درباره مهمتمرین فاکتور یک آرایشگاه

معمولا همه افراد جهت رسیدگی به ظاهر خود به آرایشگاه می روند. در واقع هر هر فرد به یک آرایشگاه نیاز دارد تا بتواند همواره ظاهری زیبا و آراسته داشته باشد. فرقی ندارد خانم باشید یا آقا، در ذات و طبیعت انسان این امر وجود دارد که همیشه بهترین ها را بخواهد. پس حتما شما هم دوست دارید با هزینه ای که می پردازید، بهترین خدمات مورد نیازتان را دریافت کنید.بهترین آرایشگاه زنانه در پرند را اینجا ببینید.

«عزیزم قبلا موهاتو کجا رنگ کردی؟  قبلا موهاتو کجا کوتاه کردی؟ ابروهاتو دست کی سپردی؟»  این عبارات برایتان آشنا نیستند؟  خیلی از ما  تجربه‌هایی داریم راجب آرایشگاه ها و همچنین با آرایشگرهایی روبه‌رو شده‌ایم که قصد دارند با استفاده از چنین سؤالاتی خودشان را از نتیجه ناخوشایند کارشان تبرئه کنند.

مهم ترین فاکتور برای یک آرایشگر ، تجربه است ، زیرا تمام کارهای مهارتی با تجربه آموزش داده می شود، همیشه به آرایشگر های تازه کار توصیه می شود که با تمرین یک مهارت، می توانند مشتری های زیادی پیدا کنند؛ حتی، اگر یک یا دو مهارت آرایشی را هم خوب یاد بگیرند و تمرین کنند در آن کار حرفه ای شوند ، همان ها می تواند آینده شغلی بسیار مناسبی را برای آن ها به ارمغان بیاورد.

در این مقاله از ویژگی‌های یک آرایشگاه  و آرایشگرخوب برایتان شرح خواهیم داد تا بدانید که یک آرایشگاه زنانه باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

اطمینان داشته باشید که با دانستن نکات لازم و انتخاب آرایشگاه خوب در هر کجا که باشید دیگر شاهد آثار هنری آرایشگران غیر حرفه ای و تازه کار روی موها و چهره‌تان نخواهید بود.

از سری ویژگی های یک آرایشگاه خوب
بهداشت و نظافت
کیفیت محصولات آرایشی
تبحر در کار
مدرک و مجوز آرایشگری
قیمت و هزینه منصفانهدر سالن زیبایی مدرن معمولا از متدهای روز دنیا جهت خدمات‌رسانی استفاده می‌کنند و از وجود متخصصین حرفه‌ای و با تجربه در رشته‌های مختلف آرایشگری بهره می‌برند. در حالی که در سالن زیبایی معمولی بیشتر کارها توسط یک نفر آرایشگر صورت می‌گیرد و تعداد خدماتی که ارائه می‌دهند بسیار محدود و ابتدایی است. مثلا برای آقایان جهت آرایش مو همیشه دو گزینه وجود دارد. آرایشگاه معمولی مردانه یا همان سلمانی‌های قدیم و یا سالن آرایشگری مدرن و پیشرفته که علاوه بر خدمات مو خدمات دیگری نیز در آن ارائه می‌شود.

در سالن زیبایی‌ مدرن و پیشرفته‌ی زنانه نیز وضع به همین‌گونه است؛ به طوری که در این‌گونه از سالن آرایش‌علاوه بر داشتن متخصص مستقل برای هر رشته، بخش‌هایی مجزا نیز در سالن زیبایی تعبیه شده است مانند بخش اکستنشن، بخش پدیکور و مانیکور، بخش مکاپ و گریم، بخش شنیون، بخش تاتو بدن و بخش‌های مختلف دیگر که هر کدام دارای تجهیزاتی مدرن و پیشرفته برای انجام کار و نیروی متخصص مربوط به همان کار است. سالن آرایشگری خوب باید دارای ویژگی‌هایی منحصر به فرد باشد تا بتواند از سایر سالن آرایشگری و زیبایی‌ها متمایز شود.

توجه به مشتری
مشتری اصولا برای آراسته کردن ظاهر خود و رسیدگی به چهره و پوست و موی خود وارد سالن زیبایی می‌شود. اگر دقت کرده باشید بعضی از افراد از ورود به سالن زیبایی‌ مدرن می‌ترسند؛ چون احساس می‌کنند این نوع از سالن‌ها هزینه بالایی را بابت خدمات دریافت می‌کنند و یا حس می‌کنند برخورد کارکنان این گونه مراکز با افراد ساده‌تر و معمولی‌تر شاید مناسب و دلچسب نباشد. باید بگوییم در واقعیت این‌طور نیست؛ چون در سالن زیبایی‌های حرفه‌ای این موضوع کاملا جا افتاده است که هر مشتری می‌تواند خاص باشد و باید توجه‌ای ویژه و خاصی برای تمام مشتری‌ها قائل شد تا کسی در این نوع از سالن آرایش‌ احساس بد و منزجر کننده‌ای از محیط نداشته باشد.

در واقع یک سالن آرایشگری و زیبایی خوب تنها به رضایت و مشتری خود اهمیت می‌دهد و برای آن ارزش قائل است بر همین اساس پرسنلی را استخدام می‌کند که دارای روابط عمومی بالا، حوصله زیاد و دارای ذوق و سلیقه باشد و نیز از هر گونه کبر و غرور به دور باشند. هزینه‌های این سالن‌ها بر طبق تعرفه و همچنین خدماتی که ارائه می‌شود دریافت می‌گردد. درنتیجه از لحاظ هزینه تفاوت چندانی با سالن زیبایی معمولی ندارند.برخورد خوب
در یک آرایشگاه خوب زنانه قبل از هر چیزی طرز برخورد پرسنل از اهمیت بالایی برخوردار است .

با آرایشگاه تماس بگیرید ببینید پشت تلفن چگونه با شما صحبت میشود .

برای شما وقت مشاوره تعیین میکند یا سرسری جواب شما را میدهید؟ شما را میگیری میکتی یا نه اهمیتی برایش ندارد که شما تماس گرفته اید .

یک آرایشگر خوب زنانه معمولا برای مشتریش زمان مشاوره مشخص میکند و تا زمان مراجعه شما را پیگیری میکند .

اطلاعات آرایشگاه مثل آدرس و لوکیشن را برای مشتری ارسال میکند .

نمونه کار
یکی دیگر از کارهای مهم که از خصوصیات خوب یک آرایشگر خوب است نشان دادن نمونه کارهای جدیدش است.

یک آرایشگر خوب موظف است نمونه کارهای به روز خود را برای مشتری آماده کند تا نشتری بتواند تصمیم درست بگیرد.

برند شناسی
برند شناسی در آرایشگاه خوب زنانه خیلی مهم است،

چرا که اگر یک آرایشگر زنانه برندهای به روز را نشناسد نمیتواند کار درستی را برای مشتری انجام دهد.

راجع به برندهای جدید از او سوال کنید .

مشاوره پوستی
پوست مهمترین بخش هر میکاپ است ، اگر بهترین آرایشگر دنیا را هم داشته باشید اگر پوست خوبی نداشته باشید ،

معجزه ای برای شما رخ نخواهد داد.

یک آرایشگر زنانه خوب اصولا به مشتریان خود مشاوره پوستی میدهد،

آرایشگر ماهر قبل از مراسم عروسی به مشتری خود راجع به تغذیه ، داروهای مصرفی، کرمهای مصرفی و لوازم آرایشی و سایر دستورات مراقبت از پوست ، درمان جوش و سایر مشکلات پوستی مشاوره صحیح میدهد.