انواع دستگاه های لیزر موهای زائد و تفاوت آنها برای پوست

معرفی دستگاه‌های لیزر موهای زائد و مقایسه طول موج‌ آن‌ها

یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد، استفاده از دستگاه لیزر است که در چند جلسه، تمام موهای زائد شما را از بین برده و پوست شما را زیبا و نرم می‌کند. در این نوشته می‌خواهیم بهترین دستگاه لیزر موهای زائد که در مرکز لیزر اصفهان و سایر شهر ها استفاده میشود را به شما معرفی و طول موج دستگاه‌های مختلف را با هم بررسی کنیم.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟

دستگاه لیزر الکساندرایت، در حال حاضر بهترین دستگاه لیزر موهای زائد است. برای ساخت دستگاه لیزر الکساندرایت، تکنولوژی‌های دقیق و دانش تخصصی به کار رفته‌است تا بدون آسیب رساندن به پوست افراد، موهای زائد بدنشان از بین برود.

دستگاه لیزر الکساندرایت، مدل‌های مختلفی دارد که  اکثر آن‌ها موثر هستند. از میان تمام مدل‌های دستگاه الکساندرایت، دستگاه لیزر کوترا از همه پیشرفته‌تر و بهتر است. به دستگاه لیزر کوترا، الکس سرد هم گفته می‌شود.

دلیل برتری روش الکساندرایت کوترا (الکس سرد) بر سایر دستگاه‌های لیزر موهای زائد این است که این روش، بدون عوارض جانبی و آسیب باعث رفع موهای دائمی بدن می‌شود. البته دستگاه  لیزر کوترا، مزایای دیگری هم دارد که در این نوشته با آن‌ها آشنا خواهید شد.

دستگاه لیزر کوترا، توسط سازمان FDA تایید شده است و شما می‌توانید با خیال راحت از این دستگاه برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنید. لیزر الکساندرایت کوترا، قدرت بالایی در حذف موهای زائد دارد و می‌تواند موهای زائد در پوستهای تیره، آفتاب‌گرفته و سولارکرده را هم به خوبی از بین ببرد.

دستگاه لیزر الکساندرایت چیست؟

دستگاه لیزر موهای زائد
دستگاه لیزر موهای زائد
دستگاه لیزر موهای زائد

لیزر الکساندرایت، نام روشی است که در آن، دسته‌ای از نورها با انرژی بالا و قدرت زیاد از طریق کریستال الکساندرایت منتشر می‌شود. با عبور نور از این کریستال، طول موج نور به 755 نانومتر می‌رسد. اگر دقت کرده باشید، نور خروجی از دستگاه لیزر الکساندرایت قرمز است. طول موج این نور مشخص می‌کند که لیزر تا چه اندازه به داخل پوست فرد نفوذ کند.

با اینکه اکنون دستگاه‌های لیزر خانگی به بازار آمده‌است، اما هیچ مدرکی مبنی بر مناسب‌بودن این دستگاه‌های خانگی وجود ندارد و بهتر است برای لیزر موهایتان به کلینیک زیبایی مراجعه کنید. در کلینیک زیبایی به‌نگار، شما می‌توانید لیزر موهای زائد را با قیمت مناسب و کیفیت عالی با بهترین و جدیدترین دستگاه‌های لیزر الکساندرایت دنیا انجام دهید و نتیجه فوق‌العاده‌اش را مشاهده کنید.

تفاوت لیزر موهای زائد الکساندرایت، دایود و آی پی ال

لیزر‌های مختلفی در درمان موهای ناخواسته استفاده می‌شود: بهترین دستگاه لیزر موهای زائد؛ لیزر الکساندرایت و دیود که در پوست‌های روشن بهتر عمل می‌کنند و لیزر‌های ان- دی / یگِ با طول موج بلند (Nd: YAG Laser Long Pulsed)که در پوست های تیره ایمن‌تر و بهتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و استفاده از دستگاه های IPL و Elight که با سیستم فلش لامپ زنون کار می کنند.

هر چه موها تیره‌‌تر و ضخیم‌تر و نیز پوست روشن‌تر باشد، تاثیر لیزر بیشتر است.

اکثر لیزرها بر موهای بور و کم‌رنگ تاثیر کمی دارند و حدوداً می‌توانند ۳۰ تا ۴۰ درصد این موها را کاهش دهند. افراد با موی بلوند و روشن کاندید خوبی برای لیزر جهت کاهش موهای ناخواسته نمی‌باشند و نیاز به جلسات درمانی بیشتری دارند.

جهت آگاهی بیشتر شما در زمینه تفاوت لیزر موهای زائد با دستگاههای مختلف برخی انواع جدید توضیح داده میشود.

لیزرهای زیر برای درمان موهای زائد موجود هستند:

  • سیستم لیزر الکساندرایت  با طول موج ۷۵۵ نانومتر
  • سیستم لیزر دیود با طول موج ۸۰۰ نانومتر
  • سیستم لیزر Nd-YAG با طول موج ۱۰۵۶ نانومتر
  • دستگاه‌های کم توان مانند IPL و eLight

نکات اساسی در هنگام درمان لیزر موهای زائد :

لیزر موهای زائد یکی از مهم‌ترین روش‌های رفع موهای زائد است. این روش غیرتهاجمی بوده و مبتنی بر حمله به فولیکول ریشه مو است و صدمات پوستی مانند قرمزی، خارش و جوش به وجود نمی‌آورد. براثر اشعه لیزر فولیکول ریشه مو گرم شده و ریشه مو از بین می‌رود.

موهای زائد در سیکل‌های زمانی مختلفی رشد می‌کنند. به همین دلیل است که در چند مرحله و در بازه‌های زمانی مختلف، باید از درمان با لیزر موهای زائد استفاده شود.

آنچه باید در مورد لیزر موهای زائد و انواع دستگاه های لیزر موهای زائد بدانید آن است که این روش با مورد هدف قرار دادن ملانین موجود در فولیکول مو باعث از بین رفتن مو می‌شود. به همین دلیل هرچه موها تیره‌تر و ضخیم‌تر باشد نتیجه مطلوب‌تری به دست خواهید آورد.
6 هفته قبل از شروع کردن درمان برای شما بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. توجه داشته باشید حداقل 6 هفته پیش از لیزر کردن به‌هیچ‌عنوان بدن خود را برنزه نکنید و از آفتاب گرفتن بپرهیزید. زیرا این عمل باعث ایجاد تاول و سوختگی شود.

قبل از لیزر کردن محل موردنظر را اصلاح کنید ولی از بند انداختن، اپیلاسیون، بلیچ کردن و الکترولیز کردن 6 هفته قبل از استفاده از دستگاه لیزر جدا خودداری کنید. پیش از انجام لیزر حتماً بدن خود را بشویید تا هیچ‌چیز روی لایه‌های پوستی شما نباشد و قبل از شروع درمان مراقب باشید بدنتان مرطوب نباشد.