نرم افزار مدیریت ساختمان

Image for post
Image for post

نرم افزار مدیریت ساختمان

نرم افزار های مدیریت ساختمان که به تازگی روانه بازار شده اند به دلیل نحوه عملکرد خود، در طی چند سال گذشته توانسته اند موفقیت های چشمگیری را کسب کرده اند. دلیل اصلی این موفقیت تمرکز ویژه این نرم افزارها بر روی مسائل مالی می باشد که سبب شده است بسیاری از افرادی که در ساختمان های بلند مرتبه زندگی می کنند بدون نیاز به مراجعه به بانک و یا استخدام حسابدار تمامی مسائل مالی مرتب با ساختمان را برطرف کرده و از مزایای دنیای دیجیتال بهره مند شوند. در این بخش ما قصد داریم همراه با شما نگاهی به این نرم افزارها انداخته و از نقطه نظرهای مختلف آن ها را مورد ارزیابی قرار دهیم.

نرم افزار مدیریت ساختمان و کاربردهای آن

بر اساس تعریفی که توسعه دهنده های نرم افزار ارائه می دهند "هر اپلیکیشنی که بتواند بخشی از فرایند مدیریت ساختمان را بر عهده بگیرد و روند کاری مدیریت ساختمان را تسهیل کند به عنوان نرم افزار مدیرت ساختمان شناخته می شود." در اصل نرم افزارهای مدیریت ساختمان به منظور تسهیل تجربه کاربری توسعه داده می شوند و به عنوان یک حسابدار مستقر در ساختمان عمل می کنند. بر اساس همین تعریف در صورتی که یک اپلیکیشن کمک کند شما از نظر مالی و اداری یک بخش از ساختمان را مدیریت کنید اپلیکیشن مدیریت ساختمان خوانده می  شود.

کاربرانی که این نرم افزارها را بر روی تلفن همراه خود نصب می کنند قادر هستند هزینه شارژ خود را در زمان مشخص پرداخت کرده و با صورت منظم از روند مسائل مالی ، اداری و مشکلات نگهداری ساختمان مطلع شوند. علاوه بر این از آنجایی که کاربران در این نرم افزارها به صندوق مالی و گزارش دهی آنلاین نیز دسترسی دارند می توانند نسبت به پرداختی های داخل ساختمان اطلاعات کسب کرده و بدون هیچ ابهامی و با شفافیت تمام فعالیت مدیریت ساختمان را ارزیابی کنند.

نرم افزار مدیریت ساختمان و حوزه فعالیت آن ها بستگی به عوامل مختلفی دارد از این رو در این پست قصد داریم برای شما تمامی بخش های فعالیت این نرم افزار ها را به شما معرفی می کنیم. اگر قصد دارید لقب بهترین مدیر ساختمان را به خود اختصاص دهید پیشنهاد می دهیم تا انتها این پست را مطالعه کنید.

·       محاسبه شارژ براساس معیارهای مختلفی مانند متراژ، تعداد نفرات، تعداد پارکینگ

·       پرداخت آنلاین شارژ واحد از طریق تلفن همراه و سیستم کامپیوتر

·       استفاده از تابلو اعلانات برای برقراری ارتباط با دیگر ساکن ها

·       مشاهده هزینه های شارژ ساختمان به صورت تفکیک شده

·       محاسبه جریمه دیرکرد عدم پرداخت شارژ واحد به صورت اتوماتیک

·       مشخص کردن صندوق مالی برای شرایط منحصر به فرد مانند قطعی بانک ها

·       امکان ارائه رسید کاغذی به ساکنین ساختمان

·       وارد کردن اطلاعات ساکنینی که پرداخت دستی دارند

·       امکان مدیریت همزمان چند ساختمان

·       ذخیره داده ها با اس تفاده از پشتیبان گیری از اطلاعات ساختمان و واحدها و ذخیره اطلاعات در سرور شارژمان

·       قابلیت لاگین و استفاده تمامی ساکنین از نرم افزار به صورت همزمان

هزینه های ساختمان

یکی از مواردی که همیشه در ساختمان باعث بروز مشکلات متعددی شده است عدم اطلاع رسانی دقیق مدیریت ساختمان در مورد نحوه استفاده از هزینه شارژ می باشد. با استفاده از یک نرم افزار مدیریت ساختمان یکپارچه مدیران می توانند به صورت دقیق اعلام کنند هزینه های ساختمان به چه صورت استفاده شده و منابع مالی باقی مانده در کدام بخش ها مورد استفاده خواهد شد.

از دیگر امکاناتی که این نرم افزارها در اختیار کاربران خود قرار می دهند بحث تفکیک هزینه ها می باشد. بر اساس اساس نامه ساختمانی هزینه های جاری ساختمان به دو بخش اصلی تقسیم می شوند، هزینه هایی که بر عهده مستاجر می باشد مانند شارژ ساختمان و هزینه هایی که بر عهده موجر می باشد که باید به صورت فصلی آن ها را پرداخت نماید. در یک نرم افزار مدیریت ساختمان یکپارچه شما می توانید به صورت دقیق این هزینه ها را تفکیک کرده و به هر یک از دو طرف اجازه می دهد تا هزینه های مرتبط با خود را پرداخت نماید.

شارژ واحدهای خالی

بدون شک در مجتمع ها و ساختمان های خالی همیشه واحدهایی وجود دارند که ساکنی در آن نیستند. پرداخت شارژ واحدهای خالی همیشه یکی از اصلی ترین مواردی است که سبب می شود بین مدیریت ساختمان و ساکنین مشکل پیش بیاید. با استفاده از یک نرم افزار یکپارچه ساختمان کاربران می توانند نسبت به پرداخت هزینه شارژ واحدهای خالی توسط مالک اقدام کرده و حتی از تخفیف های مدیریت نیز بهره مند شوند.

معرفی بهترین نرم افزار مدیریت ساختمان

در ایران به دلیل وجود نیاز مبرم برای مدیریت بهینه ساختمان ، توسعه دهنده های نرم افزارها به منظور تسهیل این فرایند ، نرم افزارهای متعددی را روانه بازار کرده اند. در این بخش بر اساس نظرات بسیاری از برج های مشهور ما تلاش کردیم بهترین نرم افزار موجود را برای شما معرفی کنیم.

نرم افزار هومتیک

یکی از بهترین و کارآمدترین نرم افزارهای مدیریت ساختمان که به صورت مستقیم به شما اجازه می دهد تغییرات مد نظر خود را نیز اعمال کنید نرم افزار هومتیک می باشد. هومتیک را می توان به عنوان یک حسابدار کاملا اتوماتیک در نظر گرفت که تمامی فعالیت های مورد نیاز یک ساختمان را به تنهایی انجام می دهد.