روش مزوتراپی مو با دستگاه چگونه است؟

متأسفانه ، کم پشتی مو در زنان و مردان رایج است زیرا به دلیل عوامل مختلفی از جمله تغییرات هورمونی ، استرس ، رژیم غذایی نامناسب ، داروها ، شرایط پزشکی و ژنتیک ایجاد می شود.

از آنجا که ریزش مو معمولاً یک روند پیش رونده است ، لازم است به محض شروع کم پشتی مو اقدام کنید ، خوشبختانه گزینه های درمانی مناسب و بی خطر وجود دارد ، از جمله مزوتراپی  مو در کرج پاسخ تو را مشاهده کنید که که یک درمان بسیار موثر و غیرتهاجمی میباشد.

مزوتراپی یک روش غیر جراحی است که اخیراً به دلیل توانایی جلوگیری از ریزش و بازیابی فولیکول های موی مسئول رشد مو ، محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

این درمان ساده و بدون درد شامل تزریق کم عمق به پوست سر ، زیر اپیدرم ، لایه خارجی پوست و مزودرم ، لایه میانی پوست ، به منظور تحریک پوست و تحریک بازسازی مو است.

این تزریق ها که متناسب با نیازهای هر بیمار تنظیم می شوند ، حاوی مخلوطی از مواد معدنی ، ویتامین ها ، آمینو اسیدها و آنزیم های مشترک هستند و مستقیماً در ناحیه مورد نظر تزریق می شوند.

بنابراین ، آنها مواد مغذی مورد نیاز برای تحریک رشد مو را در اختیار بیماران قرار می دهند ، در عین حال گردش خون در پوست سر را افزایش می دهند ، التهاب را کاهش می دهند ، کلاژن را تحریک می کنند ، اندازه فولیکول را افزایش می دهند و سطح DHT را اصلاح می کنند.

به طور خلاصه مزوتراپی را می توان به عنوان یک روش مکمل و جایگزین تعریف کرد، که به صورت تزریق به لایه مزودرم پوست انجام می شود.

مزوتراپی، علاوه بر درمان ریزش مو، برای جوان سازی صورت و درمان سلولیت نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای هر یک از این درمان ها، آماده سازی مزوتراپی شامل ترکیبی از مواد شیمیایی مختلف است.مزوتراپی به طور کلی با دو روش انجام می شود.

در یک روش، با سرنگی که سوزن بسیار نازک و کوتاهی دارد، تزریق در زیر پوست انجام می شود. در روش دیگر، از تفنگ مزوتراپی (mesotherapy gun) استفاده می شود. روش دستی مزوتراپی نسبت به روش گان، رایج تر است. بنا بر این، مزوتراپی بدون سوزن انجام نمی گیرد.

هم چنین، روشهایی که در آن، ماده مورد نظر در سطح پوست، مالیده شده و ماساژ داده می شود نیز مزوتراپی به حساب نمی آیند.

روش مزوتراپی مو با دستگاه
انواع مواد مورد استفاده در مزوتراپی
مزوتراپی یکی از خدماتی است که در کلینیک پوست و مو ارائه می شود.

موادی که در مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرند به صورت مایعی برای تزریق آماده می شوند. این مایع حاوی عصاره‌ی گیاهان، ویتامین ها، پروتئین ها و هورمون هاست. این مواد با توجه به نیاز های فردی ترکیب و آماده می شود. ویتامین های بیوتین، ویتامین ب 5 و ویتامین سی از جمله ویتامین های ضروری برای رشد مو هستند که در این ترکیب مورد استفاده قرار می گیرند.

عصاره های گیاهی جنسینگ، جینکوبیلوبا، نخل اره ای و رزماری متداولترین گیاهان مصرفی در مزوتراپی است. ویژگی عصاره‌ی این گیاهان افزایش خونرسانی به ریشه‌ی مو ها و جلوگیری از تخریب هورمونی فولیکول های مو است.

علاوه بر این مواد، اسیدهای امینه سیستین، تائورین و متیونین نیز در محلول مزوتراپی مو استفاده می شود.
مزوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟
مزوتراپی مو برای چه افرادی مناسب است
تمام افرادی که دچار ریزش مو هستند و یا تار مو های نازکی دارند که نیازمند تقویت باشد می توانند از خدمات مزوتراپی مو بهره ببرند.

افرادی که نسبت به درمان های هورمونی مانند ماینوکسیدیل حساسیت دارند و یا وقت و حوصله‌ی کافی برای استفاده‌ی روزانه محلول ها را ندارند از روش های جایگزینی مانند مزوتراپی برای مو، بهتر و سریعتر نتیجه می گیرند.آیا مزوتراپی مو، روش خوبی برای تقویت موها است؟

اگر به دنبال تقویت موهای خود هستید و به همین دلیل، در پی یک روش موثر و مطمئن می گردید، مزوتراپی مو مناسب شما است. در این مقاله، به بررسی این روش و تاثیرات آن و افرادی که می توانند از آن استفاده کنند، پرداخته ایم.

چطور می توانیم موهای خود را تقویت کنیم؟

مواد مورد نیاز مو، از طریق خون دریافت می شوند. به همین دلیل، رساندن این مواد به مو، به دو روش صورت می گیرد. این دو روش عبارتند از: روش خوراکی و تزریقی. در روش خوراکی، می توانید با مصرف مکمل هایی چون هیرویت و فولیکوژن، مواد مورد نیاز مو را تامین کنید. البته این کپسول ها پس از مصرف، وارد معده و سایر قسمت های گوارشی شده و به همین علت، بسیاری از مواد آنها دفع می شوند. اما در روش تزریقی، که نام دیگر مزوتراپی است، ویتامین ها و مواد مورد نیاز، به صورت مستقیم به فولیکول های مو می رسند. بنابراین بهترین روش برای تقویت قطعی موها، مزوتراپی می باشد.

در روند مزوتراپی مو، چه اتفاقاتی می افتد؟

در فرآیند مزوتراپی، داروهای مکمل ویتامینی، بوسیله سوزن های بسیار ریز انسولین، وارد قسمت درم پوستی، که ریشه موها در آنجا قرار دارند، می شوند. بدین شکل ویتامین ها بدون هیچگونه هدر رفتنی، به ریشه موها می رسند. حال ممکن است گمان کنید که نتیجه این فرآیند، با مالیدن روغن های گیاهی و محلول های ویتامینی بر روی پوست سر یکسان می باشد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید، که مواد موجود در این روغن ها، به هیچ عنوان نمی توانند از مانع پوست عبور کنند. در واقع هیچ تاثیری بر روی ریشه مو ندارند. بلکه تنها با افزایش گردش خون در آن بخش، خون رسانی به موهای آن قسمت را افزایش می دهند.

مزوتراپی برای چه افرادی بسیار موثر است؟

افرادی که دارای استرس روحی و جسمی هستند
استرس روحی شامل افرادی می شود، که دچار یک سانحه یا اتفاق دردناک در زندگی خود شده اند. برای مثال، کسانی که عزیزی را از دست داده اند و یا در زندگی مشترک خود، به مشکل برخورده اند. استرس های جسمی معمولا به دلیل مسائل و تغییرات جسمی چون دوران بارداری، شیردهی یا عمل های جراحی، که باعث کمبود ویتامین در بدن می شوند، به وجود می آیند.