برای لیزر به کجا باید بریم؟

مراقبت از مو پس از لیزر


1- قرمزی و برآمدگی طبیعی است.
قرمزی و برآمدگی در محل درمان بلافاصله پس از لیزر درمانی طبیعی است. این ممکن است تا 2 ساعت یا بیشتر طول بکشد. طبیعی است که ناحیه تحت درمان برای چندین ساعت احساس سوختگی داشته باشد. 

اگر آلرژی ادامه داشت، باید از کمپرس سرد استفاده کنید. در صورت ایجاد دلمه از کرم آنتی بیوتیک استفاده کنید. رنگ پوست تیره می تواند سنگین تر از پوست روشن باشد و ماندگاری بیشتری داشته باشد. حتما برای انجام لیزر موهای زائد به یک کلینیک لیزر موهای زائد خوب معرفی کنید . 

 

2- محل درمان را به آرامی تمیز کنید.


سطح درمان شده باید به آرامی شسته شود. پوست باید به آرامی خشک شود و در 48 ساعت اول مالش داده نشود.

 

3- در 24 ساعت اول از آرایش، لوسیون و مرطوب کننده استفاده نکنید.


ناحیه تحت درمان را تمیز و خشک نگه دارید، اگر قرمزی یا سوزش ادامه داشت، تا زمانی که سوزش برطرف نشد از مواد آرایشی یا مرطوب کننده استفاده نکنید.

4- موهای مرده 30-5 روز پس از درمان شروع به ریزش می کنند.
موهای درشت که نشان دهنده ریزش موهای مرده از فولیکول مو هستند، در عرض 30-5 روز پس از درمان ظاهر می شوند.

 طبیعی است که به سرعت ناپدید می شوند.

برای تسریع ریزش مو لایه برداری کنید.
ریزش مو می تواند در هر زمانی بین 5 تا 30 روز پس از درمان اتفاق بیفتد و می تواند خود را به شکل رشد موهای جدید نشان دهد. این موها واقعاً موهای جدید نیستند، بلکه موهای مرده ای هستند که از فولیکول خارج می شوند. می توانید با شستن با یک پارچه لایه بردار یا پارچه اصلاح به بیرون آمدن موها کمک کنید.

6- از آفتاب دوری کنید.
برای کاهش احتمال ایجاد لکه های تیره یا روشن به مدت 2 ماه از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.همیشه در طول دوره درمان و 1 تا 2 ماه پس از آن از ضد آفتاب (SPF 25 یا بالاتر) استفاده کنید.

7- از ایجاد زخم و خراش در محل درمان جلوگیری کنید و از موم، بانداژ و موچین استفاده نکنید.
از آسیب رساندن یا خاراندن پوست درمان شده خودداری کنید. در طول دوره های لیزر از هیچ روش یا محصولی غیر از اصلاح ناحیه تراشیده شده استفاده نکنید زیرا از نتیجه مطلوب جلوگیری می کند.

8- رشد موها متفاوت است.
به طور متوسط ​​اکثر افراد پس از 6 تا 9 جلسه بدن بدون مو را تجربه می کنند. با این حال، برخی از افراد ممکن است به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند.

پس از درمان، از ورزش خودداری کنید و حتماً لباس های گشاد بپوشید تا در ناحیه تحت درمان عرق نکنید.
عوارض لیزر موهای زائد چیست؟
بسیاری از مردان سینه های خود را لیزر می کنند، نه به این دلیل که می خواهند به طور کامل از شر موهای زائد خلاص شوند، بلکه به این دلیل که می خواهند آنها را نازک و نازک تر کنند.

باور غلط: داشتن موهای زیاد بدن نشانه عدم رعایت بهداشت نیست. اما برخی افراد برای کاهش تحریکات پوستی آن را از بین می برند. برخی دیگر ممکن است این کار را برای کاهش کمردرد و جلوگیری از خارش در ماه های تابستان انجام دهند.

لیزر موهای زائد چگونه می تواند به ورزشکاران کمک کند؟


برخی از افراد در صنعت بدنسازی کار می کنند و نمی خواهند موهای بدن داشته باشند زیرا به بهتر نشان دادن عضلات بدن کمک می کند.

ورزش های دیگری مانند دوچرخه سواری یا فوتبال وجود دارد که پاها و پایین تنه در آنها مشخص است. بسیاری از موهای بدن هنگام سواری طولانی روی زین و در تماس با بدنه دوچرخه عرق کرده و تحریک می شود.همچنین استفاده بدون درد از پشتیبانی ورزشی (لباس تنگ) ، نورد با کف و ماساژ را تسهیل می کند ، زیرا موها گیر نمی کنند و از بین نمی روند.

علاوه بر موارد فوق ، موهای زائد لیزر باعث می شود که ورزشکاران. با لیزر مو نیازی به اصلاح و آماده سازی بدن قبل از مسابقه یا رقابت نیست و خطر عفونت ، برش یا خراش های پوستی در اتاق رختکن یا استخر را از بین می برد.

آیا لیزر موهای زائد بر باروری مردان تأثیر می گذارد؟


به طور کلی ، لیزر موهای زائد بر باروری مرد یا عملکرد نعوظ تأثیر نمی گذارد. واقعیت این است که لیزر در اعماق پوست و اندام های داخلی نفوذ نمی کند. این امر در مورد هر قسمت از بدن که می تواند در معرض لیزر قرار بگیرد صدق می کند.

دستگاه لیزر خانگی


لیزرهای خانگی به اندازه لیزرهای مورد استفاده در مراکز مراقبت از پوست قدرتمند نیستند. در نتیجه ، آنها به اندازه کارآمد کار نمی کنند و به همان اندازه که می توانید می گذرانند. لیزرهای قدرتمند و مؤثر که ما از آنها استفاده می کنیم فقط برای متخصصان آموزش دیده مناسب در دسترس هستند.

 

لوازم خانگی باید بیشتر مورد استفاده قرار گیرند ، مرتباً دوباره پر شوند و به خودی خود بسیار گران هستند. همچنین برای بسیاری از انواع و رنگ های پوست مناسب نیست.


لیزر موهای زائد


لیزر موهای زائد شامل از بین بردن الیاف اضافی از انگشتان به بالای آرنج ، جایی که شانه ها شروع می شوند. لیزر موهای زائد به ویژه برای مشتریانی که موهای بسیار تیره و ضخیم دارند مؤثر است.

 

لیزر موهای روی صورت


فرقی نمی کند که شما یک زن باشید یا یک مرد برای خلاص شدن از شر موهای صورت خود.آنچه مهم است در دسترس بودن لیزرها برای از بین بردن الیاف اضافی در چهره زن و مرد است. فرد بخشی از بدن است که توجه زیادی را به خود جلب می کند. نه تنها زنان به لیزر موهای صورت نیاز دارند. همچنین برای آقایان لازم است. اگر موهای صورت دارید ، سطح عزت نفس شما را کاهش می دهد. برای افزایش عزت نفس در همه جا ، باید به لیزر موهای زائد بروید.

 

درمان لیزر با احتیاط کافی منجر به سطح زیادی از نرمی و صاف بودن پوست شما خواهد شد و به شما کمک می کند تا به دلیل وجود الیاف اضافی ، تمام احساس عدم اطمینان صورت خود را از بین ببرید.

 

متداول ترین مناطق در زنان عبارتند از: لب فوقانی ، گونه ها ، چانه و چانه و در مردان دکوراسیون ، چانه و پشت گردن. درمان با موهای لیزر نه تنها برای زنان بلکه برای مردان نیز انجام می شود. شما می توانید بدون توجه به جنس خود از این روش درمانی استفاده کنید


در موارد نادر ، چندین عارضه جانبی ممکن است رخ دهد.

 

به عنوان مثال ، شما ممکن است خطر ابتلا به عفونت فولیکول های مو را داشته باشید و اگر به لیزر خود اهمیت خوبی ندارید ، ممکن است زخم دریافت کنید.

 

تاول و سوختگی امکان پذیر است. این تنها در صورتی می تواند اتفاق بیفتد که به دنبال کمک یک تکنسین درمان غیر متخصص یا بی تجربه باشید.

 

بسیاری از صدمات نیز هنگامی رخ می دهد که افراد با لیزر خانگی بدون حضور یک تکنسین ، موهای لیزر را با لیزر خانگی ایجاد کنند. متخصص ماهر که می داند چگونه با لیزر به درستی کار کند ، باعث سوختگی یا تاول به پوست شما نمی شود.

 

محافظت از چشم ضروری است ، به خصوص هنگام ایجاد لیزر موهای زائد یا در نزدیکی صورت.قبل از لیزر درمانی، مطمئن شوید که تکنسین شما از محافظ چشم مناسب استفاده می کند. آسیب چشم می تواند یکی از بدترین اثرات لیزر موهای زائد باشد. لیزرهای ساطع شده توسط پالس لیزر بدون عینک می تواند آسیب جدی به چشم وارد کند.