چرا جنازه مرده را به پهلوی چپ می گذارند .

امروز یکی از مشتریان که به بازار سنگ فروشان برای خرید سنگ قبر آمده بود حرف جالبیرا بهم زدگ ازم پرسید آیا میدانی چرا مرده را به پهلوی چپ میخوابانند و من در جواب گفتم نه که او در ادامه چنین گفت : 

اولین نکته ای که باید در اکثر موضوعات مربوط به خرد و فلسفه داوری مورد توجه قرار گیرد این است که: موضوعات مذهبی می تواند به یک معنا به دو بخش تقسیم شود: موضوعات استدلالی و تصمیمات پرهیزگار. در بخش اول ، درک سؤالات و اینکه چرا هر بدهکار مورد نیاز است ، و در حالی که هیچ دانش و اعتقاد به آن وجود ندارد ، هیچ شرایطی وجود ندارد که این یک مسلمان باشد ، که اصول دین است که هر مسلمان باید به اعتقاد دگمایی داشته باشد ، اما در بخش دوم ، همان قوانینی که آنها خدادادی و عملی هستند ، لازم نیست بدانید که چرا و فلسفه او ، زیرا مرز استدلال می فهمد که اسلام کاملترین دین و صلح و نعمت خداوند است او) و امام ها (صلح و نعمت خدا بر او) غیرقابل توصیف هستند ، بنابراین آنچه آنها به قوانین دین و سؤالات عملی آن استناد می کنند ، از طریق خالق و پروردگار جهان ، او از تمام علایق و غنایم آگاه است موجودات او ، یعنی. مردم و تمام قوانینی که او برای مردم تعیین کرده است ، طرفدار یا دفع فاسد بودند. 

Image for post
Image for post

بنابراین ، حتی اگر بدهکاری از همه یا برخی از علایق و غنایم احکام آگاه نباشد ، او به آنچه دستور داده است احترام می گذارد زیرا او خدا را خردمند و ارجاع می دهد. امام های غیرقابل توصیف ، به عنوان حتی در مورد داوری مواردی بگویید. و این به دلیل بی دقتی آنها نبود ، بلکه به دلیل شرایط و موقعیت آنها و ممنوعیت احکام آنها بود. و در بعضی موارد ، اگرچه او اظهار داشته است ، اما با گذشت زمان به دلایل مختلف برای شیعیان در دسترس نیست. با این حال ، مسئله دفن بدن از دو طریق قابل توجه است ، یکی از نظر سلامتی و عوامل خارجی و دیگری از نظر معنویت.با این حال ، از نظر عوامل خارجی و بهداشتی ، متخصصان و تکنسین ها به نکات خاصی اشاره کردند که برخی از آنها ممکن است خرد برای نیاز به این عمل باشد. اما مطمئناً این همه خرد و عقل نخواهد بود. 

Image for post
Image for post

از جمله موارد دیگر: 1. روبرو شدن با تنه پوسته باعث ایجاد یک ردیف دفن گورستان برای جلوگیری از از بین رفتن زمین به دلیل دفن نادرست می شود. 2. هنگام قرار گرفتن در سمت راست ، یک نقطه بهداشت تشخیص داده شده است که اگر روده تحت فشار باشد ، مدفوع به زودی از مقعد بیرون می آید ، بنابراین بدن باید در دنده مناسب قرار گیرد تا قوس نازل رکتوم فشار نیاورد و قبل از آن برای تسلط بر میکروب های ساپروفیتیک و بی ضرر چیزی از مقعد را منتشر نمی کنند ، حتی اگر یک ضد عفونی کننده در مقعد قرار بگیرد. [1] 3. اما برای تنه تنه نیز نقاط مهمی وجود دارد ، از جمله اینکه بدن تنه نباید رعایت شود و نباید بدون لباس و برهنه و دفن در مقابل افراد قرار گیرد. ب. رنگ سفید گریه ، مهمتر از همه ، از نظر خاصیتی که در بزرگنمایی به یاد می آورد ، باعث آرامش برای زندگی می شود و وزن عذاب های آنها و روح مردی را که به تازگی درگذشته است کاهش می دهد و هنوز هم محبت است.

 

 روی بدن) [2] J. نکته دیگر اینکه رنگ سفید غلاف باعث فرار باکتری ها می شود ، به این معنی که اگر باکتری ها بخواهند از بدن به پارچه بیایند ، احتمالاً به جای خود باز می گردند. د هنگامی که جسد در دو حوله تمیز پیچیده شده است ، سپس در پارچه ای که به بالا و پایین بسته می شود ، اگر پوسته از هم جدا شود ، فقط در همان پارچه از هم پاشیده می شود و از آلودگی محیط جلوگیری می کند. اما از نظر مسائل معنوی ، نکات قابل توجه نیز وجود دارد ، از جمله اینکه مسلمانان باید در همه شرایط به خدا توجه کنند ، و اینکه او در حالی که در حال مرگ است با کیبلا روبرو است نوعی توجه است و به خدا روی آورد.پیامبر با شخصی مواجه شد که اندوهگین بود و رو به قبله نکرد; حضرت فرمود: «او را به سوی قبله بگردان، اگر چنین کردی، فرشتگان به سوی او می روند و خداوند متعال رویش را به سوی او می گرداند و این گونه می میرد». و این روی آوردن به سمت قبله نوعی استقبال و توجه به خداوند است.