در ژلهای تزریقی لب چه ماده ای وجود دارد؟

چرا هیالورونیک اسید (Hyaluronic Acid) بهترین فیلر لب است؟
معروف ترین، موثرترین و کم عوارض ترین پرکننده ی تزریقی به لب، هیالورونیک اسید است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در ماتریس خارج سلولی با بیشترین غلظت در بافت چشم، مفاصل و پوست یافت می شود. در پوست، آب جذب اسید هیالورونیک می‌شود؛ به طوری که پوست به میزان مطلوبی هیدراته می گردد. با افزایش سن، استحکام و حجم بافت چربی، ماهیچه‌ها، بافت استخوانی و پوست بدن و بخصوص صورت به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

از دست دادن حجم و استحکام بافتی به ویژه در صورت باعث می‌شود خطوط سطحی تا عمیق، چین و چروک، افتادگی در گونه‌ها – خط خنده – چانه و لب‌ها ایجاد شود. تزریق فیلر (تزریق ژل)هایی بر پایه‌ی هیالورونیک اسید برای کاهش ظاهر خطوط، چین و چروک، و ایجاد ساختار و حجم مناسب در صورت (گونه، لب‌ها و گودی زیر چشم) استفاده می شود. اثرات حاصل از تزریق ژل لب در اهواز بلافاصله قابل مشاهده می‌باشد.

از هیالورونیک اسید برای رطوبت رسانی موضعی نیز استفاده می‌شود، اسید هیالورونیک یک درشت مولکول می‌باشد که نمی‌تواند به دلیل بزرگ بودن ابعادش از سد پوستی عبور کند و میزان جذب آن به صورت تاپیکال از سد پوستی بسیار پایین می‌باشد به جز در مواردی که توسط سیستم‌های رهایش دارو کپسوله شود تا بتواند از استراتوم کورنئوم پوستی عبور کند اما با استفاده از فیلر (ژل)های هیالورونیک اسید به طور تزریقی می‌توان حجم از دست رفته را بازگرداند و مخصوصا در تزریق ژل لب محسوس می باشد.

ژل هیالورونیک اسید
ژل در بدن با فرایندی طبیعی جذب می‌شوند. اکثر پرکننده‌های هیالورونیک اسید با درصدی از لیدوکائین لینک شده‌اند که در به حداقل رساندن درد در حین و بعد از درمان، نقش بسزایی دارند. توجه داشته باشید که از این فیلر علاوه بر لب ها برای حجم دادن گونه‌ها، چانه و زاویه سازی فک، رفع چین‌ و‌چروک‌های عمیق در ناحیه‌ی نازولبیال، رفع خط خنده، اصلاح فرم بینی بدون جراحی، از بین بردن خط اخم و نیز برطرف کردن گودی اطراف چشم استفاده می‌شود. شما می توانید با کلیک روی هر یک از بخش های زیر به مقالات مربوط به کاربردهای فیلر هیالورونیک اسید دسترسی داشته باشید:عوارض تزریق ژل لب چیست؟
تزریق ژل لب اگر به‌طور صحیح و دقیق انجام شود عوارض جانبی زیاد و بلندمدتی ندارد. حتی ممکن است بدون هیچ‌گونه عوارضی باشد. اما به‌طورکلی بعد از تزریق ژل شما می‌توانید انتظار ورم‌کردن و یا کبودی لب‌ها را داشته باشید. علاوه بر این‌ها عوارض رایج دیگر شامل موارد زیر می‌شوند:

قرمزشدن و همچنین تورم و کبودی به علت آسیب‌های جزئی بافتی ایجاد می‌شوند.
شکننده شدن پوست لب.
ایجاد دانه (توده و غده).
درد به میزان کم.
خارش.
همه این علائم گفته‌شده معمولاً بعد از حدود دو تا چهار هفته از بین می‌روند.

عوارض جدی تر بسته به تجربه فردی که تزریق را انجام می‌دهد و دقیق بودن محل تزریق دارد. برای مثال تزریق ژل به‌طور مستقیم در عروق خونی به‌طور ناخواسته می‌تواند عوارضی به همراه داشته باشد. این عوارض شامل زخم‌های دائمی، اختلال در بینایی، کوری و خط افتادن روی لب هستند. همچنین ابتلا به عفونت‌ها که در تزریق با لوازم غیر استریل رخ می‌دهند. به همین دلیل است که انتخاب یک متخصص خوب و با تجربه برای تزریق ژل لب اهمیت بالایی دارد. شما می‌توانید با استفاده از مشاوره تلفنی دکترتو درمورد انتخاب متخصص برای تزریق مشورت کنید.

در دکترتو می‌توانید با بهترین پزشکان متخصص پوست در شهر خود آشنا شوید، با آنها به صورت تلفنی یا آنلاین مشورت کنید و همچنین برای دریافت نوبت ویزیت حضوری اقدام کنید.هنگام انتخاب نوع ژل تزریق لب مورد نظر ، شناختن برند  های آن و مدت ماندگاری ژل لب مهم است. از نظر تاریخی ، کلاژن – یک بافت پیوندی است که در بدن حیوانات یافت می شود و رایج ترین نوع ژل تزریق لب است.

با این حال ، امروزه کلاژن بندرت مورد استفاده قرار می گیرد. به این دلیل که ماندگاری ژل لب کلاژن خیلی کم است.همچنین می تواند در بسیاری از افراد باعث ایجاد واکنش های آلرژیک شود.

ژل تزریق لب اسید هیالورونیک اکنون بیشترین استفاده را  در تزریق تقویت لب و حجم دادن به لب ها دارد. اسید هیالورونیک یک ماده ژل مانند است که از باکتری ها ساخته شده است. با اتصال خود به مولکول های آب در پوست ، لب های نازک را پهن تر نشان می دهد.

ژل تزریق لب اسید هیالورونیک اکنون به آرامی جذب می شوند و بعد گذشت مدت کمی ظاهر مورد نظر را ایجاد میکنند. همچنین ماندگاری ژل لب اسد هیالورونیک تا ۱۲ ماه می باشد.

به گفته دکتر Usha Rajagopal ، جراح پلاستیک Tori ، چهار نام تجاری متداول اسید هیالورونیک در بازار وجود دارد. او گفت ، محبوب ترین گزینه ها  ژل تزریق لب  Restylane و ژل تزریق لب Juvaderm هستند. ماندگاری این ژل لب ها  بین ۶ تا ۱۲ ماه به طول می کشد و ظاهری بسیار طبیعی را ارائه می دهند.

ژل تزریق لب Vollure جدیدترین محصول موجود در بازار است.  ماندگاری ژل لب Vollure  بسیار زیاداست و ظاهری طبیعی تر نیز ارائه می دهد.

ژل تزریق لب Volbella محصول چهارم است. بسیار ظریف  است و می تواند بدون اضافه شدن کامل ، به صاف کردن خطوط عمودی لب کمک کند. و ماندگاری ژل لب Volbella آن حدود ۱۲ ماه طول می کشد.

می توانید هر شش ماه یکبار ت تزریق ژل لب را تکرار کنید. دانشمندان دریافتند که تزریق اسید هیالورونیک پوست را به سمت تولید کلاژن بیشتر ترغیب می کند و ظاهر طبیعی بیشتری را در لب ایجاد می کند.