راز جوان ماندن پوست صورت با بوتاکس در چیست؟

کاربرد بوتاکس
تزریق بوتاکس کمتر از یک ساعت طول می ‌کشد و نیازی به بیهوشی یا استراحت ندارد و افراد معجزه آن را بعد از گذشت یک هفته می توانند مشاهده کنند. بوتاکس برای اولین بار برای معالجه شرایط پزشکی مانند استرس عضلانی،تنبلی چشم، چشمک زدن غیر اختیاری، مشکلات مربوط به عضلات مورد استفاده قرار می‌ گرفت. در حال حاضر از تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد( بوتاکس زیر بغل)، میگرن ( بوتاکس پیشانی )، مثانه بیش فعال و… استفاده می‌ شود. همچنین امروزه  بهترین مرکز بوتاکس در کرج از بوتاکس برای  چانه برای زاویه سازی و بوتاکس لب برای حجیم کردن لب، بوتاکس ابرو و بوتاکس مو استفاده می شود.

عوارض بوتاکس
تزریق بوتاکس برای چندین دهه با خیال راحت و با موفقیت استفاده شده و عوارض بوتاکس معمولاً است که طی چند روز از بین ‌می‌روند. با وجود اثرات طولانی مدت، بوتاکس روشی مطمئن برای به حداقل رساندن علائم پیری و تقویت ویژگی‌های خاص و زیبای صورت است. به طور خلاصه، مهم است که افراد در انتخاب پزشکی که مهارت کافی دارد برای کاهش عوارض دقت کنند. همچنین پزشکان انتظارات مراجعین خود را مدیریت کنند و آگاهی‌های لازم را راجع به این نوع تزریق به فرد بدهند. تمام این موارد در کنار هم باعث می‌شوند که تزریق به شکل اصولی انجام شود، اثرات و نتایج به شکل بهینه خود را نشان دهد و عوارض جانبی تنها در مدت نقاهت روی داده و بعد از آن‌ها شاهد حضور و دوام اینگونه عوارض نبود.

مطلب پیشنهادی: بوتاکس چیست؟
تورم
کبود شدن، تورم و احساس درد معمولا بعد از تزریق سوزن بروز می کنند. کبودی هنگامی به وجود می آید که عروق خونی آسیب دیده در اطراف ناحیه درمان شروع به خونریزی می کنند. این عوارض بسیار طبیعی هستند و بعد از گذشت یک هفته یا بیشتر بهبود می یابند. برای درمان سریع تر این عوارض می توانید از مراقبت های بعد از بوتاکس بهره بگیرید. این مراقبت ها شامل استعمال یخ به صورت متناوب؛ پرهیز از مصرف الکل یا دارو های رقیق کننده خون می شود.چه کسانی نمی‌توانند بوتاکس تزریق کنند؟
تزریق بوتاکس برای افراد زیر توصیه نمی‌شود:
خانم‌های باردار و شیرده
افراد مبتلا به بیماری‌های عصبی یا عضلانی
افرادی که دارای عفونت یا تبخال در محل تزریق می‌باشند.
افرادی که داروهای رقیق‌ کننده خون یا ضد انعقادی مصرف می‌کنند.
اگر چین و چروک‌ها خیلی عمیق باشد، ممکن است بوتاکس تاثیر زیادی نداشته باشد.
قبل از انجام بوتاکس با پزشک خود صحبت کنید.هزینه‌ی بوتاکس چقدر است؟
هزینه‌ی بوتاکس بسته به نوع ماده، مکان و شرایطی که آن را انجام می‌دهید، متغیر است. در واقع بعضی از اقدامات جانبی که به بیمار پیشنهاد می‌شود، می‌توانند هزینه‌ی عمل را افزایش بدهند. فراموش نکنید که این عمل مانند سایر فعالیت‌های پزشکی به تخصص و مهارت نیاز دارد و نباید با طمعِ ارزان بودن خدمات برخی کلینیک‌ها، سلامت خود را به خطر بیندازید. اگر قصد انجام این عمل زیبایی را دارید، حتما باید تحقیق کنید و جای مناسبی را انتخاب نمایید.

ماندگاری بوتاکس چقدر است؟
در تزریق بوتاکس، راه انتقال‌دهنده‌های عصبی مسدود می‌شود و درنتیجه حرکت ماهیچه‌ها متوقف می‌شود. ماندگاری بوتاکس ۴ تا ۶ ماه است و این یعنی اگر دوست دارید در تمام طول سال پوستی بدون چین‌وچروک داشته باشید، باید چندبار در سال این عمل را انجام بدهید.

اگر تزریق بوتاکس به‌درستی صورت نگیرد، عوارض اولیه‌ی آن بعد از چند ساعت و عوارض اصلی آن بعد از حدود یک هفته مشخص خواهند شد.
حقایقی درباره‌ی بوتاکس
بوتاکس معروف‌ترین عمل جراحی زیبایی در سراسر دنیاست و سالیانه حدود ۶ میلیون بار انجام می‌شود!
بوتولیسم یک بیماری فلج‌کننده، جدی و نادر است که به‌وسیله‌ی سم حاصل از باکتری «کلستریدیوم بوتولینوم» ایجاد می‌شود که در محیط طبیعی، غیرسمی و غیرفعال است.
بوتاکس علاوه بر زیبایی و رفع چین‌و‌چروک‌ها، در مواردی مانند جلوگیری از تعرق شدید و برخی از مشکلات مثانه و روده نیز کاربرد دارد.