نحوه ورود به سامانه پادا ثبت نام کلاس هفتم به چه صورت است ؟

ثبت نام پایه هفتم در مدارس دولتی ، غیر دولتی ، شاهد ، غیر انتفاعی و تیزهوشان انجام می گیرد و هر یک از دانش آموزان بر اساس علاقه ای که دارند ، می توانند ضمن ارائه مدارک لازم ، برای ثبت نام در مدرسه مورد نظر اقدام نمایند. دانش آموزانی که در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم به هفتم شرکت  کرده اند ، شرایط پذیرش متفاوتی را نسبت به دانش آموزان عادی دارند و ابتدا باید منتظر بمانند تا نتایج اعلام شود و در صورت پذیرفته نشدن در آزمون ، ثبت نام سایر مدارس را انجام دهند. در ادامه این مطلب می توانید از مدارک لازم برای ثبت نام هفتم مطلع شوید. همچنین راهنمای سامانه پادا ثبت نام پایه هفتم نیز در این مطلب ارائه شده است.همانطور که ذکر کردیم، ثبت نام مدارس 1401 - 1402 به صورت غیر حضوری انجام می شود. لذا تمامی دانش آموزان و والدین آن ها باید از سایت ثبت نام مدارس سال تحصیلی ۱۴۰۱ اطلاع داشته باشند، تا بتوانند مراحل ثبت نام خود و یا دانش آموزان را به درستی انجام دهند.
طبق اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش ثبت نام مدارس در سال تحصیلی جدید از طریق سامانه ای به نام «سامانه پادا» به نشانی pada.medu.ir انجام خواهد شد. این سامانه زیر نظر سامانه سیدا می باشد و در گذشته برای دریافت کارنامه و پرونده الکترونیکی دانش آموزان مورد استفاده قرار می گرفت. برای ثبت نام مدرسه در همه پایه های تحصیلی و ورود به سایت ثبت نام مدارس می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.–

مدارک لازم برای ثبت نام پایه هفتم 1400-1401
مدارک لازم برای ثبت نام پایه هفتم مدارس در سال تحصیلی 1400-1401، جهت ارائه به مدرسه محل تحصیل الزامی می باشد.

تشکیل پرونده آموزشی شش سال ابتدايی
تكميل فرم انضباطی و فرم اطلاعات
ارائه کارت سلامت
ارائه اصل و کپی شناسنامه تعداد 2 برگ از صفحه اول
6 قطعه عكس رنگی پرسنلی (سایز 4×3) تمام رخ جدید- پشت نويسی شده- رعايت حجاب با مقنعه مشکی
اصل و کپی شناسنامه مادر دانش آموز
اصل و کپی کارت ملی پدر دانش آموز
پرداخت هزینه بیمه حوادثهمانطور که در مقاله ذکر شد، ثبت نام مدرسه در تمامی پایه های تحصیلی از طریق سامانه پادا به نشانی pada.medu.ir انجام می شود. لازم به ذکر است که طبق اطلاعیه های منتشر شده ثبت نام دانش آموزان کلاس اول به صورت حضوری انجام می شود؛ اما تمامی مراحل ثبت نام در تمامی پایه های تحصیلی دیگر به جزء پایه اول ابتدایی به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه پادا انجام خواهد شد.
لازم به ذکر است که ثبت نام مدرسه برای دانش آموزان در حال تحصیل آن ها به صورت خودکار انجام می شود و نیازی به ورود به سامانه پادا برای ثبت نام این دانش آموزان نیست؛ اما در صورتی که دانش آموز قصد تغییر مدرسه خود را داشته باشد و یا مقطع تحصیلی آن حکم می کند که مدرسه دانش آموز تغییر کند، می بایست مراحل ثبت نام مدرسه از طریق سامانه پادا انجام شود.