لینک سازی خارجی در سئو

قبل از آموزش لینک سازی خارجی به تعریف مختصری از آن می پردازیم. لینک سازی خارجی یا اکسترنال لینک، به ساخت لینک در خارج از وب سایت گفته می شود که تاثیر بسزایی در سئو خارجی سایت دارد. لینک سازی خارجی را با چندین روش می توان انجام داد مثل خرید بک لینک، لینک سازی در فروم ها، لینک سازی کلاه سفید و کلاه خاکستری.

Image for post
Image for post

انواع لینک سازی خارجی

  1. لینک سازی طبیعی
  2. لینک سازی مصنوعی

لینک سازی طبیعی

به لینک هایی که به صورت طبیعی می باشند، لینک سازی طبیعی می گویند.

لینک سازی مصنوعی

لینک هایی که به صورت مصنوعی در سایت های غیر مرتبط با موضوع ساخته می شود، لینک سازی مصنوعی می گویند.

در آموزش لینک سازی خارجی باید به نکات زیر توجه کنید:

  1. در وب سایت هایی لینک سازی انجام دهید که معتبر باشند.
  2. وب سایت هایی که آتوریتی بالا دارند برای لینک سازی مناسب می باشند.
  3. وب سایت هایی را برای لینک سازی انتخاب کنید که موضوع کاریشان با موضوع شما یکی باشد.
  4. استفاده از لینک سازی مصنوعی
  5. در لینک سازی مصنوعی باید دقت کنید که اگر گوگل متوجه لینک سازی مصنوعی بشود، سایت شما را در آن کلمه حذف می کند.
  6. لینک سازی مصنوعی برای گوگل بسیار مهم می باشد به همین خاطر، الگوریتم پنگوئن را به وجود آورد تا اگر متوجه لینک سازی مصنوعی شد سایت شما را پنالتی کند.
  7. در لینک سازی مصنوعی اگر به صورت طبیعی کار کنید، الگوریتم پنگوئن گوگل، متوجه آن نمی شود.

روش های لینک سازی خارجی به صورت طبیعی

ما در مقاله لینک سازی خارجی چیست ، روش های ساخت لینک خارجی را به صورت طبیعی، بیان می کنیم تا شما با استفاده از این روش ها دیگر دچار پنالتی گوگل نشوید.

لینک سازی در وب سایت های مرتبط با موضوع

یکی از روش هایی که گوگل متوجه می شود که شما لینک سازی مصنوعی انجام داده اید، ساختن لینک در وب سایت هایی است که ارتباطی به موضوعتان ندارد. در آموزش لینک سازی خارجی باید بگوییم، هنگامی که می خواهید به صورت طبیعی لینک سازی کنید باید به این مورد توجه کامل داشته باشید تا سایتتان دچار پنالتی نشود.

لینک سازی در وب سایت هایی که زبان مرتبط با شما دارد

برای توضیحات بیشتر در رابطه با این مورد، باید گفت که وب سایت ها در هر کشوری با توجه با زبان آن کشور بارگذاری می شوند. شما در هنگام لینک سازی باید توجه کنید که در سایت هایی که زبانش با زبان کشور شما یکی است، لینک سازی کنید؛ اما وب سایت های خارجی که در زمینه موضوع مرتبط با شما کار می کنند، ریسک پنالتی شدن وب سایتتان را بسیار کاهش می دهند.

لینک سازی خارجی در وب سایت هایی که اعتبارشان بالاست

در مقاله لینک سازی خارجی چیست ، یکی از اصلی ترین موارد ساخت لینک در وب سایت هایی است که از اعتبار بالایی برخوردار هستند. اعتبار بالای وب سایت باعث می شود لینکی که در آن قرار می دهید نیز اعتبار بالایی نزد گوگل کسب کند.

لینک سازی در وب سایت های اسپم

برخی از وب سایت ها را می بینید که تعداد زیادی لینک داخل آنها ساخته شده است. این وب سایت ها به مرور زمان اسپم می شوند و دیگر نباید در داخل آنها لینک سازی کرد؛ چرا که این وب سایت ها اسپم شده اند و ارزش و اعتبار لینک شما را کاهش می دهند. حال از کجا باید فهمید که یک سایت اسپم شده یا نه؟

شما با استفاده از ابزار mozbar می توانید بفهمید که وب سایت مورد نظرتان اسپم است یا نه. این ابزار بر روی مرورگر نصب شده و میزان اسپم و دامین و پیج اتوریتی صفحه سایت را نمایش می دهد. لینک سازی در سایت های اسپم شده یکی دیگر از مواردی است که باید در آموزش لینک سازی خارجی به آن توجه داشته باشید.

برنامه ریزی برای لینک سازی

برای لینک سازی خارجی حتما برنامه ریزی کنید؛ چرا که در یک روز ساخت تعداد زیادی لینک برای گوگل مشکوک است. بهتر است روزانه 3 الی 4 لینک (تعداد لینک به میزان لینک سازی رقبایتان و استراتژی های وب سایتتان بستگی دارد) برای وب سایت خود بسازید. این لینک سازی باید در زمان های مختلف باشد تا الگوریتم گوگل به شما شک نکند.

تهیه رپورتاژ برای وب سایت

یکی از موثرترین تکنیک ها برای نتیجه گرفتن، تهیه رپورتاژ می باشد. برای لینک سازی خارجی می توانید از رپورتاژ های با کیفیت استفاده کنید. رپورتاژ به افزایش کلیک وب سایتتان کمک می کند و باعث افزایش رتبه سایتتان نیز می شود.

طراحی سایت اختصاصی

4 اتربیوت مهم در لینک سازی خارجی

تمام لینک سازی های خارجی که برای یک سایت صورت میگیرد ممکن نیست که از این 4 حالت خارجی باشد. انواع لینک ها به دسته های زیر تقسیم میشوند:

لینک فالو یا دوفالو (Dofollow): اگر لینک های ساخته شده دارای اتربیوت فالو باشند به این منظور است که گوگل با شناسایی آنها را دنبال میکند و وارد صفحه مقصد می شود.

لینک نوفالو (Nofollow): لینک های نوفالو از آن دست لینک های هستند که موتورهای جستجو به محض شناسایی آنها نمیتواند ان را دنبال کند.لینک های فالو نسبت به لینک های نوفالو تاثیر بسیار زیادی در سئو دارند. اما نوفالو بودن برخی از لینک ها به این معنا نیست که آن ها هم در روند سئو بی تاثیر هستند. تجربه نشان داده است این نوع لینک‌ها هم تا حدودی باعث افزایش رتبه می‌شوند. برای مثال لینک‌های سایت ویکی‌پدیا از نوع نوفالو هستند اما تاثیر آنها می‌تواند از یک لینک فالوی ضعیف هم بیشتر باشد.

لینک تولیدشده توسط کاربر (UGC): UG User Generated Content به هر نوع محتوایی که توسط کاربران (نه مدیران یا نویسندگان سایت‌ها) در بخش کامنت سایت یا انجمن ها تولید می شود و به اشتراک گذاشته میشوند به نام لینک های UGC معروف هستند.

لینک اسپانسری (Sponsored): صفت اسپانسر شده همانطور که از نامش پیداست برای شناساندن لینک‌هایی استفاده می‌شود که با هدف تبلیغ، حمایت مالی یا هر نوع قرارداد حمایتی دیگر در صفحات وب قرار می‌گیرد.

لینک سازی خارجی و بررسی سایت رقبا

در مقاله لینک سازی خارجی چیست ، برای اینکه بتوانید از لینک سازی خارجی نتایج خوبی بگیرید باید لینک سازی رقبایتان را بررسی کنید و بهتر از آنان لینک سازی را انجام دهید بررسی لینک سازی رقبا، اطلاعاتی را در اختیار شما می گذارد و شما را با نحوه لینک سازی آنها آشنا می کند. اما شما چگونه می توانید لینک سازی رقبایتان را ببینید؟

برای بررسی لینک سازی رقبا، ابزار هایی وجود دارد مثل Ahrefs، Majestic SEO، SiteReviewTools و MOZ که با استفاده از آنها می توان لینک های ورودی به سایت را مشاهده کرد. شما با بررسی بک لینک های سایت رقیب می توانید استراتژی بهتری را برای لینک سازی خارجی وب سایت خود بدهید.

طراحی سایت و سئو در تهران

دپارتمان دیجیتال مارکتینگ معرفان ارائه دهنده ی خدمات طراحی سایت اختصاصی و  طراحی سایت وردپرسی، سئو سایت و تولید انواع محتوا برای سایت ها است. اگر می خواهید بستر بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار خود داشته باشید بهتر است تولید محتوای سئو شده و سئو سایت را به یک مجموعه بسپارید تا با یک استراتژی خاص جلو بروید. برای این امر کافیست با شماره 02188704000 تماس بگیرید.