته و تعمیر تلویزیون سامسونگ استاد تی وی در منزل را تجربه کنید

Image for post
Image for post


آخرین راه ممکن مراجعه به دفترچه راهنمای محصول و کسب اطلاعات از طریق آن است. دفترچه راهنمای همراه محصول حاوی تمام اطلاعات لازم در مورد دستگاه است. اگر آنها را با دقت بخوانید، به راحتی در آنها نحوه روشن کردن بلوتوث تلویزیون را خواهید یافت.

چگونه بلوتوث تلویزیون خود را روشن کنیم؟

برای روشن كردن بلوتوث تلويزيون مراحل زیر را دنبال کنید:

  • بر روی کنترل تلویزیون دکمه Home را پیدا کنید و آن را فشار دهید.
  • به قسمت تنظیمات بروید و گزینه انتخاب را فشار دهید.
  • در قسمت تنظیمات به دنبال بخشی به نام Network & Accessories باشید.
  • تنظیمات بلوتوث را انتخاب کنید و دکمه تأیید را فشار دهید.
  • روی گزینه روشن کردن بلوتوث کلیک کنید و منتظر بمانید که بلوتوث تلویزیون روشن شود.
  • حال بلوثوت تلویزیون شما روشن است و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

چگونه بلوتوث تلویزیون هوشمند سامسونگ خود را روشن کنیم؟

راه اندازی و فعال سازی بلوتوث تلویزیون های سامسونگ نیز مانند سایر تلویزیون ها بسیار ساده است. برای روشن کردن بلوتوث، کافی است چند مرحله ساده را دنبال کنید تا بلوتوث تلویزیون خود را روشن کنید و آن را با دستگاه‌های دارای بلوتوث در خانه جفت کنید.
برای فعال کردن بلوتوث در تلویزیون های سامسونگ مراحل زیر را دنبال کنید.
اولین و مهمترین مرحله این است که دستگاهی که قصد دارید به تلویزیون وصل شوید دارای بلوتوث باشد. اگر بلوتوث دارید، باید آن را روشن کنید و در حالت اسکن بگذارید. مهم است که دستگاه مورد نظر در حالت نظارت باشد تا قابلیت بلوتوث تلویزیون فعال شود. زیرا اگر این حالت فعال نباشد، تلویزیون نمی تواند دستگاه را پیدا کند و به آن متصل شود. پس از اطمینان از فعال بودن بلوتوث دستگاه و در حالت عیب یابی، می توانید به مرحله بعدی بروید

بلوتوث تلویزیون
بلوتوث تلویزیون
بلوتوث تلویزیون


در مرحله دوم باید دکمه اختصاصی جفت شدن بلوتوث دستگاه خود را پیدا کنید. برخی از دستگاه ها هستند که این دکمه را ندارند. در این مورد، شما باید آن را به صورت دستی فعال کنید. برای فعال کردن بلوتوث تلویزیون سامسونگ، باید به بخش تنظیمات تلویزیون خود بروید. پس از ورود به قسمت تنظیمات، باید به قسمت بلوتوث بروید و دستگاه هایی را که می خواهید با تلویزیون جفت کنید، پیدا کنید. اگر قبلاً تلویزیون خود را به دستگاهی وصل کرده اید، آن را در این لیست خواهید دید و به راحتی می توانید آن را دوباره جفت کنید. اما اگر اولین بار است که از بلوتوث تلویزیون استفاده می کنید، این لیست خالی خواهد بود و پس از اتصال در تاریخچه دستگاه ذخیره می شود. ذخیره در تاریخچه به شما امکان می دهد تا سرعت تماس های آینده را افزایش دهید و نیازی به اسکن مجدد نداشته باشید.
برای روشن کردن بلوتوث در تلویزیون سامسونگ و اتصال آن به دستگاه های دیگر در این بخش، باید منتظر بمانید تا تلویزیون دستگاه شما را پیدا کند. اگر دستگاه پیدا نشد، تلویزیون و دستگاه را دوباره در حالت اسکن قرار دهید تا بتوانند یکدیگر را کشف کنند. بعد از اینکه تلویزیون شما بتواند دستگاه شما را پیدا کند، نام دستگاه شما را در لیست نمایش می دهد. برای برقراری ارتباط از طریق بلوتوث، باید روی گزینه ای که در کنار نام دستگاه شما ظاهر می شود کلیک کنید تا فرآیند جفت شدن کامل شود. برای روشن کردن بلوتوث تلویزیون سامسونگ و اتصال آن به دستگاه های دیگر باید اجازه دهید که با زدن گزینه تایید امکان پذیر است.
در نهایت، شما نیازی به انجام کار دیگری ندارید. اگر سه مرحله قبلی را به درستی انجام داده باشید، دستگاه به تلویزیون متصل است و نیازی به انجام کار دیگری نیست. برای اتصال دفعه بعد نیازی نیست این مراحل را دنبال کنید. سپس می توانید تلویزیون و دستگاه خود را به سادگی و با روشن کردن بلوتوث به سرعت و به طور خودکار متصل کنید

نتیجه گیری

این روزها بسیاری از تلویزیون ها هوشمند هستند و ویژگی های زیادی دارند. یکی از کاربردی ترین ویژگی های تلویزیون بلوتوث است. بنابراین، این مقاله نحوه فعال کردن بلوتوث را در مارک های مختلف تلویزیون توضیح می دهد. به طور کلی، همه تلویزیون ها از یک روش برای فعال کردن بلوتوث خود استفاده می کنند. در اکثر تلویزیون ها کافی است بلوتوث را با رفتن به تنظیمات > صدا > خروجی صدا > بلوتوث و روشن کردن بلوتوث در تلویزیون و جفت شدن با سایر دستگاه ها روشن کنید.
در مورد نحوه تأیید اینکه آیا تلویزیون شما از بلوتوث پشتیبانی می کند یا خیر، همچنین گفتیم که می توانید شماره مدل تلویزیون خود را در گوگل جستجو کنید یا از دفترچه راهنمای محصول استفاده کنید. با مطالعه این مقاله می توانید به راحتی یاد بگیرید که چگونه بلوتوث تلویزیون خود را فعال کنید و در مواقع نیاز از آن استفاده کنید

جهت بروز هرگونه ایراد برای تلویزیون شما می توانید با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون استاد تی وی تماس بگیرید و کارشناسان این مجموعه جهت عیب یابی در منزل به سوی شما اعزام می شوند