عوارض پیکرتراشی چیست ؟ 

اکثر مردم وقتی نام پیکرتراشی را می شنوند، ابتدا به شنیدن این کلمه فکر می کنند، پیکر تراشی ، ساختن پیکرهای ظریف از ، یا خلاصه کردن یک شکل بسیار زیبا با جزئیات ظریف. این کلمه هنوز در هنر مجسمه سازی استفاده می شود. این کلمه همچنین وارد دنیای پزشکی، جراحی و جراحی شده است که در آن تغییر چندانی نکرده است.

 و سالهاست که به آن مجموعه ای از جراحی های کاملاً تهاجمی و تا حدودی منسوخ گفته می شود که به لاغری موضعی (ترکیبی) کمک می کند.

لیست این صفحه پنهان است
آنچه در این مقاله خواندید بررسی تعریف پیکرتراشی در علم پزشکی و توضیح سختی های پیکرتراشی بدن به روش قدیمی است. ما به شما نشان خواهیم داد که چرا این سختی و روش قدیمی آزار و اذیت منسوخ شده است و همچنین بهترین روش های دیگر را در این مقاله توضیح خواهیم داد.

پیکرتراشی چیست ؟
پیکرتراشی  بدن اصطلاحی است و معادل آن در انگلیسی (Body sculpting) یا (Body contouring) است. این اصطلاح به حذف چربی اضافی از قسمت های مختلف بدن اشاره دارد که منجر به کاهش وزن موضعی می شود. گاهی اوقات پس از برداشتن چربی از این نواحی، ممکن است همان چربی به نواحی دیگر اضافه شود.

عملی به نام مجسمه سازی خشونت آمیز است. و انجام آنها نیاز به بیهوشی یا حتی بیهوشی عمومی دارد. در پیکرتراشی ، چربی پوست، چربی و چربی مرتبط مورد حمله قرار می گیرد. این می تواند مشکلات جسمی ایجاد کند. احتمالاً چرا امروز اینقدر بد هستند.

چرا پیکرتراشی منسوخ شده اند؟
پاسخ به این سوال بسیار ساده است و مثل این است که بپرسید چرا دیگر از روش‌های ارتباطی مانند (استفاده از کیوسک‌های تلفن اعتباری) که سال‌ها متداول بوده، خبری نداریم!!!

تکنیک های جراحی تهاجمی مشابه را در نظر بگیرید:

اول اینکه در پیکرتراشی به روش قدیمی مشکلات زیادی وجود دارد
و دوم اینکه پیشرفت‌های فناوری پزشکی ما را قادر ساخته است که از ابزارهای مؤثرتری برای چربی سوزی و آرامش موضعی و بدون عوارض استفاده کنیم.پس چرا خود را زیر چاقو بگذارید وقتی می توانیم در چند جلسه کوتاه و با هزینه کم و بدون هیچ عارضه و بیهوشی و حتی بیهوشی از شر چربی های موضعی خلاص شویم؟ به همین دلیل است که باید بدانیم چرا این روش با استفاده از دستگاه های جدید لاغری منسوخ شده است.

بهترین انتخاب برای پیکرتراشی چیست؟
قبل از اینکه در مورد عوارض جانبی مجسمه سازی بدن صحبت کنیم، اجازه دهید در مورد روش های دیگر این عمل رایج صحبت کنیم. امروزه بسیاری از شرکت‌ها در سراسر جهان محصولات نرم‌کننده‌ای تولید کرده‌اند که چربی‌های بدن را بدون هیچ گونه عوارض جانبی (یا بیهوشی) از بین می‌برند.

به عنوان مثال محبوب ترین دستگاه تقویت کننده موضعی (تا به امروز) دستگاه رادیوفرکانسی است که علاوه بر حذف چربی موضعی، دو قابلیت بسیار مهم دیگر نیز دارد. این ابزار مشکل پوست حساس و از همه مهمتر سلولیت را به همراه چربی سوزی موضعی به طور کامل درمان می کند. این ابزار به دلیل ماهیت بدون پیچیدگی در حال حاضر بهترین انتخاب برای پیکری سازی و پیچیدگی است.

سختی های پیکرتراشی چیست؟
همانطور که در توضیحات اشاره کردیم به این روش یک سری اقدامات جراحی می گویند. بنابراین برای بررسی پیچیدگی پیکرتراشی باید پیچیدگی هر روش را در دفاع شخصی قرار دهیم. روش های مختلف از بین بردن چربی های موضعی و عوارض آن در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

لیپوساکشن
لیپوساکشن یک عمل زیبایی است که چربی های موضعی را که با روش هایی مانند رژیم غذایی و ورزش پاک نشده اند، از بین می برد. در این روش چربی از طریق لوله مکش از بدن خارج می شود. این می تواند فشار زیادی به اندام ها وارد کند.


دشواری پیکرتراشی بدن با لیپوساکشن
درد شدید: چند هفته طول می کشد.تورم: بهبودی لیپوساکشن تا 6 ماه طول می کشد. مایع ناشی از زخم ممکن است برای مدت طولانی ادامه یابد.
ترومبوفلبیت: ایجاد لخته های خونی در رگ های خونی است که باعث التهاب و سایر عوارض می شود.
عدم تقارن در فرم بدن: اگر پوست حالت ارتجاعی داشته باشد و زخم به طور غیر طبیعی بهبود یابد یا برداشتن چربی از قسمت های مختلف بدن به درستی و به درستی انجام نشود، پس از لیپوساکشن پوست خشک، چروکیده و متورم به نظر می رسد.
بیهوشی: جلسات لیپوساکشن را می توان به صورت بیهوشی انجام داد. البته این حالت اغلب موقتی است و مدت زیادی دوام نخواهد داشت.
عفونت: در موارد نادر، لیپوساکشن می تواند باعث عفونت چشم شود. در برخی موارد، این مشکل تنها با جراحی قابل حل است و ممکن است بخیه ها متوقف شوند.
سایر عوارض لیپوساکشن:
سوراخ شدن اندام های داخلی: این مشکل نادر است.
مرگ: بیهوشی به ندرت می تواند باعث مرگ شود.
مشکلات قلبی یا کلیوی: از آنجایی که مایع یا التهاب در بدن وجود دارد، تغییری در سطح آب در بدن ایجاد می‌شود که می‌تواند باعث مشکلاتی در کلیه یا قلب شود.
آمبولی ریه: چربی می‌تواند پس از لیپوساکشن وارد جریان خون شده و وارد ریه‌ها شود و جریان خون به ریه‌ها را مسدود کرده و در نهایت می‌میرد.
ادم ریوی: تجمع مایع حاصل از تزریق در بدن می تواند منجر به ادم ریوی شود.
عدم تحمل: بیماران ممکن است نسبت به داروها یا موادی که در طی جراحی لیپوساکشن استفاده می شوند، عدم تحمل داشته باشند.
سوختگی پوست: حرکت کانولا (لوله ساده) می تواند باعث گرفتگی و سوختگی پوست و اعصاب شود.
.