راهنمای جامع خرید میز ناهارخوری

در بازار برای یک میز ناهارخوری جدید میگردید؟ ما می دانیم که انتخاب یک میز ناهار خوری چیزی فراتر از مبلمان است، بلکه در مورد ایجاد فضایی است که خانواده و دوستان شما بتوانند دور هم جمع شوند تا زمان با کیفیتی را با هم بگذرانند. ما از شما می خواهیم که میز ناهارخوری مناسبی را برای سبک زندگی، بودجه و سبک طراحی داخلی خود بیابید، به همین دلیل است که ما این راهنمای میز ناهارخوری را گردآوری کرده ایم. نگاهی بیندازید و اجازه دهید به شما کمک کنیم تا میز ناهارخوری بعدی خود را پیدا کنید.

میز ناهار خوری شش نفره مستطیلی چوبی
میز ناهار خوری شش نفره مستطیلی چوبی
میز ناهار خوری شش نفره مستطیلی چوبی

ارتفاع میز ناهارخوری

این سوالی است که اغلب از ما پرسیده می شود: ارتفاع استاندارد میز ناهارخوری چقدر است؟ در حالی که ارتفاع میز کاملاً استاندارد نشده است، سه سبک محبوب میز وجود دارد که باید هنگام انتخاب میز ناهارخوری مناسب برای خانواده خود در نظر بگیرید.

ارتفاع استاندارد میز ناهار خوری

ارتفاع میزهای استاندارد که به عنوان میزهای ارتفاع صندلی استاندارد نیز شناخته می شوند، معمولاً 30 اینچ ارتفاع دارند. از آنجایی که این ارتفاع معمولی ترین ارتفاع میز است، در اکثر فروشگاه های مبلمان می توانید وسیع ترین میزهای ارتفاع استاندارد را پیدا کنید. اگر ست اتاق ناهارخوری نمی‌خرید، این یک گزینه اندازه عالی است، زیرا اکثر صندلی‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با میزهای ارتفاع استاندارد مطابقت داشته باشند و گزینه‌های بالقوه بیشتری برای صندلی در اختیار شما قرار دهند. از نظر راحتی، بسیاری از مردم میزهای با ارتفاع استاندارد را ترجیح می دهند زیرا می توانید پاهای خود را صاف روی زمین قرار دهید، که می تواند زمانی که برای مدت طولانی در جایی نشسته اید عالی باشد.

ارتفاع میزهای کانتر

ارتفاع میزهای پیشخوان تقریباً 36 اینچ است، به این معنی که آنها با اکثر کانترهای استاندارد مطابقت دارند. در چند سال گذشته، محبوبیت میزهای ناهار خوری با ارتفاع پیشخوان افزایش یافته است، به این معنی که احتمالاً می توانید مجموعه زیادی از میزها و صندلی های ارتفاع پیشخوان را در نزدیکترین فروشگاه مبلمان خود پیدا کنید. آنها نه تنها سبک منحصر به فرد و مدرنی را به اتاق غذاخوری شما ارائه می دهند، بلکه برای پذیرایی از مهمانان نیز عالی هستند، زیرا افرادی که پشت میز می نشینند با کسانی که ایستاده اند هم ارتفاع هستند و مکالمه را آسان و راحت می کنند. آنها همچنین در ترکیبات اتاق ناهار خوری آشپزخانه عالی عمل می کنند، زیرا تقریباً در ارتفاع جزایر آشپزخانه قرار دارند.

شکل و اندازه میز ناهارخوری

از آنجایی که میزهای اتاق ناهارخوری می توانند اشکال و اندازه های مختلفی داشته باشند، مجموعه محکمی از ابعاد میز ناهارخوری وجود ندارد که میزها در آن قرار گیرند. ارتفاع میز ناهارخوری معمولاً با ارتفاع استاندارد، پیشخوان یا میله هماهنگ است، اما عرض و طول میز معمولاً با توجه به شکل میز و تعداد افرادی که می خواهید در آن جای دهید تعیین می شود.

عرض و طول میز میز ناهار خوری مستطیلی

میزهای مستطیلی به محبوب ترین شکل ها تمایل دارند، و در حالی که عرض میزهای مستطیلی می تواند متفاوت باشد، بیشتر آنها بین 36 تا 40 اینچ عرض دارند. این عرض به کسی اجازه می دهد تا به راحتی در هر انتهای میز بنشیند، در حالی که فضای کافی برای تنظیمات مکان و سرو ظروف فراهم می کند. قبل از انتخاب طول میز، باید در نظر بگیرید که چند نفر می خواهید بنشینید. برای نشستن راحت چهار نفر، طول یک میز باید حدود 48 اینچ باشد. اگر می‌خواهید شش نفر بنشینید، میزی به طول 60 اینچ را توصیه می‌کنیم. نشستن راحت 8 نفر به حداقل 78 اینچ نیاز دارد. اگر در تعیین طول مناسب برای شما مشکل دارید، یک قانون کلی خوب این است که به ازای هر صندلی 24 اینچ فضا داشته باشید.

عرض و طول میز ناهار خوری گرد

میزهای گرد اغلب دایره ای یا بیضی شکل هستند و به دلیل شکل گردشان، برای اتاق های غذاخوری کوچک بهتر عمل می کنند. اندازه گیری کلیدی که هنگام انتخاب میز ناهارخوری گرد باید در نظر گرفته شود قطر است. اگر می‌خواهید چهار نفر را روی میز بنشینید، احتمالاً میزهایی با قطر 36 تا 44 اینچ می‌خواهید. برای گروه‌های شش نفره، می‌خواهید یک میز گرد با قطر ۴۴ تا ۵۴ اینچ انتخاب کنید تا مطمئن شوید که هر فرد فضای کافی دارد. به دلیل شکل گردی که دارند، نشستن بیش از شش نفر روی میز همیشه ایده آل نیست، زیرا افراد تمایل دارند از کسی که مستقیماً در کنار آنها ننشیند دور باشند، اما اگر تصمیم دارید یک میز گرد برای نشستن هشت نفر انتخاب کنید. ، قطر 60 تا 72 اینچ را توصیه می کنیم.

میز ناهار خوری گرد 4 نفره چوبی
میز ناهار خوری گرد 4 نفره چوبی
میز ناهار خوری گرد 4 نفره چوبی

عرض و طول میز ناهار خوری مربع شکل

مانند میزهای گرد، میزهای مربعی برای گروه‌های کوچک‌تر از افراد بهترین هستند و بیشتر میزهای مربعی معمولاً برای چهار نفر طراحی می‌شوند که هر یک از آنها در یک لبه میز قرار دارند. به همین دلیل، بیشتر میزهای ناهارخوری مربعی بین 36 تا 44 اینچ عرض و طول دارند. بسیاری از میزهای ارتفاع پیشخوان و ارتفاع میله مربعی هستند، بنابراین حتی اگر عرض و طول کمتری دارند، گاهی اوقات می توانند از میزهای سنتی بلندتر باشند.

تکیه گاه و پایه میز ناهارخوری

ساخت میز ناهارخوری از شکل، اندازه و ارتفاع میز امتداد دارد. در واقع، احتمالاً متوجه شده اید که چگونه میزهای مختلف اتاق ناهارخوری دارای تکیه گاه های مختلفی برای نگه داشتن آنها هستند. در حالی که پایه های مختلف سبک متفاوتی را ایجاد می کنند، پایه ای که انتخاب می کنید بیشتر از زیبایی شناسی است.

میز پایه دار

تکیه گاه های پایه دار اغلب بر روی میزهای مستطیلی و طولانی یافت می شوند. علاوه بر افزودن سطحی از سبک و جذابیت، تکیه‌گاه‌های پایه اجازه می‌دهند تا فضای بیشتری برای پاها در کناره‌های میز ایجاد شود و آنها را به گزینه‌ای عالی برای افرادی تبدیل می‌کند که سعی می‌کنند به راحتی گروه بزرگی را دور میز قرار دهند. با این حال، سر و پای میز گاهی اوقات ممکن است با مشکلات فضایی مواجه شود، اگر پایه به گونه ای گسترش یابد که از قرار گرفتن صندلی ها در زیر این انتهای میز جلوگیری کند.

میز پایه

اگر به دنبال این هستید که افراد را به راحتی دور میز قرار دهید، تکیه گاه های پایه می توانند فضای پای بیشتری را برای مهمانان شما ایجاد کنند. در حالی که همه تکیه گاه های پایه یکسان ایجاد نمی شوند، آنها تمایل دارند پایه میز را متمرکز کنند و درجات مختلفی از فضای پا را فراهم کنند. برخی از میزهای پایه به دلیل ساختارشان، می توانند تا حدودی استحکام کمتری داشته باشند، بنابراین هنگام انتخاب میز پایه، باید ثبات را بررسی کنید.

پایه های میز
بسیاری از میزهای ناهارخوری دارای چهار پایه هستند که روی میز را نگه می دارند. اینها اغلب در چهار گوشه میز قرار دارند و ثبات و فضای پای کافی را برای افراد در هر طرف میز فراهم می کنند. برای به حداکثر رساندن فضا، محل قرارگیری پا و همچنین عرض پا را در نظر بگیرید، زیرا این می‌تواند بر میزان فضای اطراف میز تأثیر بگذارد.

جنس میز ناهارخوری

از روکش های چوبی گرفته تا شیشه و مرمر، میزهای ناهارخوری را می توان از طیف وسیعی از مواد ساخت که هر کدام سبک و مزایای خاص خود را دارند.

میز ناهار خوری چوبی

وقتی صحبت از ساخت مبلمان می شود، چوب به طور سنتی یکی از اصلی ترین مواد مورد استفاده در ساخت مبلمان بوده است. چوب نه تنها زیبا و طبیعی به نظر می رسد، بلکه چوب نیز می تواند فوق العاده بادوام و نگهداری آسان باشد. در حالی که چوب های سخت ممکن است گران باشند، میزهای ناهار خوری از چوب جامد زیادی در طیف وسیعی از سبک ها موجود است که آن را به گزینه ای جذاب برای طراحی داخلی تبدیل می کند.

میزهای ناهار خوری روکش چوب

میزهای روکش چوب زیبایی طبیعی را که از چوب جامد انتظار دارید را ارائه می دهند، اما از آنجا که جالب ترین کنده ها اغلب به روکش بریده می شوند، روکش ها اغلب می توانند حتی منحصر به فردتر از چوب جامد باشند. علاوه بر حفظ چوب، میزهای روکش می توانند مقرون به صرفه تر باشند و احتمال تاب برداشتن یا ترک خوردن کمتری داشته باشند. از آنجایی که روکش را می توان روی مواد مختلف قرار داد، مطمئن شوید که میزهای روکش چوبی شما محکم و خوش ساخت هستند، زیرا نمی خواهید ثبات را فدای زیبایی کنید.

میز ناهار خوری رویه شیشه ای

در حالی که چوب و روکش محبوب ترین مواد میز ناهارخوری هستند، بحث واقعی برای میزهای ناهار خوری رویه شیشه ای وجود دارد. میزهای شیشه ای به دلیل سطح بازتابنده خود می توانند اتاق ناهارخوری شما را روشن و انرژی بخشند. آنها می توانند با طیف گسترده ای از سبک های طراحی داخلی مطابقت داشته باشند و در فضاهای کوچک و بزرگ عالی به نظر می رسند. جدا از اینکه میزهای امروزی به راحتی تمیز می شوند، از شیشه سکوریت سکوریت استفاده می کنند، بنابراین لازم نیست نگران خراشیدگی یا شکستگی شیشه باشید.

میز ناهار خوری رویه مرمر

به دنبال یک میز ناهارخوری شیک و شیک هستید؟ میزهای مرمری را در نظر بگیرید. در حالی که سنگ مرمر حس عظمت را ایجاد می کند، میزهای ناهار خوری مرمری می توانند از سبک مبلمان مدرن و امروزی تا سبک مبلمان سنتی متفاوت باشند. به علاوه، با نگهداری مناسب، سنگ مرمر فوق العاده بادوام است و می تواند در برابر لکه ها و آسیب ها مقاومت کند.

 

در خصوص قیمت میز ناهار خوری به اینجا مراجعه کنید.