آیا دانشجویانی که نمره گزارش نداده اند میتوانند معرفی به استاد داشته باشند.؟

 

موضوع معرفی به استاد یعنی به دانشجو اجازه داده می شود به صورت متفرقه و خارج از تقویم دانشگاهی تعداد واحد مجاز برای معرفی به استاد را اخذ نمید بنابراین دانشجو موظف است در ابتدای ترم و در اولین فرصت نسبت به اخذ معرفی به استاد خود اقدام نماید همچنین اساتید معرفی به استاد نیز باید در اولین فرصت باید نسبت به طرح سوالات دانشجو اقدام نماید و به بخش امتحانات تحویل دهد. معرفی به استاد دانشگاه آزاد را اینجا ببینید.

دانشجویانی که نمره گزارش نشده دارند (حتی نمره کار آموزی و پروژه) تحت هیچ شرایطی اجازه معرفی به استاد ندارند و همچنین دانشجویانی که در هر ترمی میهمان به دانشگاه های دیگر بوده اند لازم است ابتدا از ثبت نمرات میهمانی خود اطمینان حاصل بفرمایند سپس برای معرفی به استاد اقدام کنند.

دانشجو برای معرفی به استاد باید با بررسی کارنامه کل خود و تطبیق آن با چارت رشته از پاس نمودن دروی دوره اطمینان حاصل نماید به نحوی که تنها 7 واحد یا کمتر باقی مانده داشته باشد سپس به گروه آموزشی خود مراجعه نموده و پس از تطبیق دقیق واحد های گذرانده و واحدهای مانده توسط گروه اقدام نماید.

 به نقل از سایت پاسخ با ما : حداکثر تعداد واحد برای معرفی به استاد 7 واحد نظری می باشد که با درخواست دانشجو به کمیسیون موارد خاص ارائه خواهد شد.در این مقاله از زمان و شرایط اخذ واحد معرفی به استاد دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی 1400-1401، مطلع می شوید. قوانین و ضوابط اخذ معرفی به استاد در دانشگاه آزاد به اطلاع دانشجویان تمامی واحدهای دانشگاهی سراسر کشور می رسد:

8 واحد معرفی به استاد دانشگاه آزاد
معرفی به استاد دانشگاه آزاد چیست
معرفی به استاد چند واحد است در دانشگاه ازاد
معرفی به استاد در مهر
معرفی به استاد در شرایط کرونا
شرایط معرفی به استاد در دانشگاه غیر انتفاعی
زمان معرفی به استاد
شرایط معرفی به استاد دانشگاه آزاد اسلامی 1400-1401
شرایط جدید معرفی به استاد دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی 1400-1401، به شرح زیر است:

🔹برای اخذ معرفی به استاد، باید تمام واحدهای اخذ شده در ترم‌های گذشته را پاس کرده باشید و تمام نمرات در کارنامه ثبت شده باشد و حداکثر فقط ۸ واحد درسی (واحد نظری) مانده باشد تا فارغ‌التحصیل شوید. (نمی‌توان همزمان هم ترم درسی برداشت و هم معرفی به استاد گرفت)آيا دانشجوي دانشگاه آزاد هستيد و قصد گرفتن معرفي به استاد در يك يا د درس را داريد ؟ آيا از شرايط معرفي به استاد دانشگاه آزاد و شهريه معرفي به استاد دانشگاه آزاد مطلع هستيد ؟ اغلب دانشجويان با رسيدن به ترم آخر متوجه پاس نشدن واحد هاي درسي مي شوند و در عين حال مي خواهند چند واحد درسي را كه علاه بر واحد هاي كه گرفته اند از طريق قانون معرفي به استاد پاس نمايند.

در اين اطلاعيه روند استفاده از قانون معرفي به استاد دانشگاه آزاد و شهريه معرفي به استاد دانشگاه آزاد را ارئه خواهيم داد. در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با شرايط استفاده از قانون معرفي به استاد دانشگاه آزاد از طريق ارتباط با مركز پاسخ سوالات خود را دريافت نماييد.

فرم معرفي به استاد دانشگاه آزاد
معرفي به استاد دانشگاه آزاد : در صورتي كه دانشجو در يك نيمسال يا دوره تابستان براي فراغت از تحصيل حداكثر دو درس، يا 4 واحد باقيمانده داشته باشد مي تواند براي يكبار خارج از تقويم دانشگاهي با استفاده از قانون معرفي به استاد انتخاب واحد نمايد.

دانشجو در فرصتي كه از طرف گروه آموزشي مربوط تعيين مي شود، مي تواند در مورد نظر را از طريق معرفي به استاد حداكثر در همان نيمسال يا آن دوره تابستاني بگذراند و در صورت عدم موفقيت در هر درس، نمره آن حذف مي گردد و بدون نياز به انتخاب واحد مجدد مي تواند در پايان آن نيمسال با ساير دانشجويان امتحان دهد.

1-در صورت داشتن سنوات تحصيلي استفاده از ماده 20 آيين نامه آموزشي امكان پذير است در غير اين صورت مي توان از تبصره 2 ماده 28 استفاده كرد يا با در خواست كتبي دانشجو وي را به سيستم پاره وقت منتقل نمود.

2-چنانچه در آن نيمسال درس يا دروس مزبور در واحد دانشگاهي ارائه نشود در پايان همان نيمسال مجدداً به صورت معرفي به استاد امتحان دهد.