پایه نگهدارنده دوچرخه چیست؟

نگهدارنده دوچرخه انواع مختلفی دارد و معمولا به صورتی است که به دیوار یا روی زمین متصل میشود تا دوچرخه بر روی آن قرار گیرد و فرد بتواند تعمیرات دوچرخه و بعضی از تمرینات خود را انجام دهد. خرید استند نگهدارنده دوچرخه هزینه اضافی نیست، بلکه به خوبی این امکان را به شما میدهد تا بتوانید از دوچرخه خود بهتر نگهداری کنید تا آسیبی نبیند. اکثر دوچرخه سواران بیشتر به سمت تهیه استند دوچرخه دیواری میروند زیرا دوچرخه ها آنها از لوازم گرانی تشکیل شده و میبایست بر روی دیوار نصب شود تا فضای زیادی را اشغال نکند. شما میتوانید از نگهدارنده دوچرخه در پارکینگ استفاده کنید و جای پارک ساکنین اپارتمان را تنگ نکنید، این چیزی است که امروزه افراد اجاره نشین با آن درگیر هستند.

برای اینکه بدانید کدام یک از این نوع دپوی خودرو برای شما مناسب است، ابتدا باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

روی سقف ماشین هست یا پشت ماشین؟
چقدر خرج میکنی
چند دوچرخه با هم حمل کنیم؟

با توجه به سوالات بالا، تصمیم بگیرید که کدام نوع برای شما مناسب است.

از مدل های خیلی ارزان استفاده نکنید زیرا می توانند به دوچرخه یا ماشین شما آسیب بزنند.

اگر می‌خواهید دوچرخه‌ها قوی‌تر و پایدارتر باشند، از نوعی که دوچرخه روی سقف نصب می‌شود استفاده کنید و می‌توانید تا 2 دوچرخه را با آن حمل کنید، اما باید به خاطر داشته باشید زیرا حالت آیرودینامیک ماشین تغییر می‌کند. تا 30 درصد شانس افزایش آنها سوخت خودرو حمل می کنند.

اگر می خواهید از نوعی که پشت ماشین قرار می گیرد استفاده کنید باید مراقب سایز دوچرخه و سایز ماشین خود باشید تا جلوی آینه های خودرو را نگیرید و دید راننده را محدود نکنید.

پایه دوچرخه برای منزل:

اگر فضای محدودی در خانه یا گاراژ خود دارید یا می خواهید دوچرخه هایتان مرتب باشد، این نوع پشتیبانی قطعا برای شما مفید است.

پایه های استفاده شده در خانه کاملا سلیقه ای بوده و انواع مختلفی دارد.

نوع اول پایه هایی هستند که روی زمین قرار می گیرند و می توانید دوچرخه خود را روی آن قرار دهید که آن هم دو مدل است و یکی پایه و دوچرخه را روی آن قرار می دهد و دیگری فقط یک نگهدارنده است که چرخ آن است. دوچرخه شما آن را می پوشید و دوچرخه را نگه می دارد.

دومین نوع پایه برای خانه، پایه است که روی زمین نصب می شود و دوچرخه روی آن قرار می گیرد. این انواع بسیار بهتر هستند و می توانید از حداکثر فضا استفاده کنید.

اگر دوست ندارید روی دیوار خانه خود سوراخ ایجاد کنید نوع اول مناسب شماست و اگر می خواهید از فضای بیشتری استفاده کنید نوع دوم مناسب تر است.

منبع: