بهترین برندهای شیرآلات در ایران کدامند؟

بهترین برندهای شیرآلات در ایران
بهترین برندهای شیرآلات در ایران
بهترین برندهای شیرآلات در ایران

شیرآلات از جمله محصولاتی هستند که تولیدات داخلی توانسته است به خوبی نیاز جامعه را برطرف نماید و این محصولات در رقابت با نمونه های خارجی، درحال حاضر دست بالاتر را دارند. البته این موضوع بدین معنا نیست که هر برند داخلی محصولات با کیفیت تولید می‌کند. ما در این مقاله قصد داریم بهترین برندهای شیرآلات در ایران را به شما معرفی نماییم تا در هنگام خرید، تنها به محصولات این برندها اعتماد نمایید.

ویژگی های شیرآلات با کیفیت

وقتی حرف از بهترین ها میشود، اولین سوال در ذهن مخاطب این است که معیار انتخاب این برندها چیست؟ سوال شکل گرفته در ذهن مخاطب کاملا درست است؛ زیرا برندها برای بهترین بودن، باید ویژگی های خاصی داشته باشند که دیگران از آن بی بهره هستند. پس برای اینکه بتوانیم بهترین برندهای تولید کننده شیرآلات در ایران را بشناسیم، در ابتدا باید ویژگی های یک شیرآلات با کیفیت را به شما معرفی نماییم.

بدنه مقاوم و با دوام

اگر این سوال را از افراد عادی بپرسید که مهمترین ملاک شما برای خرید شیرآلات چیست، پاسخ آنها به احتمال فراوان استحکام و دوام بدنه شیرآلات نیست. بسیاری از افراد با دیدن یک شیرآلات زیبا و جذاب و بدون بررسی ویژگی های دیگر آن، اقدام به خرید میکنند و معمولا نیز از خرید خود پشیمان میشوند. جنس بدنه برای آنکه بتوانید سالهای سال از شیرآلات خانه خود استفاده نمایید، اهمیت بالایی دارند؛ زیرا این محصول همواره با آب در تماس است و احتمال پوسیدگی در آن بسیار بالا است.

بدنه شیرآلات تا سالیان سال یا از آلیاژ برنج بود و یا سرب خشک. سرب به دلیل آنکه میتواند با آب واکنش شیمیایی دهد، سلامتی انسان را به خطر می اندازد. به همین دلیل استفاده از سرب خشک از لحاظ بهداشتی مورد تایید نیست و دیگر در این زمینه به کار نمیرود. برنج را میتوان پرمصرف ترین آلیاژ در صنعت شیرآلات به شمار آورد. به طور کلی آلیاژ برنج به جهت استحکام بالای خود، در مقابل اتفاقاتی نظیر پوسیدگی و خوردگی مقاومت بالایی از خود نشان میدهد. همچنین شیرآلات با جنس بدنه برنج، از لحاظ قیمتی نیز گزینه مناسبی محسوب میشوند.

آبکاری با کیفیت

آبکاری با کیفیت
آبکاری با کیفیت
آبکاری با کیفیت

مسلما شما نیز همانند بسیاری از افراد علاقه ای ندارید که همواره دستمال به دست داشته باشید و لکه های آب موجود بر روی شیرآلات خود را تمیز نمایید. لکه های آبی باقی مانده بر روی شیرآلات به طور مستقیم با آبکاری یا روکش شیرآلات در ارتباط هستند.

پر استفاده ترین نوع روکش های موجود برای آبکاری شیرآلات، روکش کروم است. رنگ روکش کروم نزدیک به نقره ای است و بسیاری از برندها به دلیل محبوبیت شیرآلات با روکش کروم، از این نوع آبکاری استفاده میکنند. رنگ این نوع روکش در مدت زمان از بین نمیرود و لکه های آب به ندرت بر روی آن باقی می ماند. شیرآلات با آبکاری کروم از نظر قیمت نیز یک گزینه کاملا مقرون به صرفه به حساب می آید. البته روش های دیگری مانند روش آبکاری PVD نیز وجود دارد که به مراتب از کیفیت بالاتری نسبت به روش آبکاری نیکل کروم برخوردار است اما هزینه بیشتری را دربر خواهد داشت.

طراحی زیبا و خاص

به طور طبیعی انسان از مشاهده محصولات زیبا به وجد می آید و تمایل دارد از این محصولات برای خود استفاده نماید. این قضیه برای شیرآلات نیز صدق میکند و دقیقا به همین دلیل است که افراد با دیدن شیرآلات بهداشتی زیبا، چشم خود را بر روی دیگر معیارها می بندند. طراحی زیبا و منحصربفرد شیرآلات، یکی از نکاتی است که میتواند برندها را از یکدیگر متمایز کند.

بهترین شیرآلات ایرانی

بهترین شیرآلات ایرانی
بهترین شیرآلات ایرانی
بهترین شیرآلات ایرانی

ویژگی هایی که در قسمت پیشین به آن پرداخته شد، اصلیترین معیارهای ما برای انتخاب بهترین تولید کنندگان ایرانی شیرآلات به شمار میرود. این تولید کنندگان داخلی با توجه به ویژگی های ذکر شده، توانسته اند محصولات بسیار باکیفیتی تولید نمایند تا با نمونه های خارجی به رقابت بپردازند. بهترین شیرآلات ایرانی به شرح زیر هستند:

شیرآلات کی دبلیو سی (KWC)

شیرآلات کی دبلیو سی (KWC) را در حال حاضر میتوان بهترین شیرآلات ایرانی نامید. شرکت شیرهای ساختمانی و صنعتی ایران، شیرآلات KWC را تحت لیسانس شرکت سوئیسی تولید میکند و با بالاترین سطح کیفیت در اختیار هموطنان خود قرار میدهد. برند شیرآلات KWC در تمام جهان یک برند شناخته شده است و شرکت شیرهای ساختمانی و صنعتی ایران با انتقال تکنولوژی به کشور، اقدام به تولید این شیرآلات در کشور با کیفیت برند اصلی نموده است.

شیرآلات راسان

اگر شیرآلات KWC رتبه اول را در میان شیرآلات ایرانی داشته باشد، قطعا پس از آن در رده دوم قرار می‌گیرد. محصولات راسان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و نوآوری را در این محصولات به وضوح میتوان مشاهده کرد. همچنین طراحی های زیبای شیرآلات راسان، دلیل مهم دیگری است که سبب به وجود امدن مشتریان فراوان برای این برند شده است.

شیرآلات شودر

شودر با قدمتی سی ساله از پیشگامان تولید تجهیزات بهداشتی ساختمانی در داخل کشور به شمار می‌رود. این برند ملی با هدف فروش محصولات باکیفیت و جلب رضایت مشتری داخلی و خارجی، جایگاه ویژه‌ای در بازار تنگاتنگ رقابت به خود اختصاص داده است. یکی از مهمترین خصوصیات شیرآلات شودر، توجه به مصرف بهینه آب است و این شرکت با به کارگیری ماشین آلات پیشرفته، محصولاتی با بهینه ترین حالت مصرف آب تولید نموده است.

شیرآلات قهرمان

برند قهرمان از جمله قدیمی‌ترین و نام آشناترین برندها در بازار تجهیزات بهداشتی ساختمانی است که عمری چهل ساله دارد. این برند قدیمی ایرانی، با به کارگیری نیروهای متخصص بومی و استفاده از مواد اولیه اسپانیایی و آلمانی، محصولات بسیار باکیفیتی تولید نموده است. لازم به ذکر است، برند قهرمان موفق شده است در سال 1398 عنوان برند برتر در کیفیت و تنوع شیرآلات ساختمانی را از آن خود کند و به همین دلیل، بسیاری از مصرف کنندگان تمایل دارند که از محصولات این برند در خانه خود استفاده نمایند.

نتیجه گیری

هر 4 برند ذکر شده در این مقاله، از بهترین برندهای موجود در بازار هستند و خرید شیرآلات از این برندها قطعا رضایت شما را جلب خواهد کرد. پیشنهاد می‌شود در هنگام خرید شیرآلات، یکی از این برندها را درنظر داشته باشید.