برند جاینت بزرگترین تولید کننده دوچرخه!

تولید کننده دوچرخه تایوانی جاینت سال هاست که به عنوان یک برند معتبر در صنعت شناخته شده است و امروزه بزرگترین تولید کننده دوچرخه در جهان است.

جاینت یک تولید کننده دوچرخه تایوانی است که به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان در جهان شناخته می شود. دفتر مرکزی این شرکت در تایچونگ، تایوان و دارای تاسیسات تولیدی در تایوان، هلند و چین است. Giant در سال 1972 راه اندازی شد و در نهایت به یک برند محبوب در بین سازندگان تبدیل شد. قراردادهای اولیه از طریق تولید محصولات برای شرکت های بزرگ دیگر انجام شد، اما با گذشت زمان جاینت به یک برند مستقل در جهان تبدیل شد.

Image for post
Image for post

 

Schwein یکی از معروف ترین برندهای دوچرخه آمریکایی بود و بسیاری از افراد متولد دهه 1970 و 1980 این محصول را در پیاده رو آزمایش کردند. جاینت در ابتدا محصولات این برند آمریکایی را تولید می کرد اما به تدریج قبل از دهه 80 خود را به جهانیان ثابت کرد. سازندگان امروزی بیشتر در مورد برندهای سنتی مانند Schoen، Giant و سایر بازیگران مانند Specialized، Turk و Conundel می دانند.

برای آشنایی با بهترین مدل دوچرخه جاینت میتوانید مقاله را مطالعه کنید.

جاینت در سال 1972 توسط کارآفرین تایوانی کینگ لیو تاسیس شد. پس از آن زمان، صنعت دوچرخه تحت سلطه برندهای بزرگ آمریکایی مانند Schwinn و Huffy قرار گرفت. شواین که در شیکاگو، ایلینوی مستقر است، نقشی کلیدی در بیداری غول پیکر ایفا کرد. شواین با تمام دوچرخه های 10 سرعته خود اطلاعات مشهور جهانی را در مورد دهه 70 قرن گذشته قرار می دهد. کاهش فروش و افزایش قیمت ها باعث شده تا این برند آمریکایی به فکر برون سپاری محصولات خود باشد.

 

شواین برای تولید محصولاتشان به دو شرکت آسیایی روی آورد. غول در تایوان و China Bicycle در چین طرفین قرارداد با Schwein هستند. این شرکت ها با Schoen به عنوان یک سازنده تجهیزات اصلی یا OEM کار کردند که بعدها منجر به همکاری های حرفه ای بیشتر و بیشتر شد. اگرچه شواین اشتایگر در طول دهه ها پیشرفت چشمگیری در بازار غرب داشت، سقوط شیکاگو موقعیت آنها را به خطر انداخت. مدیران Shwin به جای حل چالش، تمام محصولات جاینت را به تایوان تحویل دادند. درآمد بهتر هزینه های شوین را کاهش می دهد و به آنها فرصت بازگشت به بازار را می دهد. از سوی دیگر جاینت این فرصت را داشت که عملکرد و تخصص فنی خود را در صنعت دوچرخه بهبود بخشد.

 

مشارکت نزدیک غول سوس شواین آنها را مجبور کرد که سه چهارم تولید سالانه آمریکایی ها را بخوانند. علاوه بر این، تیم طراحی جاینت این فرصت را داشت که دانش عملی در مورد طراحی شخصی دوچرخه را از طرح های Schwinn بیاموزد. سرانجام، در سال 1981، شما اولین محصولات را با نام تجاری خود شکستید. البته سال ها طول می کشد تا تبدیل به یک برند در دنیا شود

در سال‌های بعد، چندین چالش برای رابطه بین شوین و غول وجود داشت. علاوه بر این، برند ایالات متحده نمی تواند به اندازه کافی به تغییرات بازار پاسخ دهد. دوچرخه های 10 سرعته فرصت خوبی در بازار ایجاد کرده اند و راه را برای محصولات مدرن تری هموار کرده اند. محصولاتی مانند دوچرخه های حرفه ای کوهستان و دوچرخه های فیبر کربن فوق سبک که طرفداران این ورزش را مجذوب خود کرد. در طی سال‌ها، جاینت از فناوری لازم و همچنین نیروی کار ارزان برای تولید محصولات انقلابی برخوردار بود و در نتیجه پتانسیل زیادی برای قیمت‌های بالاتر داشت.

زمانی که کینگ لیو، موسس و مدیرعامل جاینت، اعلام کرد که جاینت قصد دارد یک دوچرخه مارک تولید کند، همکار آمریکایی خجالت کشید. البته شوین چاره ای جز اصلاح غول ها یا جلوگیری از پیشروی آنها نداشت و تنها تولید محصولات فنی را به یک شرکت چینی در شنژن واگذار کرد. در واقع نوعی تقسیم بندی بین شواین اشتایگر و غول وجود داشت که در سال های بعد به ظهور غول و سقوط شواین اشتایگر منجر شد.