اسلیو معده چیست ؟

در این عمل، جراحان بخشی از معده شما را برمی دارند و قسمت های باقی مانده را به هم می چسبانند تا شکم یا آستین جدیدی به اندازه موز بسازند. فقط با یک کیسه کوچک (حدود 1/10 اندازه شکم اصلی خود)، خیلی سریعتر از قبل احساس سیری خواهید کرد. شما نمی توانید به اندازه قبل غذا بخورید، که به کاهش وزن کمک می کند. به علاوه، این جراحی بخشی از معده شما را که هورمونی را تولید می کند که اشتهای شما را افزایش می دهد، برمی دارد.


در عمل اسلیو معده ، جراحان بخشی از معده شما را برمی دارند و قسمت های باقی مانده را به هم می چسبانند تا شکم یا آستین جدیدی به اندازه موز بسازند. فقط با یک کیسه کوچک (حدود 1/10 اندازه شکم اصلی خود)، خیلی سریعتر از قبل احساس سیری خواهید کرد. شما نمی توانید به اندازه قبل غذا بخورید، که به کاهش وزن کمک می کند. به علاوه، این جراحی بخشی از معده شما را که هورمونی را تولید می کند که اشتهای شما را افزایش می دهد، برمی دارد.

Image for post
Image for post

عادات غذایی جدید روز اول پس از جراحی، مایعات شفاف می نوشید. تا زمانی که بیمارستان را ترک می کنید، می توانید غذاهای پوره شده و شیک های پروتئینی بخورید و این کار را برای حدود 4 هفته ادامه خواهید داد. به خاطر داشته باشید که باید روش غذا خوردن خود را برای همیشه تغییر دهید. پس از آن ماه اول، به آهستگی به خوردن غذاهای جامد نرم روی می آورید. نکات دیگری که باید در نظر داشت: همه چیز باید قبل از بلعیده شدن به طور کامل جویده شود.

 

هنگام غذا خوردن آب نخورید، زیرا ممکن است معده جدید شما بیش از حد پر شود. نیم ساعت بعد از پایان غذا مایعات بنوشید. از نوشیدنی های گازدار پرکالری و تنقلات خودداری کنید. هر روز مکمل های ویتامین و مواد معدنی مصرف کنید. بعد از 2 یا 3 ماه، می توانید به وعده های غذایی معمولی بروید. 

اما به یاد داشته باشید، شما نمی توانید به اندازه قبل غذا بخورید. کاهش وزن افراد معمولاً 60 درصد از وزن اضافی خود را طی 12 تا 18 ماه از دست می دهند. بنابراین اگر 100 پوند اضافه وزن دارید، حدود 60 پوند وزن کم می کنید، اگرچه برخی بیشتر و برخی دیگر کمتر وزن کم می کنند. البته ورزش و تغذیه صحیح به کاهش وزن شما کمک می کند. خطرات عفونت، خونریزی و در موارد نادر، نشت در امتداد خط اصلی ممکن است. 

 

بلافاصله پس از جراحی، ممکن است حالت تهوع، استفراغ یا یبوست داشته باشید. برخی از غذاها ممکن است اکنون با شما موافق نباشند. همچنین ممکن است پس از عمل جراحی دچار مشکلات تغذیه ای شوید، به همین دلیل است که باید تا آخر عمر از ویتامین ها و مکمل ها استفاده کنید. پزشک دقیقاً آنچه را که نیاز دارید به شما توصیه می کند

Image for post
Image for post

کاهش وزن افراد معمولاً 60 درصد از وزن اضافی خود را طی 12 تا 18 ماه از دست می دهند. بنابراین اگر 100 پوند اضافه وزن دارید، حدود 60 پوند وزن کم می کنید، اگرچه برخی بیشتر و برخی دیگر کمتر وزن کم می کنند. البته ورزش و تغذیه صحیح به کاهش وزن شما کمک می کند. خطرات عفونت، خونریزی و در موارد نادر، نشت در امتداد خط اصلی ممکن است. بلافاصله پس از جراحی، ممکن است حالت تهوع، استفراغ یا یبوست داشته باشید.

برخی از غذاها ممکن است اکنون با شما موافق نباشند. همچنین ممکن است پس از عمل جراحی دچار مشکلات تغذیه ای شوید، به همین دلیل است که باید تا آخر عمر از ویتامین ها و مکمل ها استفاده کنید. پزشک دقیقاً آنچه را که نیاز دارید به شما توصیه می کند