مقاله ای که دانش آموزان باید بخوانند

نتایج و نمرات امتحان نهایی برای دانش آموزان و همچنین والدین آن ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. دانش آموزان پایه نهم دوره متوسطه اول برای ورود به رشته های خوب و پر متقاضی باید بتوانند نمرات قابل قبول و خوبی را در امتحانات خود کسب کرده و در  دریافت کارنامه امتحان نهایی شان ثبت نمایند.

دانش آموزان پایه دوازدهم دوره متوسطه دوم نیز جهت استفاده از تاثیر مثبت نمرات امتحانات نهایی و کسب رتبه مناسب در کنکور 1401 تمام تلاش خود را می کنند تا در این امتحانات نمرات خوبی را کسب نمایند. نگرانی و اضطراب ناشی از نتایج امتحان نهایی خرداد ماه ۱۴۰۱ باعث می شود که دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم بی صبرانه در انتظار دریافت کارنامه امتحان نهایی خود باشند.

امتحانات نهایی پایه های نهم و دوازدهم خرداد ماه 1401 به صورت حضوری برگزار می گردد، اما امکان مشاهده و دریافت کارنامه امتحان نهایی دانش آموزان شرکت کننده در امتحان نهایی از طریق مراجعه به دو سامانه دانش آموزی پادا و همگام امکان پذیر می باشد که در ادامه به معرفی و شرح جزئیات مربوط به هریک از آن ها می پردازیم.با توجه به این که امتحانات مربوط به دانش آموزان پایه های دوازدهم و نهم از اهمیت بالایی برخوردارند، به صورت نهایی و هماهنگ کشوری برگزار می شوند. چرا که این امتحانات هم در کنکور آن ها و هم در تعیین رشته شان تاثیر دارند. این دانش آموزان بعد از به پایان رسیدن همه امتحانات می توانند از طریق روش های گوناگونی نسبت به دریافت کارنامه امتحان نهایی خود اقدام کنند. از جمله مهم ترین این روش ها می توان به مراجعه حضوری به مدرسه محل تحصیل و دریافت کارنامه از طریق سامانه های اینترنتی اشاره نمود. در مراجعه حضوری دانش آموزان لازم است خود یا اولیاء به مدرسه محل تحصیل رفته و کارنامه را از مسولان مدرسه تحویل بگیرند. این روش گرفتن کارنامه امتحان نهایی بیش تر در سال های گذشته مرسوم بوده و نیاز به صرف زمان و هزینه دارد. به خصوص این که احتمال مراجعه به مدرسه و تعطیل بودن آن یا آماده نشدن کارنامه ها هم وجود دارد.کارنامه امتحان نهایی یکی از مهم ترین کارنامه هاییه که دانش آموزان دریافت می کنن. چون که این امتحان ها معمولا به صورت حضوری برگزار میشن و از اهمیت خاصی برخوردارن. به همین خاطر معمولا دانش آموزان بعد از برگزاری و تموم شدن امتحان هاشون، دوست دارن که هرچه زودتر کارنامه امتحان نهایی خودشون رو دریافت کنن.

با توجه به اینکه بسیاری از امور آموزش و پرورش به صورت غیر حضوری انجام میشه، نحوه دریافت کارنامه امتحان نهایی هم به صورت غیر حضوری و از طریق سایت های مختلفی از جمله سایت پادا، سایت سیدا و همگام انجام میشه که در ادامه اون ها رو توضیح میدیم.

زمان دریافت کارنامه امتحان نهایی ۱۴۰۱

زمان دریافت کارنامه امتحان نهایی بستگی به زمان برگزاری امتحان ها و اتمام اون ها داره. در سال 1401، امتحانات دانش آموزان از 2 خرداد ماه آغاز شده و تا 28 خرداد ماه ادامه داره. بعد از اتمام زمان برگزاری امتحان های نهایی، دانش آموزان باید منتظر دریافت کارنامه باشن. حدود دو هفته بعد از تموم شدن امتحانات، وزارت آموزش و پرورش زمان دریافت کارنامه های امتحان نهایی رو به دانش آموزان و والدین اعلام میکنه.

 

زمان دریافت کارنامه های امتحان نهایی ۱۴۰۱ هنوز به طور دقیق از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام نشده، اما پیش بینی میشه که حدود دو هفته بعد از اتمام زمان برگزاری امتحان های نهایی، امکان دریافت کارنامه برای دانش آموزان فراهم بشه