چیزهای کوچکی که کیفیت زندگی شما را بهبود می‌بخشند

در طول سالهای عمرم من یاد گرفته‌ام که خودسازی به معنای ایجاد تغییرات عظیم و ویرانگر در زندگی شما نیست. بلکه ایجاد اصلاحات کوچک، گام به گام تا زمان رشد مداوم است.


"ما آنچه هستیم که مدام تکرار می‌کنیم، بنابراین تعالی یک عمل نیست بلکه یک عادت است. "

Image for post
Image for post

چیزهای کوچک زندگی شما به سرعت به چیزهای بزرگ تبدیل می‌شوند. برای افزایش جدی کیفیت زندگی، سلامتی، امور مالی، بهداشت روانی و موارد دیگر این چند مورد کوچک را امتحان کنید تا تأثیر آن را در زندگی خود ببینید:

1. حالت هواپیما

صرف وقت بیشتر با تلفن‌ها افسردگی بیشتر، مشکلات خواب، میزان استرس، اضطراب، خستگی و حتی مواردی مانند کاهش اعتماد به نفس و وظیفه شناسی کمتر را به همراه دارد.
در طول روز از حالت هواپیما استفاده کنید تا یک محیط بدون حواس پرتی برایی خود ایجاد کنید. به جای اینکه بطور مداوم با اعلان‌ها بمباران شوید و یا مجبور شوید که پیام‌ها یا ایمیل‌های خود را بررسی کنید، می‌توانید عمیقاً تمرکز کرده و در کنار دوستان و خانواده  حضور داشته باشید یا هر کاری که دوست دارید انجام دهید.
من در حین کاریا با دوستان و اوقات خواب اغلب از حالت هواپیما استفاده می‌کنم. به این ترتیب، وقتی اعلانی دریافت می‌کنم، کنترل می‌کنم که آیا به من کمک می‌کند تا تمرکز کنم و احساس راحتی کنم.

2. حالت بهتر

ما ساعت‌های زیادی را صرف نشستن و استفاده از وسایل می‌کنیم، که این امر باعث مشکلات جسمی مانند مشکلات قفسه سینه، خم شدن مفصل ران و حالت سر به جلو می شود. نتیجه این مورد وضعیت سلامت بد بدن و آسیب به روحیه و اعتماد به نفس شما است.
وضعیت خوب، این مسائل را برطرف می‌کند و باعث بهبود خلق و خو و مقاومت در برابر فشار روانی می‌شود. اما برای اصلاح وضعیت بدن، فقط خود را مجبور نکنید "صاف بایستید" (زیرا شما به عادت قدیمی خود باز خواهید گشت). در عوض، هر روز از تمرینات خاصی برای تنظیم مجدد بدن خود استفاده کنید.

3. به طور صحیح نفس بکشید

همه ما نفس می‌کشیم، اما تعداد کمی از ما به درستی نفس می‌کشیم. به طور متوسط​​، بیش از 20 هزار بار در روز نفس می‌کشیم اگر اکسیژن کافی به مغز ما نرسد، مشکلات به سرعت پیچیده می‌شوند و منجر به درد، خستگی و استرس بیشتری می‌شوند.
چند تمرین را امتحان کنید تا نه تنها تنفس، بلکه دیافراگم تراز شود و برای تنفس بهتر نیز تنظیم شود. نکته اصلی این است که وقتی این تمرینات را انجام می دهید، یک بازدم کامل انجام دهید (فکر کنید: به مدت 15 ثانیه بازدم را انجام دهید) تا بتوانید واقعاً تنظیم مجدد کنید و تنفس را بهتر شروع کنید.
هنگامی که خود را از حالت مزمن و ضد تهویه خارج کنید، بسیاری از جنبه های سلامتی بهبود می یابند. فشار خون شما پایین می آید، بهتر می‌خوابید، خطر سکته مغزی و حمله قلبی کاهش می یابد.

4- تماشای اخبار را متوقف کنید

من به طور کلی از همه اخبار اجتناب می‌کنم زیرا منبع عظیمی از استرس در آنهاست. با تحقیقات انجام شدده در آمریکا، بیش از نیمی از آمریکایی‌ها در واقع می‌گویند که اخبار باعث استرس می‌شود و بسیاری از آنها از اضطراب، خستگی و کاهش خواب ناشی از گوش دادن به اخبار گلایه می‌کنند. در واقع، دیدن مداوم داستان‌های منفی  می‌تواند احساس منفی‌تری در شما ایجاد کند.
با این حال بیشتر داستان‌ها حتی روی شما تأثیر نمی گذارند. اگر آن را تماشا کرده باشید یا ندیده اید، نتیجه همچنان همان خواهد بود. پس چرا به خود استرس دهید؟ بدتر اینکه، این خبر حتی با واقعیت همخوانی ندارد: واقعیت غالب (و گزارش نشده) این است که جهان اکنون بهتر از هر زمان دیگری در تاریخ بشر است.
دیگر نگاهی به اخبار نکنید. بدانید که بسیاری از موارد صرفاً احساسات گرایی است که توجه شما را به خود جلب می‌کند تا بتوانید تبلیغات آنها را ببینید و درآمد آنها را افزایش دهید. به محض ترک سریعاً احساس بهتری خواهید داشت.

5. پیاده روی کنید

پیاده روی قدرتمند است. این عمل می‌تواند سلامت جسمی، سلامت روانی، خلاقیت، خلق و خوی و موارد دیگر را بهبود بخشد. اما این احتمال وجود دارد که شما در زندگی روزمره خود احتمالاً بتوانید خیلی بیشتر راه بروید. 
هر روز راه هایی برای پیاده روی بیشتر پیدا کنید. پس از صرف وعده‌های غذایی بزرگ در محله خود قدم بزنید، به جای رانندگی یا دوچرخه سواری پیاده روی کنید، یا هنگام انجام جلسات یا تماس‌های تلفنی پیاده روی کنید. (برای مزایای بیشتر سلامتی، در طول پیاده روی فقط از طریق بینی نفس بکشید).

6. تایمر قرار دهید

برای هر زمان تایمر تعیین می‌کنم. به جای اینکه مرتباً ساعت را بررسی کنم تا ببینم چه زمانی لازم است کاری انجام دهم و یکجا در دو مکان باشم من فقط آن بررسی را به محیط خارجی خود واگذار می‌کنم تا دیگر مجبور نباشم به آن فکر کنم.
اگر بخواهم سریع چیزی بخوانم، برای 15 دقیقه یک تایمر تنظیم می‌کنم. اگر من نیاز به ترک 10 دقیقه داشته باشم، یک تایمر تنظیم کردم تا مجبور نباشم تعجب کنم که چه موقع زمان رفتن است. این باعث می شود فضای ذهنی شما آزاد شود.

7. قدرشناسی

یافتن راه‌هایی برای ابراز سپاس می‌تواند با کاهش افسردگی و اضطراب و افزایش خوش‌بینی و رضایت از زندگی، خواب را بهبود بخشد، التهاب را کاهش دهد و مسائل مربوط به سلامت روان را بهبود بخشد. حتی مغز شما را آموزش می دهد تا چیزهای مثبت بیشتری را در جهان ببیند.
توصیه می کنم یک دفترچه یادداشت بخرید و 3 تا 5 موردی که هر روز به خاطر آنها باید از پروردگار سپاسگزاری کنید را با خود مرور کنید و سعی کنید موارد خاصی را که در آن روز اتفاق افتاده‌اند انتخاب کنید و به همین لیست اضافه کنید و توضیح دهید که چرا باید نسبت به این موارد سپاسگزار باشم.

8. شبکه‌های اجتماعی

یکی از رایج ترین شکایاتی که من از مردم می شنوم این است که آنها  برای انجام آنچه می خواهند وقت کافی ندارند. ورزش، خواندن، یادگیری، وقت گذراندن با دوستان و غیره. با این حال یک فرد به طور متوسط ​​2 ساعت و 25 دقیقه از وقت خود را روزانه در شبکه های اجتماعی میگذراند.
اگر هر هفته حداکثر 17 ساعت وقت اضافی داشته باشید چه کاری انجام می دهید؟ شما می‌توانید کارهای بیشتری را که دوست دارید، با افرادی که دوست دارید انجام دهید و کیفیت زندگی خود را بالا ببرید. (از طرف دیگر ، استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی در واقع با مشکلات بهداشت روان مانند افسردگی، اضطراب و استرس در ارتباط است.) برای تماس مجدد در شبکه های اجتماعی، سعی کنید فقط چند دقیقه در روز برای آن برنامه ریزی کنید یا فقط در موارد خاص از آن استفاده کنید.