انواع هود کدامند؟

Image for post
Image for post

وجود هود در هر آشپزخانه الزامی است و روزی که این محصول به هر دلیلی در آشپزخانه نباشد یا دچار ایراد شده باشد، قطعا بو و بخار تمام آشپزخانه را فرا می‌گیرد. به همین دلیل واجب است که در هنگام خرید هود، دقت نماییم. یکی از مهمترین نکاتی که پیش از خرید هود باید به آن توجه نماییم، توجه به انواع هود است. این مقاله برای آشنایی بیشتر شما با انواع هود نوشته شده است. درصورتی که می‌خواهید با انواع هود را بشناسید، ما را تا انتها دنبال نمایید.

انواع هود آشپزخانه

هود آشپزخانه در انواع مختلف تولید شده است. آشنایی با انواع هود به عنوان یکی از موارد اساسی در بررسی مهمترین نکات پیش از خرید هود شناخته می‌شود و باید توجه خاصی به آن شود. انواع هود عبارتند از:

هود شومینه ای

هود شومینه ای را متداول ترین انواع هود اجاق گاز می‌توان نامید. از آنجایی که با یک دودکش در بالا به دیوار متصل می شود، عملکرد بالاتری مناسب برای یک آشپزخانه بزرگ ارائه می دهد. این نوع هود مکش بسیار بالایی دارد و برای هر نوع آشپزخانه ای مناسب است.

هود مورب

حتما هودهایی را که برخلاف هودهای معمولی به صورت شیب دار هستند، مشاهده کرده‌اید. این نوع هودها که به آنها هود مورب گفته می‌شودبا زاویه 45 درجه تولید می‌شوند و ظاهر بسیاری زیبایی را برای محیط آشپزخانه شما به ارمغان می آورند. برخی افراد تصور می‌کنند که به دلیل طراحی خاص آنها، قدرت مکش کمتر نسبت به هودهای شومینه ای دارند اما اینطور نیست و این لحاظ، هیچ تفاوتی با هودهای شومینه ای ندارند.

Image for post
Image for post

هود جزیره‌ای

دکوراسیون های جدیدی که گازهای رومیزی آنها بر روی کابینت های مجزا و به اصطلاح جزیره قرار می‌گیرند، از هودهای متفاوتی استفاده می‌کنند که به آنها هودهای جزیره‌ای گفته می‌شود. این نوع هودها بسیار شبیه به هودهای شومینه ای هستند اما تفاوت اصلی آنها با هودهای شومینه‌ای، اتصال هودهای جزیره‌ای به صورت جداگانه به سقف آشپزخانه است

هود مخفی یا توکار

یکی از انواع هود که امروزه در بسیاری از آشپزخانه ها حضور آن حس میشود، هودهای مخفی یا توکار هستند. بدنه هودهای توکار یا مخفی در کابینت قرار دارد و در دید انسان ها نیست. هودهای مخفی سروصدای بسیار کمی دارند و جذابیت خاصی به آشپزخانه شما می‌بخشد. این نوع هود مناسب آشپزخانه های با فضای کم و سبک مدرن است.

هود زیرکابینتی

قدیمی‌ترین هودهای مورد استفاده در آشپزخانه ها، هودهای زیر کابینتی هستند. این هودها از 3 ویژگی مهم قیمت مناسب، تمیز کاری آسان و اشغال فضای کمتر برخوردار هستند اما با توجه به تولید انواع مدرن تر، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هود کشویی

آن دسته از مصرف‌کنندگانی که به مدیریت فضای آشپزخانه اهمیت می‌دهند و تمایلی به استفاده از هود به شکل معمول ندارند، از هود آشپزخانه کشویی برای فضای خود استفاده می‌کنند. این محصول مشابه هود زیرکابینتی است با این تفاوت که بخش مکش دستگاه در زمان استفاده به‌صورت کشویی بیرون می‌آید و پس از هر بار مصرف می‌توان دوباره آن را به حالت اول برگرداند.

بهترین برند هود موجود در بازار

پس از آشنایی با انواع هود، لازم دانستیم بهترین برند تولید هود موجود در بازار را به شما معرفی نماییم. آشنایی با بهترین برند می‌تواند به شما در هنگام خرید هود کمک شایانی کند. درحال حاضر هودهای اخوان، بهترین محصولات موجود در بازار هستند و اختلاف قابل ملاحظه‌ای با دیگر محصولات موجود در بازار دارند. البته برندهای دیگری مانند آلتون، کن، بیمکث و ایلیا استیل نیز در بازار وجود دارند که کیفیت بسیار بالایی از خود نشان داده اند اما با تمام تفاسیر، برند اخوان توانسته است خود را به عنوان بهترین برند موجود در بازار به مردم معرفی نماید. همین موضوع سبب شده است تا بیشترین درصد فروش بازار، سهم برند اخوان شود.

نکته مهمی که گفتن آن الزامی می‌باشد، این است که حتما برای خرید محصولات به نمایندگی های معتبر مراجعه نمایید. این موضوع برای محصولات تمامی برندها صدق می‌کند؛ زیرا با مراجعه به نمایندگی ها، خیالتان از اصالت کالا و تضمین کیفیت ان راحت می‌شود و از گارانتی های معتبر نیز بهره مند خواهید شد.