راهنمای خرید دریل شارژی!

برای خرید یک دریل خوب باید از وب سایت ها یا مغازه ها بازدید کرده باشید. بدون شک شما نیز تایید خواهید کرد که انتخاب یک دریل مناسب از بین این همه برند در کنار ویژگی های متفاوتشان به هیچ وجه کار آسانی نیست. 

بدون شک وجود راهنمای خرید دریل جامع و مناسب می تواند در یک خرید آگاهانه و هوشمند بسیار کمک کننده باشد.

ما به شما اطمینان می دهیم که با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که چگونه بهترین مته مناسب کار خود را پیدا کنید.

اما چگونه؟

در پاسخ باید گفت؛ در این مقاله سعی کرده ایم به اکثر سوالات شما پاسخ دهیم. از قدرت دریل و شارژر باتری گرفته تا انواع دریل و هر چیزی که فکرش را بکنید!

اگر هنوز خرید دریل را انجام نداده اید، خوش شانس هستید! با خواندن این مقاله به احتمال زیاد متوجه اشتباهات خود در مورد دریل خواهید شد. از طرفی معیارها و عوامل موثر در خرید مته مناسب را خواهید شناخت. همچنین فراموش نکنید که پس از مطالعه این مقاله، فهرست بهترین دریل های موجود در بازار را نیز بخوانید.
قبل از خرید دریل، چند لحظه دست نگه دارید!
اول از همه و قبل از خواندن راهنمای خرید مته، ضروری است که نوع مته مناسب شما را تعیین کنید. ممکن است بپرسید چگونه؟

با در نظر گرفتن دو عامل مهم به راحتی می توان این کار را انجام داد. یعنی هدف و محل استفاده از دریل به همراه بودجه ای که حاضرید برای خرید هزینه کنید.

 معمولاً دریل شارژی یا پیچ گوشتی شارژی ابزاری است که بیشتر افراد به دنبال آن هستند. اما آیا دریل شارژی با توان متوسط ​​نیاز شما را برآورده می کند یا به دریل برقی پرقدرت نیاز دارید؟ برای پاسخ به این سوال کافی است انواع دریل و کاربرد آنها را بشناسید.
دریل شارژی اغلب یک گزینه ایده آل برای مصارف خانگی، یک کارگاه سبک و زمانی که قابلیت حمل آسان مهم است در نظر گرفته می شود. 

دریل های پیچ گوشتی شارژی نیز فقط برای باز و بسته کردن و سوراخ کردن پیچ استفاده می شود. و ابزارهای تخصصی و سریع در این زمینه هستند. همچنین با مته پیچ گوشتی شارژی نمی توان سوراخ کاری انجام داد.

همچنین درست است که دریل های برقی ممکن است به دلیل کابل حرکت محدودی داشته باشند. اما اغلب از استحکام و عمر مفید بالاتری برخوردارند. همچنین هر یک از دریل های شارژی و برقی با توجه به برند، امکانات و کیفیت ساخت خود دارای بازه قیمتی متفاوتی هستند. بنابراین هر چه قیمت بالاتر باشد، دستگاه و امکانات آن قدرتمندتر خواهد بود.


برای خرید یک دریل خوب حتما چندین نمونه در این زمینه را بررسی کرده اید و گیج شده اید! ممکن است با برخی از ویژگی ها و اصطلاحات برخورد کرده باشید، اما استاندارد مورد نیاز خود را نمی دانید. مثلاً سه سیستم مورد نیاز من باید چند میلی متر باشد؟ یا قابلیت چکش زدن چیست و چه فایده ای دارد؟ وزن دستگاه، امکاناتی مثل ال ای دی یا مواردی از این دست چطور؟!