انواع پکیج براساس محل قرار گیری

پکیج چیست؟ دستگاهی که جایگزین موتورخانه های قدیمی است و سیستم گرمایش منزل و آب گرم مورد نیاز خانه را تامین می کند، پکیج نام دارد.

گرچه هنوز هم در برخی نقاط کشورمان از سیستم های گرمایش قدیمی مانند بخاری های نفتی و غیره برای گرم کردن منزل و آب گرم مصرفی استفاده می شود ولی با گسترش شبکه های گازرسانی در بیشتر نقاط، استفاده از سیستم های گرمایش جدید مانند پکیج شایع شده است. لیست بهترین تعمیرکاران پکیج در پردیس را در پاسخ تو ببینید.

یک وسیله رایج گرمایش در سراسر دنیا پکیج می باشد.
از مزایای این دستگاه می توان به ایجاد فضای کم، ایمنی بالای دستگاه و به طور مجزا مورد استفاده قرار گرفتن در هر واحد مسکونی اشاره کرد که می تواند جایگزین مناسبی برای آبگرمکن های ایستاده و دیواری باشد.
از همه مهم تر، مصرف سوخت بهینه در این دستگاه باعث تشویق ارگان ها و مردم برای استفاده از این دستگاه شده است.

در بین پکیج های رایج در بازار، نوع فن دار آن مطابق با استانداردهای جهانی است و مورد تایید قرار می گیرد. این دستگاه علاوه بر گرمایش منزل، آب گرم مصرفی را نیز به صورت فوری و سریع در اختیار قرار می دهد.
علاوه براین، این دستگاه قابلیت ترکیب با کولر گازی به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی و ایجاد گرمایش مطلوب را دارا می باشد.

یکی از نکات مهم در رعایت ایمنی دستگاه، استفاده از دودکش در هنگام نصب پکیج دیواری به منظورخارج کردن دود ناشی از عملکرد دستگاه و ایجاد هوای مصرفی مورد نیاز دستگاه می باشد.روش کار پکیج به این صورت است که وقتی شما شیر آب گرم خانه را باز می کنید، پیام باز شدن شیر آب از طریق سنسورهای مختلف به کار رفته در سیستم پکیج از جمله فلوسوئیچ و یا فلومتر به برد دستگاه اعلام می شود و در نتیجه طی یک سری اقدامات مشعل پکیج روشن شده و آب سرد ورودی به دستگاه در داخل مبدل گرم می شود تا از طریق خروجی به داخل شیر آب هدایت شود.

اگر پکیج خود را در حالت زمستانه تنظیم کرده باشید، در صورتی که دمای محیط کاهش پیدا کند، سنسور پکیج آن را تشخیص داده و در نتیجه آب گرم را در مسیر رادیاتورها و یا سیستم گرمایش از کف خانه هدایت می کند تا حرارت آب گرم تولید شده در این وسیله از طریق جریان همرفتی به محیط منتقل شود. در ادامه وقتی آب گرم مسیر گرمایش یک دور به گردش در بیاید، از حرارت آن کاسته می شود، بنابراین با استفاده از سیستم لوله کشی برگشت، آب به مبدل دستگاه وارد می شود تا دوباره گرم شده و در مسیر گرمایش بچرخد.

این چرخه تا زمانی ادامه پیدا می کند که هیچ کدام از شیرهای آب گرم مصرفی در خانه باز نشوند، به محض اینکه اولین شیر آب گرم باز شود، چرخش آب گرم در مسیر گرمایش با کمک شیر برقی بسته می شود تا آب گرم به شیر آب برسد. در نتیجه هر زمان شما به آب گرم نیاز داشته باشید، پکیج می تواند آن را به صورت فوری برای شما تامین کند.انواع پکیج

انواع پکیج براساس محل قرار گیری

پکیج دیواری

پکیج دیواری به دلیل داشتن ابعاد کوچکتر قابلیت نصب بر روی دیوار یا داخل کابینت را دارد. پکیج های دیواری در دو مدل تک مبدل و دو مبدل موجود هستند، پکیج های دیواری امکان تامین همزمان آبگرم بهداشتی و آبگرم مورد نیاز سیستم گرمایش را ندارند و اولویت با تامین آبگرم بهداشتی است.

پکیج زمینی

پکیج­های زمینی مانند پکیج­های دیواری آبگرم جهت سیستم گرمایش و آبگرم بهداشتی تولید می­کنند، با این تفاوت که پکیج های زمینی درارای منبع کویلدار، پمپ آبگرم مصرفی و پمپ گرمایش هستند و می­توانند جایگزین موتورخانه­ های سنتی کوچک شوند. پکیج های زمینی ظرفیت های بالاتر و ابعاد بزرگتری نسبت به پکیج های دیواری دارند و جهت نصب نیاز به فضای بزرگتری در مقایسه با پکیج های دیواری دارند.

انواع پکیج براساس تعداد مبدل

پکیج تک مبدل

در این پکیج­ها، مبدل شامل دو لوله است بطوریکه در یکی از لوله­ ها آبگرم مصرفی و در دیگری آبگرم سیستم گرمایش جریان دارد. در این مدل از پکیج­ها آبگرم مصرفی و آبگرم سیستم گرمایش هر دو در تماس مستقیم با شعله هستند در نتیجه احتمال ایجاد رسوب در مبدل بیشتر بوده و از آنجاییکه آبگرم مصرفی در تماس مستقیم با شعله است نوسانات دما در این مدل از پکیج­ها بیشتر است.