نحوه انجام میکرونیدلینگ چگونه است؟

میکرونیدلینگ چیست؟
میکرونیدلینگ یک متد زیبایی است، که برای جوانسازی پوست کاربرد دارد. در این روش از سوزن‌های کوچک استریل استفاده می‌شود. زخم‌های کوچک روی پوست باعث تولید بیشتر کلاژن و الاستین شده و وضعیت پوست را بهبود می‌بخشد. به این روش، درمان القایی کلاژن نیز گفته می‌شود. اما اکثر افراد آن را به نام میکرونیدلینگ می‌شناسند. برای دیدن لیست میکرونیدلینگ در  تهران اینجا کلیک کنید.

نحوه انجام میکرونیدلینگ
در این روش پس از آماده‌سازی پوست برای میکرونیدلینگ برش‌های کوچک روی پوست ایجاد شده  و با آسیب جزئی کلاژن‌سازی در لایه‌های پوست تحریک می‌شود. متخصص برای انجام این درمان از وسیله‌ای شبیه قلم استفاده می‌کند. این وسیله خراش‌های کوچکی در لایه‌های پوست ایجاد کرده و باعث درمان پوست می‌شود. اندازه سوزن‌های این دستگاه به قدری کوچک است، که احتمالا پس از پایان کار متوجه زخم‌ها نمی‌شوید.

قبل از شروع کار متخصص روی پوست از بی‌حس‌کننده استفاده می‌کند. برای بی‌حسی کامل باید حدود ۳۰ دقیقه صبر کرد. انجام این درمان از ۱۰ دقیقه تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.کاربرد های میکرونیدلینگ
همانطور که گفته شد میکرونیدلینگ  micro needling کاربردهای بسیاری زیادی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهد شد.

درمان جای جوش و آکنه
با استفاده از روش میکرونیدلینگ منافذ بسیار ریزی در پوست ایجادشده که باعث ایجاد عروق جدید و رشته های کلاژن جدید و منظم که اسکار اکنه را ایجاد می نماید.

با این روش در اثر تحریک سلول های بنیادی موجود در پوست آثار ترمیمی به بهترین شکل صورت می گیرد.

البته در مقاله آموزشی علت لک صورت چیست به صورت کامل و تخصصی توضیح داده شده است که انواع لکه های پوستی، آکنه ها، و غیره به چه دلایلی بر روی نقاط مختلف پوست صورت ظاهر می شوند.

که در این مقاله آموزشی هم توضیح داده شده است که یکی از بهترین روش ها برای درمان لکه های پوستی و آکنه ها استفاده از روش میکرونیدلینگ است.

جوانسازی و رفع چین و چروک های پوست
میکرونیدیلیدنگ با ایجاد منافذ بسیار ریز که با چشم به راحتی قابل دیدن نمی باشند، سلول های بنیادی پوست را تحریک کرده و وادار به تکثیر و تمایز می کند.

توجه » یکی از کاربردهای مه میکرونیدلینگ درمان منافذ باز پوست و جلوگیری از نفوذ انواع میکروب ها به درون پوست می باشد.

برطرف كردن ترکهای ناشی از حاملگی، چاقی و بلوغ
برای اولین بار در دنیا روشی بنام میکرونیدلینگ امیدهای بسیاری را در درمان این ترکها در مقایسه با سایر روشهای بی تاثیر و پر هزینه ایجاد کرده است. درمان شامل حدود ۷ جلسه با فاصله ۱/۵ ماه است و نتایج درمانی معمولا بعد از جلسه چهارم قابل رویت است.

برای مطالعه » چگونه جوش های سرسیاه بینی را از بین ببریم

برطرف كردن آثار ناشی از زخمهای شدید و سوختگی
به وسیله میکرونیدلینگ می توان آثار ناشی از بخیه و زخم و جراحی و نیز اسکار باقی مانده سوختگی ها، جای جوش و آکنه را به حداقل رساند.میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ درمطب، با بیحسى موضعى و با استفاده از وسیله‌اى بنام درمارولر(derma roller) انجام می‌شود، درمارولر استوانه‌اى پوشیده شده از نیدل(سوزن)هاى بسیار ظریف از جنس استیل است که توسط پزشک در جهات مختلف، روى پوست بیمار حرکت مى‌کند و منافذ متعدد بسیار ریزى، درپوست ایجاد مى‌کند،عمق این منافذ بسته به، طول نیدل‌هاى درمارولر، از ۵/. تا ٢ میلی‌متر متغیر است و بدون ایجاد هیچ مشکلى ظرف ٣-٢ روز بهبود مى‌یابد. این روش درمانى، سلول‌هاى فیبروبلاست را تحریک مى‌کند تا کلاژن جدید بسازند، به‌همین‌خاطر میکرونیدلینگ را درمان محرک کلاژن (collagen induction therapy) یا CIT نیز می‌نامند.

داشتن پوست شاداب و سرزنده یکی از خواست هایی است که ربطی به سن و جنسیت ندارد زیرا این روزها تقریباً گستره وسیعی از مردم به دنبال راه‌هایی برای احیای پوست خود هستند. صرف‌نظر از جنسیت و اینکه چقدر پیر هستند! از گذشته تا کنون روش‌های مختلفی برای درمان جوش, لکه‌ها, زخم‌ها و غیره وجود داشته‌است که برخی از آن‌ها را می‌توان به طور سنتی و برخی دیگر را  با استفاده از تکنیک‌های پزشکی خاص مورد استفاده قرار داد. میکرونیدلینگ یکی از روش‌های جوان‌سازی پوست صورت است که  تاریخچه آن به بیش از ۵۰ سال پیش بر می‌گردداین ممکن است برای شما کمی عجیب به نظر برسد اما باید گفت که این روش درمان بسیار شبیه روش‌های درمانی مصر باستان است.