راهکارهای لاغری در کلینیک های لاغری چگونه است؟

پاسخ به سؤال “چگونه لاغر شویم و لاغر بمانیم” به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی انسان امروز شناخته می‌شود و در هر خانواده‌ای حداقل یک نفر را می‌توان پیدا کرد که به دنبال جواب این سؤال بگردد. داشتن وزنی متعادل علاوه بر اینکه روی زیبایی و اعتماد به نفس افراد تأثیر گذار است، از ابتلای انسان‌ها به امراض مختلفی مانند دیابت، گرفتگی عروق و … نیز جلوگیری می‌کند. در ادامه قصد داریم شما را با ۵ روش پر طرفدار برای لاغری آشنا کنیم.

 

چگونه با خوردن لاغر شویم؟
 بهترین مرکز لاغری در تهران روش‌های متعددی برای لاغر کردن وجود دارند و یکی از آن‌ها کنترل تغذیه و انتخاب خوراک مناسب است. در صورتی که به دنبال پاسخ سؤال چگونه لاغر شویم می‌گردید باید حواستان به خوراکتان باشد و در ابتدای کار، قند و نشاسته را از رژیم غذایی‌تان حذف کنید زیرا حذف کربوهیدرات و قند باعث می‌شود که بدن برای تأمین انرژی از چربی‌های ذخیره شده استفاده کند. پس از این کار و برای تأمین انرژی مورد نیاز بدنتان می‌بایست یک منبع پروتئین و چربی را در وعده غذایی‌تان قرار دهید. پروتئین‌هایی نظیر مرغ، گوشت قرمز،‌ انواع ماهی‌ها و تخم مرغ و منابع چربی مانند روغن زیتون و نارگیل گزینه‌های بسیار خوبی به شمار می‌آیند.اگر شما هم به دنبالی جوابی برای این سوال هستید که چگونه لاغر شویم ؟، یعنی فکر می‌کنید اضافه‌وزن دارید و حالا می‌خواهید به یک جواب سرراست برسید و بدانید که چطور باید لاغر شوید.

لاغر شدن کار غیرممکنی نیست. خیلی‌ها با هوش، اراده و انگیزه کمتر از شما، این کار را کرده‌اند. اگر آن‌ها توانسته‌اند، شما هم می‌توانید.

تمام راهکارهای کاهش وزن از سه روش ساده استفاده می‌کنند:

راهی برای کاهش اشتها پیدا کنید.
راهی بیابید که مصرف روزانه کالری شما بالا برود.
بدون آن که از گرسنگی رنج بکشید یا دچار فقر غذایی شوید، غذای کم‌تری مصرف کنید.
اما برای تحقق همین سه عامل، باید به عوامل زیادی توجه داشت. عواملی مربوط به دانش تغذیه، فیزیولوژی بدن و البته روانشناسی.برای لاغری چه ورزشی انجام دهیم؟
اولین نکته‌ای که برای لاغری با ورزش باید مد نظر داشته باشید، مداومت است. حتماً به صورت منظم و بر اساس زمان‌بندی مشخصی ورزش کنید برای مثال ساعت و نوع ورزش خود را در طول هفته مشخص کنید و به آن پایبند بمانید. اگر در خانه ورزش می‌کنید حتماً مکان مشخصی را برای این کار انتخاب کنید و از یک مربی حرفه‌ای برای انتخاب تمرین‌هایتان کمک بگیرید.

نکاتی که باید هنگام انتخاب ورزش برای لاغری در نظر داشته باشید شامل موارد زیر هستند:

– داشتن رژیم غذایی در کنار ورزش کردن را فراموش نکنید.

– در صورتی که برای کاهش وزن ورزش می‌کنید، بهتر است تا یک ساعت پس از پایان ورزش هیچ خوراکی غیر از آب مصرف نکنید و بعد از آن می‌توانید یک لیوان شیر یا چند عدد میوه متناسب با رژیم غذایی‌تان میل نمایید.

– ورزشی را انتخاب کنید که چربی‌های بدنتان را بسوزاند نه اینکه شما را خسته کند. اگر بعد از یک ساعت ورزش کردن دیگر انرژی‌ای در بدنتان باقی نمی‌ماند بهتر است این یک ساعت را به دو قسمت نیم ساعته تقسیم کنید.

– حتماً برای مشخص کردن برنامه ورزشی‌تان از یک متخصص کمک بگیرید تا ورزش‌هایی متناسب با هیکل و توان بدنی‌تان برای شما تعیین کند.