راهنمای ثبت نام در المپیادها

المپیاد شیمی برای اولین بار در کشور چک و اسلواکی در سال ۱۹۶۸ میلادی برگزار شد. المپیاد شیمی در ایران ۲۱ سال بعد و در سال ۱۳۷۰ به صورت یک مرحله ای  و با ۱۵ سوال تشریحی برگزار شد. درباره ثبت نام المپیاد شیمی اینجا کلیک کنید.

در دوره دوم المپیاد شیمی در ایران در سال ۱۳۷۱ با ۶۰ پرسش چهارگزینه ای و ۶ مسئله تشریحی برگزار شد. دوره المپیاد شیمی از دوره هشتم به بعد به صورت دو مرحله ای برگزار می شود  و تا دوره بیست و یکم شامل ۶۰ پرسش چهارگزینه ای و مرحله دوم شامل ۴۹ پرسش چهارگزینه ای و ۷ الی ۱۰ مسئله تشریحی بود.

به دلیل بی نظمی های به وجود آمده از دوره بیست و پنجم باشگاه دچار تغییراتی شد و از دوره بیست و پنجم و با افزایش منابع مرحله اول و دوم، تعداد سوالات و همچنین زمان آن به ثبات رسید.

ما در این مقاله سعی کرده ایم شما را با المپیاد شیمی بیشتر آشنا کنیم و همچنین با طرح پرسش های متداول و درج پاسخ آن ها سعی در رفع سوالات شما در این باب داریم.سایت المپیاد دانش آموزی
وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه ای توضیحاتی در خصوص زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: زمان آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان هنوز قطعی نشده است.

اطلاعیه مذکور می افزاید: زمان آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان هنوز قطعی نشده است، بنابراین به محض نهایی شدن دستورالعمل ثبت نام، اطلاع رسانی کامل از طریق رسانه های گروهی و مدارس انجام خواهد شد.

زمان ثبت نام سامانه المپیاد دانش آموزی
ثبت نام المپیاد دانش آموزی  کشوری هر ساله در ایران و دیگر کشور ها برگزار می شود. در این آزمون تیمی چند نفره برای شرکت در المپیاد های بین المللی انتخاب می شوند. ، المپیاد در کشور تنها در هفت رشته ریاضی ،فیزیک، شیمی، زیست، کامپیوتر،ادبی و نجوم برگزار می‌شود. المپیاد دانش آموزی توسط oly.medu.ir مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و دانش پژوهان جوان برگزار می شود و زیر نظر وزارت آموزش و پرورش اداره می شود.یکی از آزمون های پرطرفدار در مدارس، المپیادهای علمی دانش آموزی هستند. این المپیادها در 14 رشته برگزار می شوند و هر ساله نفرات برتر در مراحل مختلف برخی از این المپیادها، به المپیاد جهانی راه پیدا می کنند. یکی از رشته های قدیمی و پرطرفدار المپیادهای علمی دانش آموزی، المپیاد شیمی است. پرسشی که ممکن است ذهن هر دانش آموز علاقه مند به درس شیمی را مشغول به خود کرده باشد، این است که چگونه می توان در مراحل مختلف این آزمون ثبت نام کرد؟ ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی شیمی مانند نام نویسی در سایر رشته های المپیادها، از طریق سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی انجام می گیرد.

نام نویسی در المپیاد علمی دانش آموزی شیمی به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزان صورت می گیرد.

زمان ثبت نام آزمون المپیاد شیمی 99 – 1400
 به نقل از سایت پاسخ با ما : دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام المپیادهای دانش آموزی می توانند با مطالعه منابع آزمون المپیاد شیمی در این رقابت بزرگ علمی شرکت کنند. فرآیند نام نویسی این آزمون از 23 دی آغاز شده و تا روز 27 دی ماه ادامه داشت که علاقه مندان می بایست پس از مطالعه دفترچه ثبت نام که همزمان با آغاز نام نویسی منتشر شده است، فرآیند مربوطه در سایت ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی را به انجام برسانند. همچنین مهلت ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی مجددا تا تاریخ 29 دی ماه 99 تمدید شد و در این بازه زمانی امکان نام نویسی و ویرایش اطلاعات ثبت نام وجود داشت. علاوه بر این داوطلبان می توانند از روز 13 لغایت 28 بهمن ماه 99 نسبت به ثبت نام آزمون المپیاد، پرداخت هزینه نام نویسی و ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

نحوه ثبت نام آزمون المپیاد شیمی 99 – 1400
در ادامه راهنمای مرحله به مرحله ثبت نام آزمون المپیاد شیمی که به صورت اینترنتی انجام می شود، بیان شده است.

وارد سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی سال 99 – 1400 به آدرس oly.medu.ir شوید و در منوی سمت راست کدملی و رمز ورود همگام داوطلب را وارد کنید و سپس گزینه “ورود” راد انتخاب کنید. (رمز ورود همگام، از مدرسه ای که داوطلب در آن تحصیل می کند، قابل دریافت می باشد.)