انواع فشار سوئیچ 
 

یکی دیگر از معیارهایی که برای دسته بندی این تجهیزات استفاده می شود، محل استفاده از ابزار و نحوه استفاده از آن است. در واقع شما این شانس را دارید که از این دستگاه برای مواد مختلف استفاده کنید. با این تفاسیر مدل های مختلف آنها عبارتند از:

کلید فشار هوا: از این ابزارها می توان در سیستم های پنوماتیک و کمپرسورهای هوا استفاده کرد.
سوئیچ فشار گاز: معمولاً از این دستگاه ها برای اندازه گیری فشار گازهای قابل اشتعال استفاده می شود.
خرید پرشر سوئیچ آب: این ابزار در خطوط آبرسانی و پمپ های آب کاربرد دارد و ساختار ساده ای دارد.

Image for post
Image for post


کلید فشار بخار: مهمترین ویژگی این ابزارها تحمل بالای آنها در برابر دما است که با تحمل در برابر رطوبت همراه است.
این دسته بندی ها بهترین امکان را در اختیار ما قرار می دهند تا برای هر سیستم و هر مکان یک گزینه ایده آل داشته باشیم و بهترین گزینه ممکن را برای سیستم خود انتخاب کنیم. داشتن تجربه و آشنایی با سیستم های مختلف ضروری است.

کاربرد سوئیچ فشار
با توجه به توضیحاتی که داده شد کاربردهای زیادی برای سوئیچ فشار وجود دارد که در همه آنها بحث اندازه گیری تغییر فشار و استفاده از ابزارهایی برای از کار انداختن خودکار سیستم وجود دارد. در واقع، برخی از کارها وجود دارد که انسان یا توانایی انجام آنها را ندارد، یا قادر به تشخیص آنها نیست. از جمله کاربردهای پرشر سوئیچ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده در پانل فشار در سیستم های فرآیند بزرگ
استفاده در سوئیچینگ پروژه های بزرگ در پمپ ها و درایوها
استفاده در سیستم های فیلتراسیون و پمپاژ در هنگام تغییرات فشار
استفاده در کمپرسورهای گاز الکترونیکی
در صورت کاهش فشار در هواپیما به عنوان یک سیستم فعال سازی هشدار استفاده کنید.
نکات مهم در انتخاب سوئیچ فشار
دستگاه فشار سوئیچ نیز مانند فشار سنج مربوط به فشار بوده و کاملا تحت تاثیر آن است. اولین نکته ای که در انتخاب این ابزار باید رعایت کنیم این است که فشار مورد نظر در محیط با واحد تشخیص فشار در دستگاه همخوانی دارد. این بدان معنی است که تحمل فشارهای بالاتر یا تشخیص فشارهای کمتر برای این دستگاه ها دشوار و تقریباً غیرممکن است که برای فرآیند ما بسیار خطرناک است.

از طرفی باید دید ابزار سوئیچ فشار را کجا و برای چه سیستمی می خواهیم. طبیعتاً دستگاه فشار سوئیچ آب با همان دستگاه بخار یا گاز بسیار متفاوت است. هر گونه اشتباه یا کوتاهی در این زمینه قابل گذشت نیست و عواقب جبران ناپذیری در پی خواهد داشت. البته در حالت عادی افراد و واسطه های متعددی در انتخاب این تجهیزات نقش دارند تا انتخابی ایده آل و مناسب صورت گیرد. اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید و می خواهید کارشناسان ما به شما کمک کنند با ما تماس بگیرید.