درمان لک صورت چیست و چگونه انجام می شود؟

چه روش هایی برای از بین بردن لک صورت موثر است؟

برای اینکه دانید برای از بین بردن لک صورت چه کارهایی باید انجام داد اول ازهمه بادی بدانید چرا لک صورت بر روی پوست شما ایجاد شده؟ 

یکی از دلایل مهم بوجود آمدن لک  بر روی پوست صورت ، تولید چربی می باشد. پس از ترکیدن جوش و از بین رفتن جوش‌، جای جوش بر روی پوست باقی می ماند.

بسته شدن منافذ پوست با سلول‌‌های مرده ، باعث ایجاد به آکنه و در آخر  لک بر روی پوست می شود. اگر جمع شدن چربی و بسته شدن منافذ در لایه‌‌های بالایی اتفاق بیفتد، جوش‌‌های سرسیاه در پوست ظاهر ‌‌می‌شوند؛ اما در صورتی که تجمع سلول‌‌های مرده و چربی در لایه‌‌های داخلی پوست رخ دهد، آکنه در پوست ظاهر ‌‌می‌شود.

عوامل زیادی در ایجاد جوش و آکنه در صورت مؤثر هستند. مهم‌ترین عوامل مؤثر در این زمینه عبارت‌اند از:

ژنتیک فرد
تغییرات هورمونی
استرس و فشارهای روحی و روانی
تغذیه
عفونت‌‌ها

استفاده از آب گوجه فرنگی برای از بین بردن لک

آب گوجه‌فرنگی سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان است. این ماده باعث ‌‌می‌شود، منافذ باز پوستی شما که در اثر آکنه باز  شده بودند، بسته شوند. مقدار بالای لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی به روشن تر شدن لکه‌‌های تیره کمک ‌‌می‌کند.

استفاده از ژل آلوئه ­ورا برای از بین بردن لک 

یکی از بهترین راهکارهای از بین بردن لک صورت که به راحتی در منزل انجام ‌‌می‌شود، استفاده از آلوئه ورا است. با توجه به اینکه این ماده حاوی پلی ساکارید است، باعث ایجاد سلول‌‌های جدید در پوست و بهبود لک و زخم‌‌ها ‌‌می‌شود. این ماده یک مرطوب کننده طبیعی نیز است و از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت ‌‌می‌کند.

ژل آلوئه ورا را روی پوست خود بمالید و بعد از خشک شدن پوست خود را بشویید. به مدت یک ماه این کار را انجام دهید. به­ مرور متوجه ‌‌می‌شوید که لکه‌‌های صورت شما، روز به روز کمتر ‌‌می‌شوند.

استفاده از سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ حاوی آنزیم‌‌هایی است که سبب یکدست شدن پوست، روشن شدن تیرگی و لکه‌‌های پوست ‌‌می‌شوند. برای استفاده از این ماده، ابتدا سفیده و زرده تخم مرغ را جدا کنید. سپس سفیده تخم مرغ را روی پوست خود بمالید و اجازه دهید که خشک شود. پس از خشک شدن کامل، آن را با استفاده از آب سرد بشویید.

استفاده از سفیده تخم مرغ،  دو بار در هر هفته، برای یک ماه توصیه ‌‌می‌شود. از این ماده استفاده کنید و تأثیر آن را در بهبود کیفیت پوست خود ببینید.

استفاده از عسل

خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضد‌التهابی عسل به روشن شدن رنگ پوست و لکه‌‌های پوستی کمک ‌‌می‌کند. بنابراین کاربرد عسل یکی از بهترین راهکارهای از بین بردن لک صورت است. یک قاشق چایخوری عسل را بردارید و با انگشت روی لکه‌‌های صورت بمالید. بعد از ۱۵ دقیقه با آب سرد صورت خود را بشویید. این کار را به مدت ۱۵ روز تکرار کنید.

در صورتی که مقداری زردچوبه به عسل اضافه کنید به خواص ضد‌التهابی و آنتی‌اکسیدانی آن کمک ‌‌می‌کند.