آدرس سایت نمونه دولتی چیست؟

ثبت نام آزمون نمونه دولتی سلسله ۱۴۰۲ آغاز شد. پیرو تصمیمات اتخاذ شده در جلسه شورای انقلاب فرهنگی در مورد ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی سلسله ثبت نام مدارس نمونه دولتی سلسله با توجه به شرایط موجود امسال ثبت نام آزمون نمونه دولتی در بازده زمانی 17 الی 31 خرداد ماه میباشد . لذا دانش آموزان و اولیا محترم در نظر داشته باشند که تا مورخ اعلام شده نسبت به آماده کردن مدارک ثبت نام مدارس نمونه دولتی سلسله اقدام نمایند تا در روند ثبت نام آن ها مشکلی بوجود نیاید ضمنا متقاضیان ثبت نام مدارس نمونه دولتی سلسله توجه داشته باشند با توجه به محدودیت زمانی امکان دارد زمان ثبت نام تمدید نشود.

دانش آموزانی که تمایل به تحصیل در پایه دهم مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ دارند، می بایست برای شرکت در آزمون ورودی آن ابتدا به سایت ثبت نام نمونه دولتی که سایت my.medu.ir می باشد مراجعه کنند و با وارد کردن کد ملی و سریال شناسنامه خود، اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایند که در ادامه لینک ورود به سایت ثبت نامی ارائه شده است.مدارس نمونه دولتی هر ساله در پایه های تحصیلی ششم به هفتم و نهم به دهم از دانش آموزان علاقه مند که واجد شرایط لازم هستند ، ثبت نام به عمل می آورند و پس از برگزاری آزمون و بررسی سوابق تحصیلی هر یک از ثبت نام کنندگان ، دانش آموزان مستعد را شناسایی و جذب می نمایند. مدارس نمونه دولتی به دلیل دارا بودن سطح آموزشی بالاتر نسبت به مدارس عادی ، جایگاه ویژه ای را در میان دانش آموزان و والدین دارند  و با توجه به اینکه اکثر متقاضیان با نحوه ثبت نام آشنایی ندارند ، در ادامه ضمن معرفی سایت nemoone medu ir ،( ورود به سایت نمونه دولتی)  راهنمای کاملی از مراحل ثبت نام نیز شرح خواهیم داد.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی سلسله مطابق سنوات گذشته به صورت الکترونیکی خواهد بود و صرفا از سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتی سلسله انجام خواهد پذیرفت و سامانه ثبت نام آزمون سلسله nemoone.medu.ir مطابق اطلاعیه در زمان ثبت نام اعلامی توسط آموزش و پرورش فعال خواهد شد لذا دانش آموزان محترم می توانند با توجه به شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی سلسله که در دفترچه ثبت نام آزمون مندرج است روند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

ضمنا به اطلاع می رسانیم ثبت نام آزمون نمونه دولتی سلسله با توجه به محدودیت در ظرفیت مدارس نمونه دولتی مطابق سنوات قبل با آزمون ورودی بوده و فقط دانش آموزانی که شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی سلسله را داشته باشند می توانند در آزمون ورودی شرکت کنند.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی سلسله از اواسط خرداد ماه در دو مقطع هفتم و دهم انجام می شود و دانش آموزان گرامی که قصد ثبت نام مدارس نمونه دولتی سلسله را دارند می بایست با اطلاع از شرایط و ضوابط مدارس نمونه دولتی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند ضمنا دانش آموزان و اولیا گرامی می توانند جهت ثبت نام مدارس نمونه دولتی سلسله با مرکز مشاوره ثبت نام آزمون نمونه دولتی ایران تحصیل تماس بگیرند و ضمن دریافت لیست مدارس نمونه دولتی سلسله ثبت نام خود را تکمیل کنند ضمنا کلیه امور ثبت نام – دریافت دفترچه ثبت نام – اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی سلسله به صورت اینترنتی از سامانه azmoon.medu.ir انجام می گیرد لذا مدارس سلسله هیچگونه مسئولیتی در قبال اجرای آزمون و ثبت نام مدارس نمونه دولتی سلسله نخواهند داشت.

در سال گذشته ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی از طریق سایت های استانی و جدا از ثبت نام مدارس تیزهوشان که سایت azmoon.medu.ir بود، انجام شد. اما در سال جاری با توجه به تغییرات سامانه ای و نحوه روند ثبت نام، یکی از چالش های بسیاری از دانش آموزان این می باشد که آیا سایت ثبت نام و اعلام نتایج نمونه دولتی azmoon.medu.ir است؟

با توجه به تغییرات سامانه ثبت نام نمونه دولتی، دانش آموزان می توانند در موعد مقرر ثبت نام که از 15 لغایت 25 فروردین ماه 1402 است به سایت ثبت نام و اعلام نتایج نمونه دولتی my.medu.ir مراجعه نموده و پس از ورود به پنل کاربری خود، روند ثبت نام را انجام دهند. به منظور اطلاع دانش آموزان از جزئیات این ثبت نام، در ادامه این مقاله به معرفی نحوه ورود به سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ پرداخته شده است.


سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳
تا سال گذشته ثبت نام دانش آموزان در آزمون مدارس تیزهوشان در سایت azmoon.medu.ir و ثبت نام مدارس نمونه دولتی در سایت های استانی انجام می شد. اما در سال جاری به دلیل تغییرات سامانه ای در آموزش و پرورش با هدف راحتی بیشتر دانش آموزان، تمامی روند ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی به سایت my.medu.ir منتقل شد.