مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یک روش آرایشی پزشکی غیر تهاجمی است که بدون جراحی انجام می شود. در مزوتراپی ، داروهایی مانند ویتامین های مختلف ، آنزیم ها ، مواد معدنی ، داروهای هورمونی یا فاکتورهای رشد (مولکول های طبیعی با ساختار پروتئین) از طریق سوزن های ریز در مقادیر بسیار کمی و بسیاری اوقات به بدن تزریق می شوند. 

Image for post
Image for post

مزوتراپی چیست ؟ مزوتراپی در زیبایی های پوست ، از بین بردن لکه ها و چین و چروک ها ، تضعیف ، کاهش درد ، درمان ریزش و تقویت مو استفاده های زیادی دارد.

مزوتراپی ، مانند سایر روشهای کاهش وزن محلی ، یکی از تخصص های طب آرایشی است و روشی است که با حداقل تهاجمی و تزریق انجام می شود. مزوتراپی شامل تزریق میکروسکوپی از داروهای مختلف از جمله داروها ، داروهای هومیوپاتی ، ویتامین ها و عصاره های گیاهی در پوست است.

مشاوره مزوتراپی نه تنها برای کاهش وزن محلی استفاده می شود.

برخی از روشهای درمانی که با مزوتراپی انجام می شود موارد زیر است:
درمان سلولیت
کاهش وزن
مجسمه سازی
درمان ریزش مو با مزوتراپی مو
جوان سازی پوست
برخورد با پیری پوست
در ادامه هر یک از قسمت ها را توضیح خواهیم داد.

تاریخچه مزوتراپی
مزوتراپی برای اولین بار توسط فرانسوی ها در سال 1952 برای معالجه ناشنوایی مورد استفاده قرار گرفت. یک پزشک فرانسوی پروکین را در اطراف گوش یک ناشنوا تزریق می کند تا به بیمار کمک کند تا شنوایی را بازگرداند. پزشکان سپس از مزوتراپی برای معالجه برخی از مشکلات محلی و رفع درد استفاده کردند. در سالهای اخیر از مزوتراپی به عنوان یک درمان مؤثر برای مشکلات پوستی و گردن ، تورم ، دایره های تیره و چین و چروک اطراف چشم ، چاقی و سلولیت استفاده شده است. از آن برای از بین بردن چین و چروک ها و لکه های روی پوست و درمان ریزش مو استفاده می شود.برای مزوتراپی اعمال کنید


1. برای از بین بردن سلولیت و ضخامت موضعی اندامهای مختلف


یکی از مهمترین و رایج ترین کاربردهای مزوتراپی ، کاهش و از بین بردن سلولیت و همچنین درمان چاقی موضعی و از بین بردن چانه است. مزوتراپی در زمینه تناسب اندام می تواند به عنوان جایگزینی برای عملیاتی مانند لیپوساکشن استفاده شود

محققان دارویی را کشف کرده اند که چربی موجود در چربی را برای حل و از بین بردن چربی حل می کند ، اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب مقدار زیادی از این ماده که دارای عوارض جانبی زیادی خواهد بود ، باید مورد استفاده قرار گیرد ، بنابراین فقط باید در کوچک مصرف شود مناطق. البته به یاد داشته باشید که مزوتراپی یک روش معجزه آسا برای کاهش وزن نیست و در نهایت تأثیر محدودی دارد.

Image for post
Image for post

اگر بیمار دارای شاخص توده بدنی (BMI) زیر 30 باشد ، از این روش برای از بین بردن چاقی موضعی استفاده می کند ، کاهش وزن مزوتراپی امکان پذیر است. اگر این رقم زیر 25 باشد ، به این معنی است که فرد از وزن طبیعی برخوردار است و به رژیم غذایی احتیاج ندارد. اگر این رقم بین 25 تا 30 باشد ، بیمار باید بتواند به همراه رژیم غذایی از مزوتراپی استفاده کند. 

 

در این روش ، این دارو به بافت هدف تزریق می شود ، که حاوی سلولهای چرب در زیر پوست است. در نتیجه ، سلولهای چربی تجزیه و آزاد می شوند و در نهایت از بین می روند. پس از این فرآیند ، سلولهای مرده وارد جریان خون می شوند و از طریق روده و کلیه ها از بدن دفع می شوند.

 

تزریق برای از بین بردن چربی از بدن باعث تورم و کبودی بیشتر از هر محلول دیگری که برای مزوتراپی استفاده می شود. بنابراین برای مزوتراپی با چربی و سلولیت (کاهش وزن موضعی) دوز بسیار کمی از دارو تجویز می شود و در هر جلسه تزریق می شود.با این حال ، به گفته کارشناسان کاهش وزن ، نتیجه مزوتراپی در این منطقه ، با وجود هزینه بالا ، یک بخش متقاطع و نسبی است.


مزوتراپی دستها
یکی از زمینه های بدن که در بعضی از افراد با رژیم های کاهش وزن سنگین چربی از دست نمی دهد ، دست است. بنابراین ، این افراد به راحتی می توانند با استفاده از مزوتراپی کاهش وزن از هرگونه چربی اضافی در دست خود خلاص شوند. بدون نیاز به جراحی زیبایی شناسی.

مزوتراپی روی چانه و چانه
اگر بدن و بدن باریک داشته باشید ، علی رغم چانه نیز ضخیم به نظر می رسید. یکی از قسمت های بدن که چربی های آن در برابر هر رژیم غذایی مقاوم است و ورزش چربی در زیر چانه (چانه) است. مزوتراپی ، که با تزریق انجام می شود ، می تواند چربی را در این منطقه به روشی مناسب ، بدون خطر و بدون درد از بین ببرد و این منطقه را از صورت شما ایجاد کند تا شکل یافته تر و مشخص تر به نظر برسد.

مزوتراپی برای کاهش وزن شکم
نمی توان انکار کرد که رژیم و ورزش می تواند از چربی معده شما خلاص شود ، اما در بعضی از افراد ممکن نیست یا ممکن است رژیم غذایی یا ورزش نکند - * / ÷ برای از بین بردن چربی اضافی و اصلاح ران. با تزریق زیر پوست ، محلول به طور کامل سلولهای چربی را در محل تزریق تجزیه می کند و به طور طبیعی چربی و زباله های اضافی را از بدن خارج می کند.

درمان سلولیت با مزوتراپی
همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، سلولیت نتیجه تجمع چربی اضافی در زیر پوست است و باعث ناهمواری شدید پوستی است که شبیه پوست نارنجی است. مهمترین مکان هایی که سلولیت پر جنب و جوش ترین باسن و پاها است. تزریق در درمان شده پوست را در آن ناحیه محکم و کشیده می کند و ظاهر سلولیت به طور قابل توجهی بهبود می یابد.2. 

برای درمان ریزش مو
به گفته پزشکان متخصص، نتایج مزوتراپی در افراد مختلف متفاوت است. به عنوان مثال، درمان کمردرد، ریزش مو با سکه و آلوپسی ژنتیکی، ریزش موی موضعی از طریق مزوتراپی برای برخی با نتایج مثبت و برای برخی دیگر بدون نتیجه همراه است. دلایل اصلی ریزش مو در افراد مختلف به شرح زیر است:

کمبود مواد مغذی کافی
کاهش جریان خون در پوست سر
عدم تعادل هورمونی در اطراف فولیکول های مو
تولید بیش از حد هورمون آندروژن
برای درمان نازک شدن مو و ریزش مو از طریق مزوتراپی، محلول مزوتراپی حاوی ترکیبات ویژه حاوی مواد شیمیایی، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، ویتامین ها، اسیدهای نوکلئیک و کوآنزیم ها با دوز و درصد مشخص متناسب با نیاز بیمار، روی پوست سر اعمال می شود. تزریق می شود. این درمان به تدریج سطح هورمون ها را متعادل می کند. این باعث تقویت و رشد موهای جدید، سالم تر، ضخیم تر و قوی تر می شود.