چه افرادی نمیتوانند از بوتاکس استفاده کنند؟

به منظور از بین بردن چین و چروک های حول ابرو هایتان و همچنین خطوط به وجود آمده، ما به شما بوتاکس کردن ابرو را توصیه می کنیم. اما بوتاکس ابرو چیست؟  بوتاکس کردن ابرو ها چین و چروک های اطراف ابرو را متوقف خواهد کرد و این کار را به وسیله ی متوقف و یا ضعیف کردن حرکت آن دسته از ماهیچه هایی که باعث چروک پوستتان می شود، انجام می دهد. جالب است بدانید در بوتاکس از یک سم استفاده می شود. و  مرکز بوتاکس ابرو در شهر اصفهان به کمک این سم ابرو را لیفت میکند.که اسم این سم بوتولونیوم است. از این سم در بوتاکس به صورت ضعیف شده استفاده می کنند.

مکانیزم عمل بوتاکس اینگونه است که معمولا پزشک میزان لازمی از بوتاکس را در پوست تزریق می کند. این کار موجب از کار افتادن موقتی ماهیچه های حرکتی موجود در آن قسمت از پوست فرد می شود. در نتیجه وقتی عضلات حرکتی از کار می افتند، افتادگی ابرو های فرد برطرف شده و نهایتا ابرو ها نیز به سمت بالا کشیده می شوند.

تذکر: بوتاکس مناسب افراد بالای هیجده سال است. انجام بوتاکس برای زنان حامله و افراد دچار بیماری قلبی و بیماری های عضلانی ممنوع است.لیفت و بوتاکس ابرو چیست؟
بوتاکس یکی از روش‌های محبوب و پرطرفدار برای بازکردن چین و چروک‌های عمیق ابرو در کمترین زمان است. این روش غیرتهاجمی بوده و عوارض بسیار کمی نیز خواهد داشت. هر چند باید در انتخاب پزشک برای کاهش عوارض و کسب بهترین نتیجه دقت زیادی شود. در این روش با تزریق ماده به وسیله سوزن‌های باریک و کوتاه در زیر پوست و بی‌حرکت نمودن اعصاب آن ناحیه، چین و چروک و خطوط، بعد از گذشت سه تا ۷ روز باز شده و ماندگاری بین ۳ تا ۶ ماه را خواهد داشت. بعد از این زمان نیاز به تمدید تزریق می‌باشد. مدت زمان انجام لیفت و بوتاکس ابرو بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بوده و نیاز به بی‌حسی کمی برای درد احتمالی خواهیم داشت.

کاندیداهای مناسب برای بوتاکس ابرو
 به نقل از سایت پاسخ تو  :ممکن است برای شما این سؤال پیش بیاید که آیا بوتاکس برای من مناسب است؟ باید گفت بهترین راه برای پاسخ گرفتن این است که به بهترین پزشک در این حوزه مراجعه کنید. پزشک با بررسی وضعیت ابرو و صورت شما متوجه می‌شود که آیا شما کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس ابرو هستید یا خیر. در عین حال باید گفت بوتاکس ابرو برای افراد بالای ۱۸ سال توصیه می‌شود. خط اخم در این حالت باید در شدیدترین حالت و یا در حالت متوسط باشد. برای وضعیت‌های ضعیف‌تر می‌توان از روش‌های دیگر استفاده نمود. اگر باردار هستید یا در مرحله شیردهی نوزاد قرار دارید، بوتاکس ابرو توصیه نمی‌شود و باید زمان بوتاکس را به بعد از این مراحل موکول نمایید.مدت زمان انجام بوتاکس ابرو چقدر است؟
با توجه به اینکه یکی از محبوب ترین روش های کوتاه مدت برای از بین بردن و باز کردن چین و چروک پیشانی می‌باشد غیر تهاجمی بوده و خط کمتری را دارد.

در روش تزریق بوتاکس ابرو، ماده سم باعث غیرفعال کردن اعصاب ماهیچه های اطراف محل تزریق و باز کردن چین و چروک می‌شود.

این عمل بین 10 تا 15 دقیقه زمان لازم دارد.

در هر بار تزریق،  بعد از 7 روز چروکها باز شده و بین 3 تا 6 ماه این حالت بسته به پوست و سن ماندگار می‌باشد.بعد از این مدت بسته به نیاز، باید مجدد عمل تزریق تکرار شود.

لازم به ذکر است مهارت پزشک و تجربه آن در انجام دقیق و بهتر کار تاثیر بالایی دارد.

چه افرادی به بوتاکس ابرو نیاز دارند؟
در پاسخ به این سوال همانطور که در بالا اشاره کردیم بسته به سن و شدت چین و چروک پوست با نظر پزشک معالج مشخص خواهد شد.

از نظر سنی افراد بالای 18 سال بسته به شدت چین پوست می‌توانند تزریق بوتاکس را انجام دهند.

افراد حامله نباید برای بوتاکس ابرو اقدام کنند، بلکه تا اتمام دوره بارداری و شیردهی عمل را به تاخیر بندازید.