خرید کلاه دوچرخه سواری

دوچرخه یکی از پرطرفدارترین وسایل ورزش و سرگرمی است. این وسیله ی محبوب علاوه بر ورزش و سرگرمی به عنوان وسیله نقلیه نیز مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از افراد آن را جایگزین وسایل نقلیه موتوری کرده اند. یکی از مهمترین لوازم جانبی برای دوچرخه سواران کلاه دوچرخه سواری است.

در بسیاری از کشورها استفاده از کلاه ایمنی برای دوچرخه سواران اجباری بوده و یک قانون جدی است. استفاده از کلاه ایمنی مناسب باعث می شود دوچرخه سوار در صورت تصادف و یا زمین خوردن دچار مشکلات جدی نشود.

Image for post
Image for post

انواع کلاه دوچرخه سواری

کوهستانی

کلاه های کوهستانی معمولاً دارای نقاب، بخشی برای مهار فک ها و پوششی وسیع در جلوی سر می باشند. سیستم نگهدارنده به گونه ای است که کلاه را در مسیرهای ناهموار به صورت مستحکم روی سر نگه می دارد. تهویه هوا اهمیت ویژه ای دارد.

تفریحی

کلاه های تفریحی قابل استفاده برای انواع رشته های دوچرخه سواری بوده و بسیار مقرون به صرفه می باشند. پرفروش ترین سبک در بین کلاه های دوچرخه سواری انواع تفریحی هستند.

جاده ای

مناسب دوچرخه سواری جاده ای و شهری هستند. کلاه های جاده ای تهویه مناسب، وزن کم و طراحی آیرودینامیک فوق العاده ای دارند.

پیست

به دلیل اینکه کلاه مخصوص شاخه سرعت دوچرخه سواری هستند وزن بسیار کم و طراحی آیرودینامیک دقیق تری دارند. معمولاً در رشته های پیست و تایم تریل از آن ها استفاده می شود.

مخصوص کودکان

کلاه بزرگ تر از سر کودک قادر به گرفتن فشار وارده بر سر در زمان زمین خوردن نخواهد بود به همین دلیل کلاه باید متناسب با سایز سر کودک خریداری شود.

سبک آزاد

انواع سبک آزاد یا فری استایل در برابر ضربه های آنی مقاوم بوده و پوشش متراکم تری نسبت به سایر سبک ها دارند.

فکدار دانهیل

این نوع کلاه مقاومت در برابر زمین خوردگی فوق العاده ای دارد و به طور معمول با لباس های مخصوص این رشته مورد استفاده قرار می گیرد.

برای خرید کلاه دوچرخه سواری چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

سایز کلاه: سایز کلاه باید دقیقاً متناسب با اندازه دور سر باشد نه یک اینچ بزرگتر و نه یک اینچ کوچکتر!

وزن کلاه: وزن باید در تمامی حالات برای دوچرخه سوار قابل تحمل باشد.

تهویه: دوچرخه سواری جزو ورزش هایی است که میزان تعریق شدید به خصوص در ناحیه سر و گردن را به همراه دارد. بنابراین کلاه مورد استفاده باید محفظه دار بوده و تهویه مناسبی داشته باشد.

راحتی در استفاده: حس راحتی در استفاده یکی از مهمترین موارد برای خرید کلاه دوچرخه سواری است. خرید محصولی با کیفیت و استاندارد اهمیت ویژه ای دارد اما مهمتر از همه ی این موارد راحتی در استفاده از آن است.

جنس بدنه: جنس اکثر کلاه های دوچرخه سواری از پلاستیک فشرده است اما کیفیت آن ها متفاوت از یکدیگر می باشد. کیفیت را فدای ظاهر زیبا نکنید و در هنگام خرید به اورجینال بودن کلاه دقت کنید.

بند: اگر مسیر شما صاف و هموار است بندهای نازک و سبک انتخاب مناسبی هستند اما اگر می خواهید در مسیرهای ناهموار دوچرخه سواری کنید بهتر است بندها پهن باشند.

برای حمایت از ما میتوانید ادامه مطلب را از وبلاگ وب سایت دوچرخستان مطالعه کنید.

https://docharkhestan.ir/cycling-helmet/