چه لاستیکی برای دوچرخه شما مناسب است ؟

اگر مطمئن نیستید که به دنبال چه چیزی هستید ، تعویض لاستیک در دوچرخه شما می تواند برای شما یک مقدار سخت باشد. آنها در اندازه های مختلف و متفاوت هستند و اغلب اختلاف قیمت بسیار زیادی بین آنها وجود دارد. برای کمک به انتخاب لاستیک مناسب برای دوچرخه خود ، در اینجا باید به چه مواردی فکر کنید که به آنها اشاره خواهیم نمود :

 

Image for post
Image for post

چه موقع باید لاستیک دوچرخه تعویض گردد : نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید تا لاستیک دوچرخه شما فرسوده و یا سوراخ نشود

اندازه تایر دوچرخه: بدانید که به چه اندازه ای برای لاستیک دوچرخه خود نیاز دارید.

الگوهای تایر : بهترین انتخاب برای انتخاب لاستیک دوچرخه سواران تفریحی و مسافری بسیار متفاوت با دوچرخ های کوهستان خواهد بود

آیا همه لاستیک ها برابر هستند ؟: بدانید که چه چیزی باعث تغییر قیمت لاستیک ها می شود تا تصمیم بگیرید که آیا می خواهید آن ویژگی ها را داشته باشید یا خیر .

تایر و تیوپ دوچرخه چیست و چه اهمیتی دارد؟

تایر و تیوپ دوچرخه قسمتی جدا نشدنی از طوقه دوچرخه است که دوچرخه به واسطه آن به حرکت در میاید. لاستیک و تیوپ دوچرخه از جمله لوازمی است که اگر غیر اصل تهیه و خریداری شود عواقب جبران ناپذیری را برای فرد به ارمغان میاورد. یک تایر دوچرخه با کیفیت باید دارای ویژگیهای منحصر به فرد و نوشته های راهنما باشد تا وقتی که فرد نیاز دارد تا تایر را تعویض کند مشکلی برای او پیش نیاید. انواع لاستیک دوچرخه در بازارهای جهانی وجود دارد که ساخت برندها و شرکتهای متفاوت هستند، اما اینکه شما صرفا یک لاستیک دوچرخه خوب خریداری کنید کافی نیست. بهترین تیوپ و تایر دوچرخه شامل: لاستیک مکسیس ایکون، لاستیک دوچرخه کندا 27.5، لاستیک دوچرخه کوهستان ۲۹ کانتیننتال مانتین کینگ، تیوپ دوچرخه کندا ۲۶، تیوپ دوچرخه شوالب میباشند. برای مشاهده انواع تایر و تیوپ دوچرخه https://bit.ly/35Spuvb کلیک کنید.

چه موقع باید لاستیک تعویض گردد

اینکه بدانید چه زمانی باید تایر های دوچرخه خود را تعویض نمایید بهترین کار است تا هیچ زمان در جاده ای گرفتار نشوید و مشکلات زیادی را تحمل نمایید .

کاهش جزئی تایرها خیلی مشکل ساز نیستند. اما اگر بریدگی هایی را مشاهده کنید که به اندازه کافی عمق داشته باشند ، باعث ایجاد برآمدگی یا اجازه دیدن لوله داخلی شوند ، زمان آن است که تایر را تعویض کنید.

اگر لاستیک را تا حدی پوشانده اید که می توانید هر یک از پوشش های تایر را مشاهده کنید ، خوشبختانه که تاکنون این کار را انجام داده اید! مقداری لاستیک با برند جدید بدست آورید.

لاستیک هایی که به نظر خشک و ترک خورده می رسند ، این است که لاستیک خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و مشکلی است که در انتظار وقوع است.

برخی از مارک های تایر دوچرخه جاده دارای نشانگرهای پوشیدگی هستند که نشان می دهد تایرهای شما از حالت اول گذشته است. اگر در تایر هیچ نشانگر سایش وجود ندارد ، می توانید به روی آج نگاه کنید ، سر به سر بزنید. اگر تایر در مرکز آج به صورت مربع به نظر برسد — به جای ایجاد یک شکل گرد زیبا — به شما می گوید که مقدار قابل توجهی از آج خسته شده است.

روی لاستیک های دوچرخه کوهستان ، نگاهی به بندهای مرکز بیندازید. لبه های فرسوده در مقایسه با مجموعه جدید لاستیک ها گرد و بسیار کوچکتر هستند. لبه ها به طور مستقیم بر توانایی تایر در توقف و تسریع مؤثر تأثیر دارند.

سایز مناسب تایر برای دوچرخه من چیست؟

بیشتر دوچرخه های مدرن به یکی از چهار اندازه چرخ مجهز خواهند شد و باید بدانید که چرخ های شما در چه اندازه است تا بتوانید لاستیک های متناسب داشته باشید. به لاستیک های موجود در دوچرخه خود نگاهی بیندازید تا اندازه آن را بدانید.

شماره اول قطر تایر است. رایج ترین گزینه ها 26in.، 27.5in است. و 29in برای دوچرخه کوهستان ، و 700 برای دوچرخه جاده. جستجوی لاستیک جدید خود را با این شماره شروع کنید. خرید تایر با قطر نادرست ، نصب آن روی چرخ شما را غیرممکن خواهد کرد.

عدد دوم عرض تایر است. این عدد برای لاستیکهای دوچرخه کوهستانی و در میلی متر برای لاستیکهای جاده بیان شده است. در مورد بهترین عرض تایرهای دوچرخه خود در زیر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بهترین عرض تایر دوچرخه چیست؟

هر تایر در mec.ca اندازه گیری عرض تایر را در زیر “اندازه تایر” در مشخصات فنی نشان می دهد. عرض عدد دوم است (مثلاً 2.80 .5 27.5 به معنای عرض 2.8 اینچ. تایر ؛ 700 32 32 به معنی عرض 32 میلی متر).

کمی فضای بازی برای عرض دارید. در حالی که شما نمی خواهید تاییدی بخرید که وسیع تر و باریک تر از بقیه باشد که دوچرخه شما به آن مجهز شده است ، معمولاً کمی اتاق wiggle در هر دو جهت وجود دارد.

عرض تایر مناسب شما بستگی به نوع دوچرخه سواری شما دارد:

عرض تایرهای دوچرخه سواری در جاده ها

عرضی که به نظر می رسد قلب اکثر رانندگان جاده را جلب کرده است ، 25 میلی متر است. این تعادل خوبی از راحتی ، گرفتن و سرعت را ارائه می دهد. لاستیک های 28 میلیمتری نیز رایج تر می شوند ، زیرا در جاده های سخت تر و کمترین اشکال به شما راحتی بیشتری می دهند.

چندی پیش لاستیک های 23 میلی متر همه عصبانیت نبودند اما سوارانی که به لاستیک های گسترده تر روی آورده اند به عقب نگاه نکرده اند. از هر پهنائی که انتخاب کنید ، اطمینان حاصل کنید که دوچرخه شما از تناسب کافی برای تایر برخوردار است ، بنابراین روی قاب مالیده نمی شود.

عرض لاستیک دوچرخه کوهستان

لاستیک های دوچرخه کوهستان دارای عرض زیادی هستند. خودروهای سواری متقاطع معمولاً از لاستیکهای باریک استفاده می کنند ، در حالی که دوچرخه سواران کوهستانی در کوهنوردی به سمت وسایل گسترده تری می روند.

منبع:

https://majaleomumi.ir/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87/