سایت ثبت نام در آزمون بهیاری کدام است ؟

 

بهیار یکی از اعضای کادر درمان است که خدمات بهداشتی و درمانی را به بیماران و مددجویان ارائه می کند. افرادی که مدرک بهیاری دریافت می کنند ، تحت نظر یک پرستار در بیمارستان ها و مراکز درمانی مشغول به کار می شوند و به کسب درآمد می پردازند.

ثبت نام بهیاری از دو طریق امکان پذیر است ؛ در روش اول فقط دانش آموزان کلاس نهم می توانند با ثبت نام در آزمون بهیاری وارد دبیرستان شوند و پس از سه سال تحصیلات متوسطه دوم ، دیپلم بهیاری بگیرند. در این شیوه ، آزمونی تحت عنوان آزمون بهیاری برای دانش آموزان علاقه مند پایه نهم برگزار می شود و در صورت کسب نمره قبولی ، امکان ورود به دبیرستان بهیاری وجود دارد.

مرتبط بخوانید : بهیاری پایه نهم و بهیاری پایه دهم  و شرایط ورود به هنرستان بهیاری

بنابراین اگر دانش آموز هستید و می خواهید در آینده به عنوان بهیار مشغول به کار شوید ، باید در زمان انتخاب رشته نهم به دهم رشته بهیاری را انتخاب کنید اما اگر تحصیلات دبیرستانی خود را به پایان رسانده اید ، راه دیگری برای ورود به شغل بهیاری وجود دارد.

علاقه مندان به بهیاری می توانند در دوره های بهیاری جهاد دانشگاهی شرکت نمایند و با دریافت مدرک معتبر از این مرکز ، وارد شغل شوند. زمان ثبت نام در دوره های بهیاری جهاد دانشگاهی بر اساس تعداد متقاضیان هر سال مشخص می شود و زمانبندی دقیقی ندارد. شما عزیزان می توانید از طریق ارتباط با مشاوران ما ، پیگیر زمان ثبت نام دوره بهیاری جهاد دانشگاهی شوید.

احتمالا این را هم بپسندید  بهیاری پایه نهم و بهیاری پایه دهم - راهنمای بهیاری در پایه نهم و بهیاری در پایه دهم
شرایط نام نویسی دوره بهیاری جهاد دانشگاهی
برای ثبت نام بهیاری چه بخواهید از طریق آزمون نهم به دهم اقدام کنید و چه از طریق جهاد دانشگاهی ، باید دارای شرایط لازم باشید. این شرایط به شرح زیر می باشند :

شرایط ثبت نام در آزمون بهیاری از پایه نهم به دهم
آزمون بهیاری نهم به دهم مختص به دانش آموزان پایه نهم است و این آزمون معمولا در اواخر مردادماه تا اوایل شهریورماه اجرا می شود. شرایط آزمون عبارتند از :

داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
دارا بودن شرط معدل که برای هر یک از دبیرستان های بهیاری متفاوت است.
ارائه مدرک قبولی پایه نهم
کسب نمره قبولی در آزمون کتبی که نمره قبولی هر یک از هنرستان های بهیاری متفاوت است.شرایط هنرستان بهیاری
شرایط هنرستان بهیاری در این مقاله بیان شده است. دانش آموزانی که قصد انتخاب رشته بهیاری در دبیرستان را دارند، باید دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی باشند. اطلاع از شرایط ورود به رشته بهیاری در دبیرستان، به انتخاب رشته درست داوطلبان کمک بسیاری خواهد کرد. شرایط و نحوه پذیرش دانش آموزان به شرح زیر است:

دارا بودن تابعیت جمهوری اسلامی.
اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی.
دارا بودن مدرک قبولی پایه نهم تحصیلی.
دارا بودن حداکثر سن 18 سال.
داشتن حداقل معدل لازم برای قبولی. (در هر دبیرستان متفاوت است.)
داشتن سلامت جسمانی و روحی روانی.
برخورداری از صلاحیت اخلاقی و حسن خلق.
کسب حدنصاب نمره در آزمون ورودی و قبولی در مصاحبه. ( سوالات عقیدتی و سیاسی بخش مهمی از این آزمون می باشد.)
سپردن تعهد خدمت دو برابر سنوات تحصیلی.
حق تقدم در ثبت نام و پذیرش، با افراد بومی استان مربوطه می باشد.
در شرایط مساوی آزمون ورودی، اولویت پذیرش با جانبازان (در صورتی که مشکلی جهت ارائه خدمات و انجام کارهای محوله نداشته باشند)، آزادگان، خانواده های شهدا، اسرا، مفقودین و جانبازان از کار افتاده می باشد.