همه چیز درباره رپورتاژ آگهی و تاثیرش در سئو

رپورتاژ آگهی چیست؟ شاید تا به حال نام رپورتاژ آگهی را زیاد شنیده باشید و می دانید که از رپورتاژ آگهی، اگر درست و به موقع استفاده شود چقدر می تواند برای شما رشد وبسایت شما در نتایج گوگل کاربردی باشد. در این مقاله دقیقاً می خواهیم با هم به بررسی اهمیت رپورتاژ آگهی و مزیت های آن بپردازیم.

رپورتاژ آگهی چیست و برای سئو چه فایده ای
رپورتاژ آگهی چیست و برای سئو چه فایده ای
رپورتاژ آگهی چیست و برای سئو چه فایده ای

اگر چنین سوالاتی در ذهن دارید و هنوز جواب واضحی برای آن ها نیافته اید، این محتوا برای شماست. در این مقاله به طور کامل به بررسی معنی و اهمیت رپورتاژ آگهی و ویژگی های آن می پردازیم.

در دنیای تجارت، روابط عمومی دیجیتال بسیار حائز اهمیت می باشد. یک مدیر موفق و حرفه ای می داند که هر چقدر کیفیت محصول و خدمات ارائه شده به مشتریان در پیشرفت کسب و کار اهمیت دارد، به همان اندازه تبلیغات نیز موثر خواهد بود. بنابراین مدیران موفق همواره به کیفیت تبلیغات دیجیتال توجه دارند.

یکی از بخش های اصلی و مهم روابط عمومی، رپورتاژ است. مسئله رپورتاژ به قدری مهم است که اغلب افراد کار روابط عمومی را در ارائه رپورتاژ تلقی می کنند. البته این تشبیه چندان درست نیست و حوزه فعالیت های مربوط به روابط عمومی بسیار گسترده تر از این ها می باشد؛ هدف ما از اشاره به این موضوع، توصیف اهمیت بسیار بالای رپورتاژ می باشد.

رپورتاژ می تواند در موفقیت و گسترش کسب و کار ها بسیار موثر باشد به شرطی که از آن به نحو صحیح استفاده شود و لازمه این امر شناخت دقیق رپورتاژ و کاربرد آن می باشد. بنابراین ما با فرض بر این موضوع که شما هیچ شناختی در زمینه رپورتاژ آگهی ندارید نگارش این محتوا از تعاریف و مفاهیم پایه ای آغاز می کنیم تا به شناخت کامل و دقیقی از مفهوم رپورتاژ برسید. زمانی که در مورد رپورتاژ اطلاعات کافی داشته باشید، به راحتی می توانید در سفارش رپورتاژ خود، انتخاب بهتر و مناسب تری داشته باشید.

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ یکی از روش های تبلیغ مقرون به صرفه است و این روزها در شیوه های نوین تجارت اکثر مدیران و صاحبان مشاغل گوناگون برای معرفی کسب و کار خود از آن استفاده می کنند. منظور از رپورتاژ آگهی یا همان رپورتاژ خبری، نوعی تبلیغ متنی است که در قالب یک خبر و یا آگهی ارائه می شود.

در بیان تخصصی تر، رپورتاژ خبری نوعی اطلاعیه است که از توسط واحد روابط عمومی یک سازمان و یا شرکت با هدف اطلاع رسانی از کسب و کار آن ها و یا اتفاقات مرتبط به مردم، در رسانه های مختلف منتشر می شود.

در واقع رپورتاژ آگهی نوعی تبلیغ است که به صورت گزارش ارائه می شود و حتما باید توسط فرد متخصص که در این کار مهارت دارد نوشته شود؛ زیرا هدف اصلی یک رپورتاژ، این است که نظر خوانندگان خود را جلب کند و مخاطبان را به سمت مسیری که در نظر گرفته است هدایت کند تا مقصود کارفرما بدست آید. بنابراین نباید از اهمیت کیفیت رپورتاژ در تاثیرگذاری آن بر مخاطبان غافل شد.

چرا باید از رپورتاژ در کسب و کار خود استفاده کنیم؟

همیشه اولین قدم و بهترین راه برای یافتن روشی مناسب و کاربردی در جلب نظر مشتریان، این است که خودتان را به جای یک مشتری تصور کنید. به این ترتیب می توانید راحت تر درک کنید که مشتریان چه خواسته ها و چه انتظاراتی دارند؟

برای مشخص کردن اهمیت مسئله رپورتاژ آگهی، می خواهیم از این روش ساده به شما نشان دهیم که رپورتاژ چقدر می تواند تاثیر گذار باشد. بنابراین لطفا چند دقیقه ما را همراهی کنید و خود را در یک خیابان تصور کنید. می بینیدکه  شخصی برای جلب نظر رهگذران و تبلیغ محصول خود، یک میکروفون در دست گرفته است و از کیفیت عالی و قابلیت های محصول خود صحبت می کند. مسلما در چنین شرایطی اکثر افراد بدون هیچ توجهی از کنار آن فرد عبور می کنند؛ در میان جمعیت یک نفر هست که تراکت های تبلیغاتی را در میان مردم توزیع می کنند.

در بدترین شرایط ممکن است که بسیاری از مردم تراکت را قبول نکنند اما فرض می کنیم که شما جز گروهی هستید که تراکت تبلیغاتی را قبول می کنید. خب در این شرایط شما یا کدام بیشتر توجه می کنید؟ مسلما به متن تراکت بیشتر توجه خواهید کرد. اگر به هر دو مورد توجه کنید، چند روز بعد کدام را به خاطر بهتر می آورید؟ احتمالا متن تراکت را بهتر به یاد می آورید. سوال مهمتر این است که به کدام مورد بیشتر اعتماد می کنید؟ معمولا اکثر افراد برای مطمئن شدن از صحت تبلیغات ارائه شده، در مرورگر ها در مورد آن موضوع جستجو می کنند.

پس اکنون می توانید درک کنید که تبلیغات متنی بهتر از تبلیغ به شیوه صوتی است و همچنین مسئله تبلیغ در فضای اینترنت چقدر مهم و جدی می باشد. در دنیای مدرن امروز که افراد بیشتر وقت خود را در فضای و وب سایت ها و رسانه های اجتماعی می گذارند، رپورتاژ در اینترنت می تواند در موفقیت کسب و کار شما و افزایش مشتریان بسیار موثر باشد.

تسمینو مرجع توزیع و انتشار رپورتاژ آگهی، با پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته آماده خدمت رسانی به مشتریان خود می باشد. جهت اطلاع بیشتر در زمینه رپورتاژ و خرید رپورتاژ آگهی، از مشاوره تخصصی و رایگان این مجموعه بهره ببرید.

اهمیت رپورتاژ آگهی در چیست؟

امروزه با وجود بالا بودن هزینه های مربوط به روش های سنتی تبلیغ، دیگر شیوه های قدیمی به اندازه گذشته موثر و پاسخ گو خواسته های مشتریان نیست. اکثر افراد تبلیغات مدرن و ارزان تر را به روش های گذشته ترجیح می دهند.

به خصوص در شرایط حال حاضر در دنیا که با انتشار ویروس کرونا و قرنطینه ها، بسیاری از مشاغل پس از تعطیلی خود به صورت اینترنتی فعالیت حرفه ای خود را ادامه می دهند. در این روزها که اغلب افراد ترجیح می دهند کمتر از خانه خارج شوند، بهترین راه برای تبلیغ کسب و کارها کدام است؟ به قطعیت می توان گفت که رپورتاژ اگهی تا حدود زیادی می تواند به معرفی کسب و کارهای اینترنتی کمک کند.

منبع: وبسایت آموزش بازاریابی اینترنتی مارکترها