پروتز سینه چیست ؟

بسیاری از خانم ها بر این باورند که سینه های آنها کوچک و نامتقارن است و به اندازه کافی رشد نمی کند. بعضی اوقات آنها فکر می کنند که هیچ سینه ای جذابیت درستی ندارد و به همین برای پروتز سینه اقدام می کنند. 

در بعضی از خانمها پس از بارداری ، زایمان و شیردهی ، شکل سینه های آنها که باعث کاهش عزت نفس آنها می شود.

Image for post
Image for post

این افراد برای رسیدن به اندازه و شکل سینه های خود تحت عمل جراحی پروتز سینه قرار می گیرند. این عمل با قرار دادن پروتز در پشت بافت طبیعی پستان زن انجام می شود. پروتزها پستان پر از سیلیکون یا ژل شور هستند. آنها در بالا یا زیر عضله بزرگ شاخه ای قرار می گیرند تا ظاهر پستان را بهبود بخشند.

معنی جراحی پروتز پستان چیست؟

جراحی پروتز سینه شامل قرار دادن ماده ای به نام پروتز در داخل پستان (در عضله شاخه ای) برای افزایش ، بزرگ شدن و شکل دادن قفسه سینه است. 

جراحی تقویت پستان یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی شناسی در جهان است و نتایج جراحی با لذت بسیار زیاد همراه است. افرادی که این عملیات را انجام می دهند می توانند از بدن و طبیعت زن خود رضایت بیشتری کسب کنند و آن را به دیگران توصیه می کنند.

پروتز پستان به چه کسی توصیه می شود؟

افرادی که به دلیل بیماری هایی مانند سرطان ، تمام یا بخشی از سینه را از دست داده اند.
کسانی که با سینه های غیر طبیعی یا نامتقارن متولد می شوند.
افرادی که فقط با یک سینه متولد شده اند.
زنانی که از نظر ژنتیکی کوچک هستند ، چه به دلایل ژنتیکی و چه هورمونی.
زنانی که به دلیل پیری ، بارداری ، شیردهی و کاهش وزن جدی سینه خود را از دست داده اند.
نحوه انجام جراحی پروتز پستان
پروتز پستان عملیاتی است که هدف آن افزایش اندازه پستان یا تغییر شکل ، اندازه یا بافت پستان است.شایان ذکر است که این ایمپلنت ها بسته به ماده و کیفیت ، به طور متوسط ​​7 تا 12 سال طول می کشد.

انواع پروتزهای پستان

1- پروتزهای نمکی (آب نمک)
این نوع پروتز با یک محلول فیزیولوژیکی پر شده است که ترکیبی از محلول نمکی استریل است. استنت های نمکی دارای یک دیوار سیلیکون ضد آب هستند و از استنت های سیلیکون محکم تر هستند.

 پروتزهای نمکی شکل طبیعی ندارند و افرادی که می خواهند بعد از عمل جراحی پروتز پستان ، بافت پستان بیشتر از حد طبیعی و طبیعی باشد ، این نوع پروتز را می خواهند ، در واقع ، این نوع پروتز به طور مصنوعی شکل و ظاهر پستان را شکل می دهد. واد انجام دادن. پروتزهای نمکی توسط آژانس مواد غذایی و دارویی ایالات متحده (FDA) تأیید شده و بیش از 18 سال برای زنان استفاده می شود.

Image for post
Image for post

پروتزهای نمکی برای زنانی که بافت طبیعی پستان آنها بسیار کوچک و نازک است مناسب نیست. پروتزهای نمکی ارزان تر از پروتزهای سیلیکون هستند و نیاز به برش های کوچکتر برای وارد شدن به بافت پستان دارند. اگر پروتزهای شور به دلیل ضربات بسیار شدید شکسته شوند ، ترکیب موجود در آنها توسط بدن جذب می شود.

2- پروتزهای سیلیکونی

آنها پر از ژل سیلیکون هستند و بسیار شبیه به بافت طبیعی پستان هستند و برای افرادی که نمی خواهند بافت پستان نیز پس از عمل جراحی پروتز پستان رشد کند ، استفاده می شود. پروتزهای سیلیکون نسبت به پروتزهای فیزیولوژیکی گران تر هستند.

اگر از پروتزهای سیلیکون برای قرار دادن آنها در بافت پستان استفاده شود ، جراح برش بیشتری برای تنظیم پروتز ایجاد می کند. شکل و ظاهر پارگی پروتز شبیه به خود شهر است و برای افرادی که می خواهند پستان کاملاً طبیعی داشته باشند استفاده می شود.

بهترین سن برای جراحی پروتز پستان

البته اگر شما علاقه مند به پوشیدن و شکل دادن به سینه خود هستید ، بسیار مهم است که بدانید سینه های شما چند ساله است. طبق اعلام FDA ، رشد پستان در زنان معمولاً از 18 تا 20 سال طول می کشد. 

Image for post
Image for post

حداقل سن پروتزهای شور پستان باید بیش از 18 سال باشد و حداقل سن برای استفاده از پروتزهای سیلیکون برای سینه ها 20 سال است. اگر یک مشکل اساسی یا بیماری خاص ندارید ، می توانید لذت داشتن سینه های زیبا و به خوبی در هر سنی را تجربه کنید.

هزینه پروتز قفسه سینه چقدر است؟

هزینه عمل جراحی پروتز پستان به عوامل زیادی بستگی دارد که می توانند هزینه جراحی پروتز پستان را تغییر دهند: این عوامل عبارتند از:

سطح تجربه یک جراح.
تعداد سؤالاتی که باید در طول عملیات در نظر گرفته شود.
کیفیت و نوع پروتز مورد استفاده در جراحی پروتز پستان.
موقعیت جغرافیایی دفتر یا مرکز جایی که قرار است کار کند.
عوارض احتمالی پروتز پستان
این عملیات ، مانند سایر عملیات ، عوارض جانبی خاص خود را دارد. البته ، اگر قبل و بعد از عمل مراقبت می کنید ، احتمال عوارض بسیار کم است.

اما به طور کلی ، پروتز پستان عوارض احتمالی زیر را دارد:
ظاهر ناخوشایند در محل برش جراحی.
خونریزی و تجمع خون.
عدم تقارن سینه
پروتز اشتباه را وارد کنید
عفونت
تغییر در احساس پستان یا نوک پستان که ممکن است موقتی یا چند ساله باشد
پارگی پروتز
جایگزینی پروتز
چین و چروک در پروتز
علاوه بر همه اینها ، برخی از بیماران بعد از عمل احساس قفسه سینه خود را از دست می دهند ، برخی دیگر فقط حساسیت به پستان را کاهش می دهند و در برخی موارد حتی ممکن است احساس را افزایش دهند. البته این موارد و بهبودی کامل معمولاً 18 ماه طول می کشد.

مراقبت از جراحی دندانپزشکی سینه

روی پشت خود دراز بکشید تا پروتز را در جای خود قرار دهید.بنابراین به هیچ عنوان روی شکم نخوابید.
برای جلوگیری از عفونت احتمالی هر ساعت از داروهای تجویز شده استفاده کنید.
پس از جراحی، پزشک یک سوتین طبی تجویز می کند که به عنوان پوششی برای سینه ها و پروتزها عمل می کند تا به بهترین شکل ظاهر شوند. 6 تا 12 هفته پس از جراحی از یک سوتین طبی کامل استفاده کنید.
تا سه هفته بعد از جراحی سیگار نکشید.

میزان بقای پروتز سینه

بسیاری از افراد فکر می کنند که پس از جراحی پروتز سینه، شکل و فرم سینه هایشان ثابت می ماند. اما اینطور نیست. زیرا شکل و فرم سینه حتی پس از پروتز سینه با کاهش وزن، افزایش وزن، بارداری، شیردهی، افزایش سن و پارامترهای مختلف دیگر تغییر می کند.

Image for post
Image for post

میانگین طول عمر پروتز سینه حدود 20 سال است. با این حال، پیری یا اشک از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، زنانی که از نظر بدنی فعال هستند (مربی های هوازی و غیره) به طور طبیعی در یک دوره زمانی نسبت به کسانی که فعالیت کمتری دارند، کاشت سینه انجام می دهند.

 معمولاً فرسوده و پاره می شوند. برای ارزیابی کافی از وضعیت پروتزهای سینه، بهتر است 10 تا 15 سال پس از عمل توسط پزشک و متخصص معاینات منظم داشته باشید و در صورت لزوم سونوگرافی انجام دهید.