آدرس سامانه سیدا دانش آموزی چیست ؟

آدرس سامانه سیدا دانش آموزی چیست ؟

با توجه به وضعیت پیش اومده و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، آموزش و پرورش سایت سیدا دانش اموزی رو برای ارائه خدمات متنوع به دانش آموزا راه اندازی کرده و مدیران مدارس با مراجعه sida.medu.ir می تونن امکاناتی که برای دانش آموزا احتیاج می باشد رو در اختیارشون قرار بدنن.

یکی از این امکانات، ارائه رمز سیدا به دانش آموزاست ، دانش آموزا با دریافت این رمز و یا کلمه عبور سیدا می تونن از طریق سامانه پادا به همه اطلاعات و فرایند های مد نظرشون مثل ثبت نام مدارس و یا دریافت کارنامه دانش آموزی به راحتی دسترسی داشته باشن. حالا در ادامه در خصوص نحوه دریافت رمز سیدا دانش آموزی و روش بازیابی این رمز توضیح دادیم.


نحوه دریافت رمز سیدا دانش آموزی
همون طور که گفته شد بازیابی رمز سایت سیدا  دارای مراحلی است ،  و همچنین تقریبا تمام فرایند های مربوط به دانش آموزا به صورت غیر حضوری از طریق سامانه سیدا انجام میشه دانa آموزا برای ورود به این سامانه به نام کاربری و کلمه عبور احتیاج دارن . منظور از نام کابری همان کد ملی دانش آموز می باشد ولی رمز عبور ، باید از طریق سامانه سیدا دریافت بشه.

مدیران مدارس برای دریافت رمز سیدا دانش آموزا باید وارد سایت sida.medu.ir بشن و با وارد کردن اطلاعات لازم و ورود به پورتال شخصی خودشون می تونن اقدام به دریافت رمز سیدا دانش آموزا از طریق مدیریت کاربران کنن.

پس به طور کلی رمز سیدا دانش آموزی باید توسط مدیر مدارس از طریق این سامانه دریافت بشه و در اختیار دانش آموزا گذاشته بشه تا اونها بتونن با با استفادهاز این کلمه عبور وارد پورتال خودشون در سایت پادا بشن.

معرفی سامانه سیدا دانش آموزی
● شروع از مقطع پیش دبستانی
● شامل پرونده تحصیلی، پرورشی و بهداشتی
● ارتقاء پایه، ثبت نام، انتخاب واحد، درج نمرات، اخذ کارنامه های سالیانه
● در پایه دوازدهم برای شخص انجام امور فارغ التحصیلی، تاییدیه تحصیلی و صدور گواهینامه پایان تحصیلات
● معرفی فرد به مراکز آموزش عالی و یا مراکز نظام وظیفه

مدیران محترم مدارس، معلمان و معاونان گرامی توجه داشته باشند که حتما پس از اولین ورود به سامانه سیدا نیاز به تغییر رمز عبور خواهند داشت.در مقالات گذشته در رابطه با بارگذاری عکس در سامانه سیدا، تعریف کاربران و همکاران در سیدا، تغییر رمز عبور پس از ورود به سامانه، خطاهای سامانه سیدا، پشتیبانی سامانه سیدا، سوالات متداول کاربران، چاپ کارنامه در سیدا و نکات مهم سامانه یکپارچه دانش آموزی سیدا سخن گفته ایم. در ادامه این مقاله نحوه بازیابی رمز عبور سامانه سیدا را شرح داده ایم.

بازیابی رمز عبور سامانه سیدا
بازیابی رمز عبور در سامانه سیدا ، فقط توسط کاربری که تعریف شده قابل صدور مجدد است.

*** در آینده این فرآیند اصلاح خواهد شد برای مثال از پیامک برای ارسال رمز استفاده می شود.

بازیابی رمز در سامانه دانش آموزی سیدا برای معلمانی که در چند مدرسه کاربری دارند
در حال حاضر، فقط اولین مدرسه ای که دبیر را اعتبارسنجی نموده است امکان بازیابی رمز را دارد. امیدواریم در بروزرسانی های بعدی سامانه دانش آموزی سیدا، مشکل بازیابی رمز عبور برطرف گردد.

فراموشی رمز عبور در سامانه دانش آموزی سیدا
هر کسی که برای شما در سطح بالاتر نام کاربری تعریف کرده و اختصاص داده می تواند به درخواست شما پسورد شما را ریست کند مثلا معلمین در اختیار مدیر مدرسه مدیران دراختیار مسئول منطقه و همینطور رو به بالا .

تغییر رمز عبور در سامانه دانش آموزی سیدا
کاربران پس از ورود به سامانه باید رمز عبور خود را تغییر دهند. ویژگی های رمز جدید در سامانه سیدا به شرح زیر است:

استفاده از حروف کوچک لاتین
استفاده از حروف بزرگ لاتین
استفاده از اعداد
عدم استفاده از کاراکترها
یادآوری می شود که سامانه سیدا دانش آموزی تازه راه اندازی شده و قطعا بدون ایراد نیست. کارشناسان متولی کار و شرکت پشتیبان مدام در حال بروز آوری سامانه بوده و اشکالات آن را به تدریج رفع می گردد. امیدوارم که این سامانه سامانه ای کامل و جامع باشد و مشکلات سامانه سناد و همگام و… را نداشته باشد.

تغییر رمز همکار در سامانه دانش آموزی سیدا
کاربران برای بازیابی رمز عبور سامانه سیدا و تغییر رمز همکار یا حذف نام کاربری وی در صورت نیاز لازم است از مسیر زیر اقدام کنید :