بهترین مجتمع چاپ

چاپ از گذشته تا به حال یکی از بهترین، به صرفه ترین و محبوب ترین روش های تبلیغاتی بوده است. در چاپ شما می توانید کسب و کار خود را به روش های زیادی مثل چاپ مجله، بنر، کاتالوگ، تراکت، چاپ روی جعبه، لباس و بسیاری موارد دیگر، به تبلیغ برسانید. در چاپ علاوه بر کیفیت آن، طراحی نیز بسیار مهم است؛ زیرا یک طراحی مناسب و مشتری پسند، می تواند مشتریان شما را چند برابر کند.

اندیشه برتر به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین مجتمع های چاپ در ایران است. این چاپخانه هم به صورت افست و هم به صورت دیجیتال اقدام به چاپ محصول مورد نظر شما در سریع ترین زمان ممکن می پردازد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی ویژگی بهترین مجتمع های چاپ کشور بپردازیم.

Image for post
Image for post

ویژگی بهترین مجتمع های چاپ

اولین نکته مهم در انتخاب چاپخانه خوب برای سفارشات چاپ، تاریخچه آن چاپخانه و ارائه خدمات متنوع است. برای مثال اکثر افراد تمامی امور تبلیغاتی خود مانند چاپ کاتالوگ، چاپ کارت ویزیت، چاپ پوستر، چاپ پرچم، طراحی، هدایای تبلیغاتی و ... را به یک سایت معتبر واگذار می کنند زیرا باعث صرفه جویی در وقت می شود. . خدمات ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن. علاوه بر این، برای هر شرکت، مهر تاییدی بر کیفیت خدمات ارائه شده توسط آن شرکت است.

دومین نکته مهم در انتخاب یک چاپخانه خوب، ماشین های چاپ موجود در آن چاپخانه است. زیرا همین دستگاه های چاپ هستند که به یک چاپخانه معنا می دهند و بنابراین هر چه دستگاه های چاپ جدیدتر باشند و تکنولوژی به کار رفته در آنها جدیدتر باشد علاوه بر افزایش کیفیت چاپ، زمان چاپ را نیز کاهش می دهد. . ارائه دهنده.

سومین نکته مهم برای انتخاب یک چاپخانه خوب هزینه چاپ در آن چاپخانه است. در حال حاضر به دلیل وجود چاپخانه های زیاد، هزینه های چاپ متفاوت است و به دلیل رقابت حاکم بر بازار و شرایط فروش هر چاپخانه، هزینه چاپ برای مشتریان مطرح است. این تفاوت در قیمت دستگاه های مورد استفاده در چاپخانه ها به این دلیل است که میزان استهلاک و جوهر مصرفی در هر دستگاه متفاوت است و این امر مستقیماً بر قیمت کار چاپ تأثیر می گذارد.

موضوع چهارم برای انتخاب چاپخانه مناسب برای چاپ، همکاری با مشتریان و خدمات پس از فروش است. برخورد پرسنل، مدارک مشتریان، کیفیت خدمات پس از چاپ و مشاوره برای افزایش کارایی تبلیغات، بدون شک موضوع بسیار مهمی خواهد بود که علاوه بر رضایت بیشتر، کارایی تبلیغات را نیز افزایش خواهد داد.

Image for post
Image for post

چاپ دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال یکی از پرطرفدارترین انواع چاپ در بین مشتریان و کارفرمایان است. در چاپ دیجیتال کلیه کارهای چاپی و خدمات پس از چاپ بدون نیاز به چاپخانه و ماشین آلات چاپ بزرگ در دفتر و توسط پرینترهای لیزری و جوهرافشان رومیزی و صنعتی و همچنین دستگاه های چاپ لارج فرمت (لارج فرمت - واید فرمت) انجام شد

در چاپ دیجیتال نیازی به خدمات پیش چاپ مانند گرفتن فیلم و زینک و پلاک و موارد دیگر نیست و امکان چاپ صفحات کاری مختلف در یک دور چاپی وجود دارد. چون خدمات پیش چاپ حذف شده است، امکان چاپ در تیراژ کم (حتی یک عدد) وجود دارد و هرگونه چاپ کم تیراژ در مدت زمان کوتاهی انجام می شود.

اگر قبلا خدمات چاپ دیجیتال انجام داده اید، حتما متوجه تفاوت قیمت بسیار زیاد با چاپ افست شده اید. اگرچه هزینه های خدمات پیش چاپ در این نوع چاپ حذف شده است، اما به دلیل استهلاک بالای دستگاه های دیجیتال و همچنین گران بودن مواد اولیه، قیمت چاپ دیجیتال بالاتر است. اما با تمام این حرف ها، اگر نیاز به چاپ سریع و کم دارید، بهترین گزینه برای شما چاپ دیجیتال است.

Image for post
Image for post


چاپ افست چیست؟

چاپ افست یکی دیگر از انواع پرطرفدار چاپ است که کلیه خدمات چاپ و خدمات پس از چاپ به طور کامل در چاپخانه و توسط دستگاه های چاپ بزرگ انجام می شود. در این نوع چاپ فایل شما با استفاده از مواد شیمیایی روی زینک برگردانده می شود و طرح شما توسط سیلندرهای دستگاه چاپ با فشار روی کاغذ برگردانده می شود و فرآیند چاپ انجام می شود.

به دلیل وجود خدمات پیش از چاپ مانند پلیت و فیلم و زینک، تکمیل کار شما نسبت به چاپ دیجیتال زمان بیشتری می برد. همچنین مانند چاپ دیجیتال امکان چاپ همزمان چند فایل وجود ندارد. به عنوان مثال شما 1000 کاتالوگ سفارش داده اید که شامل 5 صفحه است. ابتدا ورق اول در 1000 عدد و سپس ورق دوم در 1000 عدد و به این ترتیب ادامه می یابد و در نهایت این برگه های چاپی تا شده و روی هم قرار می گیرند و خدمات پس از چاپ مانند سلفون کشی یا صحافی روی آنها انجام می شود. در واقع برای هر ورق کار شما باید یک فیلم و روی جداگانه تهیه کرد.

این موضوع باعث می شود که چاپ افست قادر به چاپ با حجم کم نباشد و فقط در حجم زیاد چاپ شود و زمان تحویل فوری برای آن وجود ندارد. پیشنهاد ما این است که در صورت نیاز به چاپ بیش از 500 قطعه به سراغ چاپ افست بروید و در صورت نیاز به تیراژ کمتر از چاپ دیجیتال استفاده کنید.