مزایای کاشت ریش چیست؟

کاشت ریش چیست؟

در کاشت ریش، مو را از قسمت دیگری از بدن می‌گیرند که معمولاً پوست پشت سر یا زیر چانه است و آن را به صورت پیوند می‌زنند. به طور متوسط می‌توان ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تار مو را یکی یکی پیوند زد. بعضی از جراحان ممکن است از دو مو در هر پیوند کاشت ریش استفاده کنند تا ظاهر طبیعی‌تری به ریش بدهند. اکثر آقایانی که کاشت ریش می‌کنند این کار را برای پوشاندن جای زخم انجام می‌دهند و کمتر کسانی هستند که تنها برای بهتر کردن مدل ریش خود و جذاب‌تر کردن خودشان کاشت ریش در شیراز  انجام می‌دهند.

مزایای کاشت ریش چیست؟

۱- کنترل کامل برای زیبایی

 در کاشت ریش در شیراز شما می‌توانید هر نوع مدل و سبکی که دوست دارید به ریش خود بدهید، بهتر است اگر مدل خاصی مدنظر شماست، عکس آن را به دکتر نشان دهید که طبق آن کاشت ریش انجام شود.

۲- حداقل درد

برش‌هایی که روی صورت شما برای کاشت ریش ایجاد شده آنقدر ریز است که اصلاً درد آن احساس نمی‌شود و از بی حسی موضعی نیز برای این کار استفاده می‌شود. فقط برای زدن آمپول بی حسی به صورت ممکن است اندازه یک نیشگون ریز درد را احساس کنید.

 

۳- بهبود سریع

کاشت ریش در کلینیک ممکن است بین ۴ تا ۵ ساعت زمان ببرد و پس از گذشت چند روز تورم و قرمزی جزئی که به وجود آمده بود نیز حل خواهد شد. در موارد بسیار نادر ممکن است در یک جلسه کار به طور کامل انجام نشود و نیاز باشد در دو جلسه کار انجام شود.

۴- می‌توانید ریش خود را مانند قبل از عمل کاشت ریش اصلاح کنید و حالت بدهید

فولیکول‌های موی جدید شما به طور دائمی کاشت می‌شوند، بنابراین ریش شما مانند بقیه افراد رشد می‌کنند و قابل اصلاح و حالت دهی می‌باشد.

۵- درمان واقعی: کاشت ریش تنها روش درمانی دائم و مؤثر می‌باشد.

معایب کاشت ریش

۱- پیوند مو از جای دیگر

بیشتر مواقع برای کاشت ریش از موهای پشت سر استفاده می‌شود، بنابراینان موها کمی نازک‌تر از ریش صورت هستند. ولی در کل تکه‌های طاس را کاملاً می‌پوشاند و قابل مشاهده نخواهند بود.

۲- ریزش موهای کاشته شده بعد از ۲ تا ۳ هفته

موهای کاشته شده در ریش بعد از ۲ تا ۳ هفته ریزش می‌کنند ولی این یک عارضه طبیعی و موقت می‌باشد و بعد از مدت تعیین شده توسط پزشک رشد موها مجدد شروع شده و روند طبیعی خودشان را طی خواهند کرد.

۳- کاهش ذخایر بانک مو

مناسب‌ترین فولیکول‌ها برای کاشت در صورت و سر، فولیکول‌های موجود در پشت سر هستند. اگر از این فولیکول‌ها برای کاشت ریش استفاده کنیم، شاید در آینده فولیکول کافی برای کاشت موی سر نداشته باشیم.کاشت ریش چگونه است ؟
روش کاشت ریش به این صورت است که قبل از شروع کاشت مرحله آماده سازی مو که شامل شست و شو ناحیه اهدا کننده که بهترین ناحیه برای اهدا پشت سر یا طرفین سر به فاصله گوش تا گوش دیگر می باشد. در این ناحیه با استفاده از بی حسی موضعی پوست سر بی حس می شود. با استفاده از سورن های مخصوص دستگاه سوپر کاشت استخراج گرافت ها آغاز شده و بعد از پایان برداشت ناحیه مو از آن جا برداشت می شود با استفاده از یک پوشش ضد عفونی بسته خواهد شد. این مرحله بین ۱ تا ۳ ساعت طول می کشد اما مدت زمان این مرحله به تعداد گرافت های مورد نیاز بستگی دارد.

مرحله بعد از جایگذاری مو می باشد. قبل از انجام این کار محل هایی که باید گرافت ها کاشته شوند مشخص می شود. سپس برش هایی کوچک بر روی پوست ایجاد می شود و گرافت های مو با الگویی منظم و طبق موها و بر اساس تراکمی که در ریش وجود دارد کاشته می شود. این مرحله می تواند بین ۱ تا ۳ ساعت زمان ببرد. در بیشتر کاشت موها جراح مو را از پشت سر بر می دارد که این ناحیه را ناحیه اعطا کننده می نامند و آن را در قسمتی که نیاز است می کارد. موهای این منطقه از سر مقاوم است و قابلیت و توان اینکه کاشت شود را دارد.

همه بیماران موی کافی در این نواحی دهنده ندارند و بعضی امکان دارد حتی موی فرق سر نیز نداشته باشد. موی بدن مانند بازوها، ران ها و قفسه سینه بهترین ناحیه برای برداشته شدن و کاشت در ناحیه مورد نظر است. در مواقعی امکان دارد در این نواحی افراد مو نداشته باشند و بادی از قسمت های دیگر صورت برداشته شود و در ناحیه دیگر صورت کاشته شود. کاشت ریش در مردانی کارایی دارد که فقط فاقد ریش هستند. بیمارانی که داءالثعلب دارند برای مثال هیچ مویی در هیچ جای بدنشان نیست و نمی توانند از این روش استفاده کنند.

علت کاشت ریش :

اکثر مردان علاقه دارند ریش مردانه و ضخیمی داشته باشند. داشتن این چنین ریشی می تواند ظاهر بیشتر مردان به خصوص در جوانی و یا میانسالی را بهبود بخشد و به آن ها احساس قدرت و مردانگی بدهد. اکثر مردان علاقه دارند که ریشی پرپشت و زیبا داشته باشند اما این اتفاق برای همه مردان میسر نیست و به دلایل مختلف امکان دارد بیشتر مردان جوان دچار ریزش ریش یا اصلاح ریزش مو صورت شوند.

بعضی ها از همان اول به دلایل مختلفی مانند ارث و یا عملکرد هورمون ها ریش پرپشت و ضخیمی نداشته باشند. هر فردی امکان رشد ریش پر را ندارد. کسانی که دچار این مشکلات هستند با استفاده از عمل کاشت ریش می توانند صاحب ریش پرپشت و مردانه شوند. کم پشت بودن ریش امکان دارد در بسیاری از مردان حسی بد ایجاد کرده و از این مسئله دچار ناراحتی و یا افسردگی شوند.

اگر شما هم دچار کم پشت شدن و یا ریزش ریش شدند می توانند به بهترین کلینیک کاشت ریش مراجعه کنند. با کاشت ریش صاحب ریش ضخیم و مردانه و زیبا می شوید و دیگر نگران کمبود موهای ریش و کم پشت بودن و یا طاسی ناحیه ای از این بخش از صورت نمی شوید.

با استفاده از روش هایی مثل سوپر کاشت یا SUT کاشت ریش به راحتی انجام می شود و گرافت های مو در روش SUT با استفاده از دستگاه های مجهز و پیشرفته از ناحیه اهدا کننده فولیکول های مو جدا شده و در ناحیه ریش که بخش دریافت کننده فولیکول های مو است کاشته می شوند.

چه کسانی می توانند کاشت ریش انجام دهند ؟

هر فردی که بخواهد موهای ضخیم و پر تر داشته باشند می توانند کاشت ریش انجام دهند. می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی کاشت مو این درمان را برای ریش های خود انجام دهید. همه کلینیک های کاشت مو عمل کاشت ریش و سبیل را انجام نمی دهد و یا توسط پزشکان متخصص این کار صورت نمی گیرد. امکانات و متدهای بعضی از کلینیک ها بروز نبوده است و امکان دارد نتیجه نهایی دلخواه را از انجام کاشت ریش به دست نیاورید. تحقیق و بررسی در این زمینه اهمیت دارد.

بسیاری از مردانی که دچار ریزش مو در ناحیه ریش شدند مانند ریزش مو سکه ای و دچار آسیب های جدی و و یا سوختگی در این ناحیه از صورت شدند می توانند کاندید این عمل شوند. عمل کاشت ریش مزایای متعددی دارد از جمله اینکه در صورت انجام صحیح آن و داشتن مهارت پزشک جراح نتیجه طبیعی خواهد داشت و مانند خط ریش طبیعی به نظر می رسد.

کاشت ریش در گذشته با استفاده از از روش هایی مثل پیوند واحد فولیکولار و یا برداشت واحد فولیکولار صورت می گرد اما امروزه با استفاده از روش SUT نیازی به استفاده از روش های قدیمی نیست. قبلا مردانی که علاقه داشتند اقدام به کاشت مو سر با استفاده از روش FUE کنند در مواردی که بانک مو آن ها ضعیف و برای عمل مناسب نبود از موهای ریش برای پیوند موی سر آن ها استفاده می شد.