هایفوتراپی چگونه انجام می‌شود

شیوه هایفودرمانی یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های بدون جراحی یا غیرتهاجمی لیفت پوست صورت می‌باشد و مزایای بسیاری دارد. برخی از فواید هایفوتراپی عبارت‌اند از:

۱ الی ۳ جلسه درمان با هایفو برای رسیدن به نتایج مدنظر کافی است.
نتایج هایفوتراپی تقریبا ۱ تا ۲ سال ماندگاری دارند.
جلسات درمانی وقت زیادی نمی‌گیرد و بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.
هایفو روش درمانی آسان، بی‌دغدغه و بدون دوره‌ی نقاهت یا ریکاوری دارد.
روش هایفو بدون استفاده از تزریق و برش‌ جراحی است.
هایفوتراپی بدون خونریزی، درد و پانسمان است.


می‌تواند سبب افزایش ماندگاری نتایج جراحی‌های زیباسازی شود.
می‌تواند همزمان با راه‌های دیگر درمانی مانند میکرونیدلینگ انجام شود.
هزینه‌ی هایفو نسبت به جراحی بسیار کمتر است.هایفو مخفف عبارت «High-Intensity Focused Ultrasound -سونوگرافی متمرکز با شدت بالا» است. این درمان می تواند اعماق مختلف بافت بدن را برای سفت کردن پوست، لیفت پوست و کانتورینگ بدن هدف قرار دهد. دستگاه‌های هایفو کاملا غیر تهاجمی هستند و با هدف قرار دادن لایه‌های عمیق پوست کار می‌کنند. این دستگاه تولید کلاژن جدید و بازسازی کلاژن را درست در منبع آن یعنی پوست ، افزایش می‌دهد. گاهی اوقات به آن “لیفت صورت در زمان ناهار” نیز می گویند زیرا درمان سریع، بسیار قابل تحمل و هیچ زمان از کار افتادگی ندارد.

همچنین هایفوتراپی یک فناوری آرایشی پیشرفته که به طور قابل توجهی چندین ناحیه از صورت را سفت و لیفت می کند.همچنین علائم پیری را کاهش می دهد و رنگ پوست را در یک جلسه بهبود می بخشد.
لیفت صورت با هایفوتراپی یک روش درمانی طولانی مدت، غیر جراحی و غیر تهاجمی است که از انرژی اولتراسوند برای سفت کردن و لیفت کردن پوست استفاده می کند.

هایفوتراپی – سونوگرافی متمرکز با شدت بالا
۱-سونوگرافی ایمن سالهاست که وجود داشته است ۲-غیر تهاجمی ۳-بدون توقف بدن را وادار می کند تا کلاژن خود را بسازد
۴-چربی های اضافی بدن را آب می کند ۵-نتایج طبیعی ۶-پیکرتراشی و مجسمه سازی بدن را انجام می‌دهد.

ما آخرین پیشرفت را در فناوری سونوگرافی متمرکز یا همان هایفوتراپی (HIFU) با تکنیک های به روز داریم. هایفوتراپی یکی از pasokheto.ir میگوید: درمان های سریع است و نتایج آن حداقل 6 ماه الی 1 سال ادامه دارد! به همین دلیل است که درمان هایفوتراپی به عنوان “لیفت صورت در زمان ناهار” شناخته می شود. سیستم های هایفوتراپی برای نواحی مختلف صورت ، گردن و حتی پیکرتراشی نیز قابل استفاده است.هایفوتراپی چگونه انجام می‌شود
پزشکان معمولاً روش جوان‌سازی هایفوتراپی صورت را با تمیز کردن ناحیه انتخابی صورت و استفاده از ژل شروع می‌کنند. سپس با استفاده از یک دستگاه دستی، امواج اولتراسوند را در فواصل کوتاه منتشر می‌کنند. هر جلسه معمولاً ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

برخی افراد ناراحتی خفیفی را در طول درمان گزارش می‌کنند و برخی پس از آن درد دارند. ممکن است پزشک متخصص قبل از عمل از بی‌حسی موضعی استفاده کند تا از این درد جلوگیری شود. مسکن‌های بدون نسخه مانند استامینوفن (تیلنول) یا ایبوپروفن (ادویل) نیز می‌توانند به تسکین درد کمک کنند.

بر خلاف سایر روش‌های زیبایی، از جمله لیزر موهای زائد، انجام هایفو صورت نیازی به آمادگی ندارد. بعد از هر جلسه درمانی افراد می‌توانند پس از دریافت HIFU به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهند. بسته به نتایجی که مورد انتظار است می‌خواهند ممکن است بین یک تا شش جلسه درمان نیاز باشد.

در جلسه درمانی چه اتفاقی می‌افتد:

پزشک یا تکنسین ابتدا ناحیه مورد نظر را تمیز می‌کند.
ممکن است پزشک قبل از شروع از یک کرم بی حس کننده موضعی استفاده کند.
سپس پزشک یا تکنسین از ژل مخصوص سونوگرافی استفاده می‌کند.
دستگاه هایفو روی پوست قرار می‌گیرد.
با استفاده از نمایشگر اولتراسوند، پزشک یا تکنسین دستگاه را روی تنظیمات مناسب تنظیم می‌کند.
سپس انرژی اولتراسوند در پالس‌های کوتاه به مدت تقریباً ۳۰ تا ۹۰ دقیقه به ناحیه مورد نظر ارسال می‌شود.
سپس دستگاه را جدا می‌کنند.