میکرودرم ابریژن روشی برای از بین بردن لک 

کاربرد میکرودرم ابریژن و میکرونیدلینگ


میکرودرم ابریژن روشی برای جوانسازی پوست (Resurfacing) است که برای پوست صورت و بدن قابل استفاده است. هدف از میکرودرم ابریژن برداشتن لایه شاخی پوست است. لایه شاخی پوست حاوی سلول های مرده و آسیب دیده است که می توان آنها را حذف کرد تا شفافیت و طراوت را به پوست بازگرداند.

(  از بین بردن سلول های مرده پوست را لایه برداری یا لایه برداری می گویند. که این لایه برداری باعث درمان لک صوت می شود)

میکرونیدلینگ را می توان برای صورت، بدن و پوست سر استفاده کرد. این روش جدیدتر از میکرودرم ابریژن است، بنابراین فواید و خطرات آن کمتر شناخته شده است.


روش های مختلفی برای انجام میکرودرم ابریژن وجود دارد، اما کلیات آن یکسان است. اساس این روش لایه برداری فیزیکی است. یعنی بدون استفاده از مواد شیمیایی و با استفاده از روش های خاص، لایه شاخی پوست به نحوی ساییده و برداشته می شود.

Image for post
Image for post

مالش پوست در میکرودرم ابریژن با ذرات کریستالی یا دسته هایی با نوک الماس انجام می شود. بسته به نیاز و ترجیحات شما، می توان از دستگاه هایی با عملکرد مکش یا خلاء استفاده کرد. این دستگاه ها سلول های پوست کنده شده را جمع آوری می کنند.

شما می توانید نتایج میکرودرم ابریژن را تقریباً بلافاصله پس از درمان مشاهده کنید. پوست شما نرم تر، شفاف تر و همچنین از نظر رنگ و بافت صاف تر به نظر می رسد.
میکرونیدلینگ برای تحریک مکانیسم های ترمیم طبیعی پوست استفاده می شود. این روش باعث می شود پوست شما کلاژن و فیبرهای الاستیک بیشتری تولید کند. کلاژن با حجیم کردن پوست خطوط پوست را از بین می برد و استحکام پوست را افزایش می دهد.

در میکرونیدلینگ از سوزن ها برای ایجاد سوراخ های بسیار کوچک در پوست استفاده می شود.این سوزن ها بین 0.5 تا 3 میلی متر طول دارند.

یکی از ابزارهای استاندارد میکرونیدلینگ درمارولر نام دارد. این ابزار دارای یک غلتک یا چرخ کوچک است که ردیف های سوزن را روی سطح خود می پوشاند. با حرکت درمارولر بر روی سطح پوست، این دستگاه می تواند در هر سانتی متر مربع حدود 250 سوراخ بسیار کوچک ایجاد کند.

Image for post
Image for post


علاوه بر درمارولرها می توان از دستگاه های میکرونیدلینگ نیز استفاده کرد. سری دستگاه شبیه ابزار تاتو است. دستگاه به داخل و خارج سوزن می زند و پزشک آن را روی سطح پوست حرکت می دهد.

میکرونیدلینگ ممکن است کمی دردناک باشد. به همین دلیل می توان قبل از جلسه درمان از کرم های بی حس کننده استفاده کرد تا دردی احساس نکنید. بعد از میکرونیدلینگ از کرم ها یا سرم های مخصوصی استفاده می کنیم که حاوی موادی مانند ویتامین C، ویتامین E، ویتامین A هستند.