ژنیکوماستی چیست؟

ژنیکوماستی یک بیماری شایع در مردان و بیشتر در بزرگسالان است که 36 ٪ از مردان را تحت تأثیر قرار می دهد. این بیماری به معنای افزایش پستان مرد به روشی است که متناسب با سایر قسمت های بدن باشد و به دلیل افزایش بافت کانال بافت و بافت چربی رخ می دهد.

Image for post
Image for post

افزایش سینه های آقایان می تواند در یک یا هر دو سینه رخ دهد. میزان رشد بیماری در هر دو سینه می تواند متفاوت باشد و لازم نیست یکسان باشد.


ژنیکوماستی چگونه انجام می شود؟


برای مشکل تقویت پستان در مردان ، جراحی ژنیکوماستی یک درمان قطعی محسوب می شود ، مراجعه به پزشک متخصص در جراحی زیبایی یا عمومی کافی است.

جراحی یکی از روشهای درمان تقویت پستان یا ژنیکوماستی در مردان است. در این روش ، با ایجاد برش کوچک در ناحیه نوک پستان ، چربی و بافت های اضافی از سینه خارج می شوند.

در بعضی موارد ممکن است از دستگاه لیپوساکشن برای رفع چربی استفاده شود. لازم به ذکر است که جای زخم در این شرایط مشخص نخواهد بود. مدت زمان این عمل دو ساعت طول خواهد کشید که تحت بیهوشی موضعی انجام می شود.

همچنین بخوانید : پروتز سینه چیست ؟

بعد از عمل ، نیازی به ماندن در بیمارستان نیست و فرد می تواند به خانه برود. بعد از عمل ، فرد باید 2 هفته از پوشیدن لباس تنگ خودداری کند.


علائم ژنیکوماستی چیست؟


علائم ژنیکوماستی شامل موارد زیر است:

تورم غیر طبیعی بافت پستان
افزایش یک یا هر دو سینه
حساسیت به تماس فیزیکی
درد در ناحیه سینه
تجمع محلی چربی
نشت مایعات از نوک پستان
پوست اضافی
ژنتیکی خفیف
ژنیکوماستی خفیف یا عارضه تقویت پستان عارضه ای است که در مردان و پسران و در سن بلوغ شایع است و این به دلیل اختلال در غدد غدد درون ریز است و می توان گفت یکی از شایع ترین علائم است.البته این یک مسئله نگران کننده نیست و معمولاً طی چند ماه به خودی خود برطرف می شود.

Image for post
Image for post

 این عارضه می تواند در هر دو سینه رخ دهد. یکی از علائم قابل مشاهده این بیماری این است که نوک سینه ها در مردان ایستادگی می کنند.


اندازه سینه های مرد در زندگی افراد چه چیزی دارد؟


بزرگ شدن پستان در مردان باعث از بین رفتن عزت نفس و شرم ، اضطراب و مشکلات عملکردی و ناراحتی روانی می شود.

به خاطر داشته باشید که ضرر این بیماری می تواند آن را به یک بیماری بدخیم تبدیل کند. به همین دلیل ، ژنیکوماستی یکی از شایع ترین دلایل مردان و مشاوران پزشکی برای بهبود سینه های آنها است.

 

روش درمان ژنیکوماستی چیست؟


دو روش برای درمان بزرگ شدن پستان مرد بسیار متداول است:

1- درمان با داروها


درمان دارویی اغلب در مراحل اولیه بیماری و در طول دوره تکثیر مورد استفاده قرار می گیرد که در این مرحله مؤثرتر است. اگر بعد از دوره درمان یا اگر این بیماری برای چندین سال ادامه داشته باشد ، متوجه پیشرفت بزرگی در طول بیماری نمی شوید ، بهتر است روش جراحی را انتخاب کنید.

 

2-درمان از طریق جراحی ژنیکوماستی


روشهای در نظر گرفته شده برای عمل جراحی ژنیکوماستی شامل برداشتن یا برش باز ، لیپوساکشن و برداشتن کاهش پوست است.

آمار و مطالعات انجام شده در زمینه جراحی پلاستیک نشان می دهد که سطح بالایی از افراد از نتیجه عمل جراحی راضی هستند.

اما باید در نظر داشت که جراحی همیشه افراد را برآورده نمی کند و بسیاری از موارد تحت تأثیر نتیجه عمل قرار می گیرند.

جراحی پلاستیک ، که به آن کاهش ماموپلاستی نیز گفته می شود ، برای درمان ژنیکوماستی نیز استفاده می شود و این روش با اندازه پستان صاف می شود و تلاش می کند تا خطوط قفسه سینه را دقیق تر و بزرگ تر کند.اگر از بزرگ شدن سینه مردان رنج می برید، تصور نکنید که جراحی ژنیکوماستی برای شما بسیار مناسب است. حتما باید با جراح خود صحبت کنید تا وضعیت و وضعیت عمومی شما را ارزیابی کند تا بتواند موثرترین روش را ارائه دهد.


قبل از عمل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟


چیزهایی مانند:

به خاطر داشته باشید، اگر اضافه وزن دارید، باید به وزن ایده آل خود برسید و قطعا وزن کم کنید. در طی این فرآیند، ممکن است دیگر نیازی به جراحی نداشته باشید.


در مورد داروهایی که مصرف می کنید با جراح سینه خود صحبت کنید. زیرا ممکن است لازم باشد مصرف برخی از آنها را متوقف کنید.


سیگار نکشید و از مواد مخدر استفاده نکنید.
یک تاریخچه پزشکی کامل، از جمله داروهایی که مصرف کرده‌اید یا مصرف می‌کنید، بگیرید و جراح خود را در مورد هر گونه بیماری، آلرژی یا هر چیز دیگری که فکر می‌کنید ممکن است در روند درمان مفید باشد، مطلع کنید.
ممکن است از شما خواسته شود از موادی مانند سیر و جینسینگ اجتناب کنید. زیرا به دلیل خاصیت التهابی می توانند بر روی بیهوشی اثر منفی بگذارند.
قبل از جراحی، آزمایش خون، اشعه ایکس و الکتروکاردیوگرافی را برای اطمینان از عملکرد مثبت قلب انجام دهید.