روش های حرفه ای برای پاک کردن تتو

تاتو یک نقش یا طرح دائمی است که رنگدانه هایی را به کمک سوزن های کوچک مخصوص به لایه بالایی پوست وارد می کند. به طورمعمول به کمک یک ماشین دستی، پوست را با یک یا چند سوزن سوراخ می کنند. هر سوزن قطرات ریزی از جوهر را وارد پوست می کند. اگرچه ممکن است این فرایند ساده به نظر برسد؛ اما اگر به درستی انجام نشود می تواند با عوارض زیادی چون عفونت های جدی مثل HIV، هپاتیت و همچنین واکنش های آلرژیک همراه شود که بسیاری از افراد این خطرات را در نظر نمی گیرند. روش پاک کردن تاتو با لیزر در گروه روش های غیر تهاجمی قرار می گیرد؛ زیرا هیچ گونه جراحت و لایه برداری روی پوست ایجاد نمی کند. 

پاک کردن تتو در تهران - لیست 10 تایی بهترین مراکز پاک کردن تتو در تهران💎 - پاسخ تو (pasokheto.ir)

گوشت اضافه بعد از تاتو
گاهی با توجه به شرایط بدنی شخص، ممکن است به بیماری هایی مثل کلوئید پوستی و گرانوم مبتلا شود. نوعی از بیماری که کلوئید نام دارد، باعث به وجود آمدن زائده هایی صورتی رنگ در اطراف محلی که خالکوبی روی آن صورت گرفته است خواهد شد. 

اولین گروه کسانی هستندکه بعد از تاتو به هر دلیل پشیمان می‌شوند مثلا سلیقه‌شان تغییر می‌کند یا یکنواختی آن دلشان را می‌زند یا... و جالب است بدانید در تحقيقي که به عمل آمده، مشاهده شده حدود 70 درصد از افراد ساعتي بعد از خالکوبي از اين عمل خود پشيمان می‌شوند.

 

گروه دومی که به دنبال پاک کردن تاتو هستند کسانی‌اند که اعتقاد دارند آرایشگر آن طور که باید کارش را درست انجام نداده‌ است مثلا طرح تاتو در چشم یا ابرو آن طور که باید قرینه نیست و لازم است برای قرینه شدن قسمتي از طرح يک طرف پاک شود.گروه سوم هم افرادی هستند که بعد از تاتو دچار واکنش‌هاي حساسيتي (آلرژيک) به رنگ تاتو مي‌شوند، بنابراین لازم است آن رنگ از داخل پوست خارج شود.

اگر پوست تیره دارید مشکل‌تان بیشتر است

استفاده از این لیزر برای تغییر رنگ ماده خالکوبی شده در افراد با رنگ پوست تیره کمی مشکل‌تر است زیرا میان رنگ پوست و رنگ ماده خالکوبی شده هنگام پاک شدن رقابتی به وجود می‌آید و در نتیجه احتمال دارد پوست عکس‌العمل‌های مختلفی از خود نشان دهد مثلا ممکن است پررنگ یا حتی سفید یا بی‌رنگ شود البته در بعضی موارد نیز جوش‌هایی روی پوست پدید می‌آید.

اجازه دهید موها رشد کنند.

می توانید به جای استفاده از روش های تهاجمی، اجازه دهید ابروهایتان خودشان رشد کنند و رنگدانه هایی را که دوست ندارید بپوشانند. این یک راه حل شگفت انگیز برای کسانی است که بیش از حد ابروی خود را واکس می زنند، یا برمیدارند یا باریک می کنند. بهترین بخش ماجرا این است که ساده و رایگان است! رشد مجدد می تواند تا سه ماه طول بکشد.

با لب‌ها شوخی نکنید

به نقل از @Pasokheto.ir :در تاتوی مخاط نیز احتمال بروز همان عوارضی که در تاتوی روی پوست گفته شد، وجود دارد. علاوه بر این چون از رنگ قرمز استفاده می‌شود، احتمال پیش‌آمدن آلرژی نیز وجود دارد. شاید این اتفاق به ندرت صورت گیرد اما وقتی ایجاد شد، خلاصی از آن آسان نیست زیرا پاک کردن رنگی که داخل مخاط لب شده بسیار مشکل است و حتی در برخی موارد غیرممکن می‌شود.