راهنمای خرید بهترین تیوپ دوچرخه سواری

مقدمه

اگر می‌خواهید در مورد بهترین تیوپ دوچرخه ‌سواری اطلاعات کسب کنید، این مطلب را تا انتها بخوانید. تیوپ‌ها چیزی بیشتر از نگه‌داشتن هوا در لاستیک‌های شما هستند. بهترین تیوپ‌ها می‌توانند دوچرخه شما را سریع‌تر، سبک‌تر یا (با جلوگیری از سوراخ شدن) مطمئن‌تر کنند.

Image for post
Image for post

 

فاکتورهای مهم برای انتخاب بهترین تیوپ دوچرخه ‌سواری

انتخاب تیوپ مناسب برای اطمینان از اینکه سواری راحتی داشته باشید، بسیار مهم است. توپ‌هایی که خیلی کوچک هستند، به‌احتمال زیاد تحت‌فشار دوچرخه شما بیرون می‌آیند و تیوپ‌هایی که خیلی بزرگ هستند، سوراخ می‌شوند. انتخاب تیوپ در اندازه متناسب با لاستیک، بهترین راه اطمینان از داشتن یک سواری لذت‌بخش است.

هنگام خرید لوله‌ای برای لاستیک دوچرخه خود، دو فاکتور وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید، قطر و عرض. مهم است که شما تیوپ جدید خود را تا حد ممکن با تیوپ موجود مطابقت دهید. قطرهای چرخ در اندازه‌های مختلفی وجود دارند که ۲۰، ۲۴، ۲۶، ۲۷٫۵ و ۲۹ متداول‌ترین آنها هستند. همچنین ممکن است عبارت ۷۰۰c را برای قطر تایر ببینید. تیوپ باید دقیقاً با قطر لاستیک مطابقت داشته باشد. عرض لاستیک در محدوده‌ای از اندازه‌ها وجود دارد، گرچه عرض لاستیک شما لازم نیست دقیق باشد زیرا لوله‌ها کمی کشیده می‌شوند.

 ۵ برند مطرح در زمینه تولید بهترین تیوپ دوچرخه سواری

داشتن تیوپ مناسب برای دوچرخه می‌تواند تفاوت زیادی در دوچرخه‌سواری شما ایجاد کند. تیوپ‌های مختلفی در بازار وجود دارند که می‌توانید آنها را در لاستیک‌های دوچرخه خود قرار دهید، اما از کجا می‌دانید کدام‌یک مناسب است؟ در ادامه ۵ برند مطرح در زمینه تیوپ دوچرخه‌سواری را به‌تفصیل آورده‌ایم.

تیوپ Continental’s Race 28

Continental’s Race 28یک تیوپ درجه یک و چندمنظوره است. تیوپ دوچرخه ۲۸، سیستم شیلنگ محبوبی دارد و کاملاً از نظر طراحی، نوع سوپاپ و طول، متناسب با اندازه لاستیک است. این بسته پنج تیوپی با قیمت مناسب برای لاستیک‌های ۷۰۰ سی طراحی شده و بهترین تیوپ دوچرخه سواری برای مسابقات است. این تیوپ از لاستیک دوچرخه ۲۰ و بالاتر پشتیبانی می‌کند.

تیوپ Street Fit 360

این تیوپ به‌راحتی با اتصالات ایمن برای اندازه تایر ۲۶ اینچ نصب می‌شود. Street Fit 360، تیوپ‌هایی برای سفرهای دریایی، کوهستانی، شهری، خیابانی، کالسکه، دوچرخه جوانان و سایر موارد تولید می‌کند؛ بنابراین مطمئناً می‌توانید تیوپ جدیدی را با همان ابعاد با تایر خود مطابقت دهید.

تیوپ Kenda

فکر می‌کنید تمام تیوپ‌های دوچرخه مانند یکدیگر هستند؟ اگر چند مارک تجاری را در کنار هم مقایسه کنید، خواهید دید که تیوپ‌های کندا با بالاترین استانداردها، در دسته‌های مختلف عملکرد خوبی دارد. بیش از ۵۰ سال است که Kenda برای حساس‌ترین فعالیت‌های زندگی، محصولات استثنایی تولید می‌کند. تیوپ‌های کندا برای دوچرخه کوهستان، دوچرخه هیبریدی یا کروزر مناسب است. کندا برند مناسبی برای خرید تیوپ دوچرخه ۱۶ است. البته از یکی از بهترین تیوپ های دوچرخه میتوان به: تیوپ دوچرخه کندا ۲,۱۲۵ ۲۷٫۵ KENDA Tube، و بهترین لاستیک برند کندا به: لاستیک دوچرخه کوهستان کندا اسلنت Slant mtb  اشاره کرد.

تیوپ Continental’s GatorSkin

اگر در نظر دارید لاستیک و تیوپ‌های مقاوم در برابر سوراخ شدن استفاده کنید، Continental برای شما یک برند است. به لطف ویژگی‌های  PolyX Breaker(محافظت در برابر پنچری) و DuraSkin (محافظت از دیواره جانبی)، این مدل، بهترین تیوپ دوچرخه سواری در زمینه مقاومت در برابر سوراخ شدن و به عبارتی یک تیوپ دوچرخه ضد خار به‌حساب می‌آید.

اگرچه این تیوپ توسط دوچرخه سواران کوهستانی ترجیح داده می‌شود؛ اما برای مسافرت‌های ورزشی و یا سواری در زمستان نیز مناسب است. ممکن است GatorSkins بهترین انتخاب نباشد، زیرا لاستیک‌های سبک‌تری نیز وجود دارد که برای نیازهای شما مناسب‌تر هستند. بااین‌حال، اگر به دنبال تیوپ‌های بادوام هستید، بهترین گزینه است.

ادامه مطلب: