کمک علم رفتار سازمانی به شرکت‌های نوپا در مدیریت 

بیش از یک سال پس از این که کل جهان به روش‌های مختلف قفل شده است زندگی در ایالات متحده با واکسیناسیون عمومی به آرامی به حالت عادی باز می گردد، تقریباً نیمی از جمعیت ایالات متحده واکسینه شده‌اند. مردم آماده‌اند که به زندگی برگردند. پروازها در حال بازگشت به سطح قبل از همه‌گیری کرونا هستند. رستوران‌ها شاهد افزایش مشتری و ترافیک در خیابان‌ها در حال افزایش است. به طور کلی یک انرژی مثبت برای آزاد شدن وجود دارد و برای همیشه از کنار بیماری همه گیر در حال عبور هستند.

مدیریت یک علم است.
مدیریت یک علم است.
مدیریت یک علم است.

در حالی که بسیاری از بخش‌های اقتصاد در حال بازگشت به روال "عادی" هستند، برخی جنبه‌ها هستند که شاهد تغییر پسا همه گیری هستند - به ویژه در دنیای شرکت‌ها. توانایی بسیاری از کارمندان برای کار به مدت یک سال یا بیشتر در خانه، تقاضا برای شرایط کار انعطاف پذیرتر را ایجاد کرده است. شرکت‌های بزرگ و کوچک به ویژه در صنعت فناوری، هم کار ترکیبی و هم کار کامل از خانه را در نظر دارند. مدیر عامل Salesforce مارک بنیوف اخیراً گفته که انتظار دارد 60٪ از کارکنان شرکت به کار خود در خانه ادامه دهند.

آیا این واقعاً هنجار جدید است؟

به نظر می‌رسد مایکروسافت چنین فکری می‌کند. مدیر عامل شرکت، ساتیا نادلا، در یک پست در LinkedIn گفته است ، "کار ترکیبی نشان دهنده بزرگترین تغییر در نحوه کار ما در نسل ما است. و این به یک مدل عملیاتی جدید احتیاج دارد که شامل افراد، مکانها و فرآیندها باشد. "

کار ترکیبی راه آینده است، اما این مدل ممکن است برای هر شرکتی بسته به اندازه، بازار ارائه محصول / خدمات و موقعیت جغرافیایی متفاوت باشد. شرکت‌های بزرگ ممکن است به راحتی بتوانند یک مدل هیبریدی جذاب را طراحی و تأمین مالی کنند. بزرگترین چالش ممکن است استارت آپ ها به دلیل بودجه کمتری که دارند و برنامه های چالش برانگیزتری دارند. آنها باید ارزش بیشتری را برای پول نقد کمتر ارائه دهند و ممکن است منابع زیادی برای اختصاص دادن به چالش های یک مدل کار ترکیبی نداشته باشند.
شرکتهایی که سعی در حل کارهای ترکیبی دارند این فرصت را دارند که ساختار و رفتار سازمانی جدیدی ایجاد کنند که فراتر از مدلهای سنتی باشد. به نظر من، آنها می توانند فرهنگ و کارایی جدیدی را به مراتب بهتر از آنچه قبلاً عادی می نامیدیم، هدایت کنند.

برای موفقیت واقعی در یک مدل ترکیبی، فکر می‌کنم شرکت‌ها باید روی سه عنصر اصلی تمرکز کنند: مدیریت و ساختار سازمانی. رفتار سازمانی؛ و فن آوری های پیشرفته


ساختار مدیریتی و سازمانی

ساختارهای مدیریت چند سطحی در یک مدل ترکیبی کار نمی‌کنند. در عوض، شرکت‌ها باید بر روی یک مدل مسطح تمرکز کنند که لایه‌های اضافی مدیریت را از بین ببرد. اگر شرکت‌ها از قبل موقعیت ندارند، باید یک رئیس رفتار سازمانی نیز اضافه کنند که برای کمک به کارمندانی که با چالش‌های کار از خانه و عدم تعاملات شخصی روزانه با همکاران توانمند هستند، توانمند شود. فراتر از آن، هر سازمان به یک رهبر نیاز دارد اما آنها باید مجموعه‌ای جدید از برنامه‌ها را برای نظارت بر کار انجام دهند. برای بسیاری از شرکت‌ها، کار به جای اینکه کارمندان 40 تا 60 ساعت کار را پر کنند ، مبتنی بر وظیفه خواهد بود.

رفتار سازمانی

رفتار سازمانی در محیط کار ترکیبی از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد. شرکت‌ها باید در مورد روش‌های جدید برای آموزش و مدیریت کارکنان از راه دور و به صورت حضوری و همچنین نحوه تخصیص مسئولیت‌ها فکر کنند. این امر به یک سازمان منابع انسانی جامع نیاز دارد که بتواند ساختاری سفارشی با تحویل اطلاعات بصورت درخواستی ایجاد کند. رئیس رفتار سازمانی نقش بسیار مهمی را ایفا خواهد کرد. این فرد باید روانشناسی و رفتار سازمانی را درک کند زیرا آنها باید در دنیایی که بسیاری از تعاملات ممکن است از طریق رایانه اتفاق بیفتد، فرهنگ را پیش ببرند. حتی با پیشرفت تکنولوژی و کنفرانس ویدئویی لایه ای از جدایی بین کارمندان در حال تعامل بر روی صفحه ای وجود دارد که هنگام ملاقات حضوری وجود ندارد. غلبه بر آن و کمک به کارمندان در احساس ارتباط به جای انزوا، چالش بزرگی است که نباید آن را جدی گرفت. کارمندان باید احساس کنند که بخشی از اکوسیستم هستند تا جزیره های تنهای خود.

رفتار سازمانی در محیط کار ترکیبی از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد.
رفتار سازمانی در محیط کار ترکیبی از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد.
رفتار سازمانی در محیط کار ترکیبی از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد.

فناوری های پیشرفته

کنتراست‌های ویدئویی، برنامه های کار گروهی و پهنای باند ارتباطات با سرعت بالا، از جمله اتصالات فیبر یا کابل پرسرعت و فناوری های بی سیم 5G، از فعال کننده‌های مهم فن آوری در طی همه گیری بودند. با حرکت به جلو، این فناوری‌ها قابلیت‍‌های بیشتری را ارائه می دهند و امکان ایجاد اتصالات مجازی به همان اندازه واقعیات انسانی را فراهم می کنند. تمرکز زیادی بر تهیه نسل بعدی vide وجود دارد

خدمات و در دسترس بودن آن خدمات در صورت تقاضا. عینک واقعیت مجازی نوید واقعیت بیشتری را برای همکاری های مجازی و تقویت شده بین افراد و گروه‌های از راه دور می‌دهد. 5G همچنین در دسترس و ویژگی‌های در حال رشد است. ارتباطات تصویری پیشرفته باید در مرکز مدل ترکیبی باشد و شرکت‌ها باید ابزارهای فناوری مورد نیاز کارکنان خود را برای استفاده از جدیدترین ارتباطات مجازی در اختیار کارمندان خود قرار دهند.

با شروع پذیرش این نُرم جدید برای بخشهای بزرگ شرکتها، مدلهای ترکیبی مطمئناً دردسرهای فزاینده ای را تجربه خواهند کرد ، اما این مدل همچنین زمینه پیشرفت فن آوریهای جدید را هموار می کند. هم اکنون سایر سیستم عامل‌های سرویس ویدئویی ویژگی های جدیدی را اضافه می کنند تا تجربه را هر چه بیشتر شخصی سازی کنند. در طی سال گذشته، این همه گیری بسیاری از قسمت های زندگی را متوقف کرده است، اما پوشش نقره ای ممکن است آینده ای باشد که در آن مردم از انعطاف پذیری و تعادل زندگی-کاری که برای شما فراهم می کند ، لذت ببرند.