ماموپلاستی چیست

در دنیای امروز زیبایی ظاهری و چهره برای ما مهم است. به همین دلیل، بسیاری از افراد برای زیباتر شدن خود یا اصلاح برخی از ویژگی هایی که از آن راضی نیستند، اعمال مختلفی را انجام می دهند. یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی، جراحی سینه است. این نگرش بدن را زیباتر و جذاب تر می کند و در افزایش اعتماد به نفس افراد تاثیر بسزایی خواهد داشت. 

جراحی ماموپلاستی یکی از انواع جراحی های زیبایی سینه است که برای کوچک کردن سینه ها و کاهش سایز آنها انجام می شود.


ماموپلاستی یک روش کمتر شناخته شده است. زیرا به نظر می رسد که زنان تمایل به افزایش سایز سینه و بزرگتر شدن سینه ها دارند. اما در بین زنان، برخی از افراد سینه های کوچکتر را زیبا می دانند. 

علاوه بر این، اندازه سینه‌های برخی از زنان ممکن است با سایر قسمت‌های بدن تناسب نداشته باشد و بزرگ‌تر باشد. به همین دلیل سینه ها به گردن یا شانه ها فشار می آورند و باعث درد داخلی می شوند. این موارد باعث می شود خانم ها به ماموپلاستی به عنوان راهی برای زیباتر و با وقارتر کردن بدن خود فکر کنند.

مشکل اصلی در اینجا این است که ماموپلاستی در مقایسه با سایر جراحی های زیبایی کمتر شناخته شده است. به همین دلیل شایعات و سوالات زیادی در مورد آن وجود دارد. دقیقا با ماموپلاستی چه اتفاقی می افتد؟ 

آیا هنگام انجام این روش بند ناف سینه آسیب دیده است؟ چه کسی می تواند این کار را انجام دهد و خطرات و مشکلات این رویکرد چیست؟ این سوالات باید در ذهن هر زنی که از اندازه سینه های خود ناراضی است بنشیند. به همین منظور در این مقاله قصد داریم اطلاعات کامل و جامعی را در مورد ماموپلاستی در اختیار شما قرار دهیم تا با آگاهی و آسودگی خاطر کامل این جراحی را انجام دهید.

ماموپلاستی چیست؟


ماموپلاستی یک جراحی زیبایی برای بانوان است که برای تغییر سایز سینه و زیباتر شدن آن انجام می شود. هدف از انجام این جراحی تنها زیبایی و سلامتی نیست، این جراحی را می توان برای مقاصد پزشکی و برای رسیدن به تقارن در سینه ها و یا تسکین درد در ناحیه گردن و شانه انجام داد.

همچنین بخوانید : پروتز سینه چیست ؟

در برخی موارد، اندازه سینه باعث اختلال در خواب یا فعالیت های روزانه و فعالیت های ورزشی می شود. به همین دلیل، افراد تمایل دارند قفسه سینه خود را شل کنند. ماموپلاستی می تواند به خانم هایی کمک کند که به دلایل ظاهری، پزشکی یا روانی از سایز سینه خود ناراضی هستند و می خواهند سینه های خوش فرم و اندامی زیباتر داشته باشند.

چه کسانی می توانند ماموپلاستی انجام دهند؟

بسیاری از زنان از بزرگی سینه ها و درد ناشی از آن شکایت دارند. اغلب سینه های بزرگ به گردن و شانه ها فشار وارد می کند و باعث درد و ناراحتی می شود. به علاوه در فصل گرم سال تعریق در ناحیه پایین سینه باعث تعریق و ایجاد زخم در آن ناحیه می شود. 

همچنین بزرگی سینه در خانم های لاغر برای سلامتی آنها مضر است و در خرید یا دوخت لباس برای آنها مشکل ساز خواهد شد. به همین دلیل می توان گفت که ماموپلاستی برای همه خانم هایی طراحی شده است که از سایز سینه های خود راضی نیستند و می خواهند با کوچک کردن سینه هایشان به خود و زیبایی خود ببخشند.

چه کسانی برای انجام ماموپلاستی دعوت نمی شوند؟


ماموپلاستی برای همه افراد مفید نیست و می تواند برای سلامت افراد خطرناک باشد. به همین دلیل فرد باید قبل از جراحی توسط متخصص معاینه شود. به طور کلی، ماموپلاستی برای افراد مبتلا به دیابت و بیماری های خودایمنی ممنوع است.همچنین افرادی که لخته های خونی دارند یا جراحاتی که مدت زیادی طول می کشد تا بهبود یابند، نمی توانند از ماموپلاستی برای کاهش حجم سینه استفاده کنند. انجام این روش برای افرادی که اضافه وزن یا کمبود وزن دارند مناسب نیست. همچنین افرادی که در سن رشد هستند و سینه هایشان هنوز رشد نکرده است نمی توانند از ماموپلاستی استفاده کنند.

ماموپلاستی چگونه انجام می شود؟
قبل از انجام ماموپلاستی، جراح باید بیمار را به دقت معاینه کرده و وضعیت او را بررسی کند. به همین دلیل یک جلسه مشاوره قبل از جراحی تشکیل می شود که در آن بیمار باید تمام مدارک پزشکی را تکمیل کند. همچنین پزشکان و بیماران در مورد آنچه که در نهایت با یک نتیجه به دست می آورند صحبت می کنند و بیماران انتظار نتایج جراحی را ندارند. در این جلسات آزمایشاتی نیز انجام می شود که وضعیت سلامت عمومی و میزان آمادگی آنها را برای جراحی اندازه گیری می کند.

 

در این فرآیند اغلب از بیهوشی عمومی استفاده می شود. قبل از بیهوشی بیمار، جراح محل برش سینه را به دقت تعیین می کند. زیرا تشخیص این نواحی در هنگام بیهوشی بیمار مشکل است و احتمال خطا را افزایش می دهد. به طور معمول، سه نوع جراحی ماموپلاستی انجام می شود که این قوس ها با توجه به اندازه و شکل سینه انتخاب می شوند. جراحی ماموپلاستی را می توان بر روی آرئول قهوه ای سینه و به صورت دایره ای انجام داد. ابلیشن سوراخ کلید و قوس های T معکوس از دیگر انواع ماموپلاستی ابلیشن هستند. 

پس از ایجاد این انحناها، جراح پوست و بافت اضافی سینه را برمی دارد و شکل سینه را تنظیم می کند. روش و تکنیک جراحی به آناتومی بدن بیمار و انتظارات او بستگی دارد.واد