معرفی بهترین دوچرخه ها!

 

 

معرفی انواع دوچرخه

ما در اینجا با معرفی انواع دوچرخه کوهستان و شهری و کودک همراه با کاربردهایشان به تمامی سوالات شما پاسخ می دهیم.

مانطور که می دانید در بازار انواع دوچرخه با برندهای متفاوت وجود دارند و این یک نوع مزیت برایتان بشمار می رود و شما می توانید به راحتی دوچرخه مورد نظر خود را انتخاب کنید. ولی سوالی که در اینجا به ذهن می آید این است که کدام دوچرخه را باید خریداری کرد؟ کدام سایز مناسب تر است؟ در این مطلب به توضیح انواع مختلف دوچرخه و سایزهای آن می پردازیم.

معرفی انواع دوچرخه کوهستان

دوچرخه کوهستان همانطور که از نامش معلوم است در مناطق ناهموار و کوهستانی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر قصد دارید در راهی یا جاده هایی که دارای موانع زیادی هستند دوچرخه سواری کنید بهتراست دوچرخه کوهستانی خریداری کنید.

در این بخش به معرفی انواع دوچرخه کوهستان می پردازیم:

. دوچرخه کوهستان مدل کراس کانتری CROSS COUNTRY

2. دوچرخه کوهستان مدل اسپرت SPORT

3. دوچرخه کوهستان مدل تریل Trail

4. دوچرخه کوهستان مدل آل مونتاین ALL Mountain

5. دوچرخه کوهستان مدل دانهیل Donhill

6. دوچرخه کوهستان مدل فت بایک fat bikes

چرا باید از بهترین دوچرخه کوهستان دنیا استفاده کرد؟

در بازار ایران و جهان دوچرخه های کوهستانی زیادی با برندهای مختلفی وجود دارد که با قیمتهای مختلف در حال فروش هستند اما نکته ای که وجود دارد، این است که دوچرخه های کوهستانی که در بازار موجود است ممکن است از استانداردهای لازم برخوردار نباشد و شما پس از استفاده دچار آسیب دیدگی در ناحیه ستون فقرات و گردن شوید. در دوچرخه های کوهستان قدیمی از 8 تا 10 دنده استفاده میکردند که در بعضی از شرایط خاص و چالشی عملکرد خوبی نداشتند و همین باعث میشد تا دوچرخه سوار در ریگ و خاکهایی نه چندان نرم باز بماند.

اما امروزه با تولید دوچرخه های کوهستان 2021 و بکارگیری فناوری های روز دنیا کمپانی ها توانستند بر روی دوچرخه های کوهستان خود از سیستم دنده هوشمند و 12 دنده استفاده کنند که به خوبی دوچرخه سوار در شرایط سخت یاری میکند.

3 سبکهای دوچرخه های کوهستان را بشناسید!

بهترین دوچرخه های کوهستان دنیا که توسط شرکتهای معتبر تولید میشوند از 4 سبک اصلی پیروی میکنند که باعث شده تا کاربرد هرکدام از دوچرخه های کوهستانی که تولید میشود مشخص تر شود و فرد نسبت به کارها و فعالیت هایی که میخواهد در مسیرهای سخت انجام دهد، یکی از این مدلهای تولید شده در این 3 سبک را انتخاب کند و به فعالیت خود بپردازد.

1. دوچرخه سخت (Hard):

در این سبک از دوچرخه ما به وضوح مشاهده میکنیم که از انعطاف پذیری ناچیزی برخوردارند و از بدنه ای سبک و قطعات با کیفیت بهره میبرند.

2. دوچرخه تک کمک فنر (Hard Tail):

در این سری سبکها، دوچرخه تنها از 1 کمک فنر در جلو و بدنه ای نسبتا سبک و قطعات با کیفیت بهره میبرد که قیمت مقرون به صرفه ای دارند که میتوانیم از این سبک به دوچرخه: giant atx که در سایت دوچرخستان هم موجود است اشاره کنیم.

3. دوچرخه سیستم تعلیق کامل (Full Suspension):

دوچرخه هایی که با سیستم تعلیق کامل تولید میشوند از هزینه نگهداری بالایی برخوردارند و در عقب و جلو از کمک فنر با دامنه حرکتی 110 میلی متر بهره میبرند که به خوبی فشارهای زیاد و پرش از ارتفاعات را دفع میکند و به شما در بالا رفتن به خوبی کمک میکند.

معرفی انواع دوچرخه شهری

اگر قصد دارید در خیابان های آسفالت و صاف داخل شهر دوچرخه سواری کنید پیشنهاد ما خریدن دوچرخه شهری است.

دوچرخه های شهری قدیمی ترین نوع دوچرخه ها هستند.

دوچرخه های شهری دارای تایر های باریکی هستند و در نتیجه نسبت به دوچرخه کوهستان مقاومت کمتری دارا ستند. همچنین در دوچرخه های شهری نیاز به رکاب زدن مداوم ندارید.

 

در دوچرخه های شهری زاویه فرمان نسبت به زین و همچنین فاصله رکاب تا زین در این دوچرخه ها معمولا بیشتر است به همین دلیل کنترل دسته فرمان آن ها به راحتی انجام می گیرد.

دوچرخه های شهری در دو مدل وجود دارند:

· دوچرخه بدون دنده یا تک سرعته

· دوچرخه های دارای دنده اتوماتیک

همچنین این دوچرخه ها براساس کاربرد به انواع زیر تقسیم می شوند:

· هیبرید Hybrid

· تاشو Folding bike

· فیتنس

دوچرخه جاده

یک از بهترین راه ها برای افزایش آمادگی جسمانی و تناسب، دوچرخه سواری است. دوچرخه های جاده، سرعت و چابکی و کارایی بسیار بالایی دارند.

دوچرخه های جاده دارای چرخ و تایرهای باریک هستند. معمولا فرمان دوچرخه های جاده ای خمیده روبه پایین و در برخی نیز صاف است.

اگر جز افرادی هستید که در مسابقات دوچرخه سواری شرکت می کنید بهتر است دوچرخه های جاده ای را انتخاب کنید.

دوچرخه های جاده ای مناسب برای مسیر های صاف و آسفالت می باشند و بهتر است در مسیرهای پیست و خیابان و جاده ها برانید.

دوچرخه های جاده ای همچنین دارای لاستیک های صاف و نازک هستند.

دوچرخه جاده ای مناسب برای سفر های چند روزه است.

از دیگر ویژگی های دوچرخه های جاده می توان به سرعت بیشتر و طی کردن مسافت بیشتر نسبت به سایر دوچرخه ها اشاره کرد.

انواع دوچرخه جاده

· جاده Endurance

· سایکل کراس CYCLOCROSS

· دوچرخه گراول GRAVEL

· تایم تریل و سه گانه TRIATHLON

· دوچرخه پیست TRACK

· مسابقه ای

و در آخر دوچرخه گالانت را به شما معرفی می کنم

شرکت گالانت دست به ساخت انواع دوچرخه های مختلف می زند. از جمله دوچرخه های شهری، دوچرخه های کوهستانی، دوچرخه های جاده ای، دوچرخه های مسابقه ای و غیره که این دوچرخه ها همه بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا طراحی و تولید می شوند و همه این مدل ها دارای برترین ویژگی ها و جدید ترین و مدرن ترین تکنولوژی ها و فناوری های دنیا می باشند.

در ضمن بهتر است بدانید که مدل های ارزان تر گالانت قیمت کم تری دارند و مقرون به صرفه تر می باشند با این حال هیچ چیزی از استانداردهای بالای این مدل ها کم نشده و همه دوچرخه های ساخت شرکت galant دارای حداقل استانداردها می باشند. با این حال برخی از ویژگی ها و مزایای خاص دوچرخه های گران تر طبیعتا در دوچرخه های ارزان تر کاهش پیدا کرده و یا در عمل کلا حذف شده اند. میتوانید ادامه مقاله راهنمای خرید دوچرخه گالانت اصل را بخوانید

منبع:

https://www.tourismonline.co/news/103272/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87-%DA%A9%D9%88%D9%87%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%A8

 

https://www.khabaronline.ir/news/1499393/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87-%DA%A9%D9%88%D9%87%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C