8 عامل موثر در سئو تکنیکالاول از همه بهتر است بدانیم تکنیک سئو چیست؟ در پاسخ به این سوال تصور کنید که به دنبال خرید آنلاین هستید، در این مرحله شروع به جستجو می کنید. اما با وارد کردن یک عبارت کوتاه، خواهید دید که گوگل لیستی از درخواست شما را باز می کند. وقتی با این لیست روبرو می شوید، به دنبال صفحه اول با بیشترین بازدید و نتیجه هستید. این چیزی است که هر وب سایتی برای دریافت آن در گوگل نیاز دارد. بالا رفتن باعث می شود که سایت بخواهد بازدید بیشتری در گوگل داشته باشد که این کار توسط سئو انجام می شود.

بیشتر بخوانید: سئو در اصفهان

در حقیقت، مسلماً گوگل از این طریق می تواند نتایج بهتری را نشان دهد. بهینه سازی وب سایت نه تنها بر بازاریابی اینترنتی بلکه بر توانایی افراد برای دسترسی به اطلاعات در اینترنت نیز تأثیر بسزایی دارد. به طوری که اگر روش سئو فنی در یک وب سایت به شدت رعایت شود. جستجوی آنلاین برای وب سایت مورد نظر شما پاسخ های بیشتری را به همراه خواهد داشت و طبیعتاً بازدیدهای بیشتری ایجاد می کند.

کارشناس ارشد

سئوی فنی به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل بهینه سازی زیادی وجود دارند که رتبه بالای یک وب سایت در گوگل را تعیین می کنند. بنابراین زمانی که به استفاده از این تکنیک در وب سایت خود فکر می کنید. می خواهید بدانید چه عواملی بر سئو فنی تاثیر می گذارد؟

اولین عامل معماری مکان است. گوگل ربات های زیادی دارد. این ربات ها به طور مرتب هک می کنند تا وب سایت را ایندکس کنند. اگر معماری سایت شما ساده و واضح طراحی شده باشد، ربات به سرعت سایت را کشف و بارگذاری می کند.

پس از ساخت مناسب مهمترین و ایده آل ترین کار این است که وب سایت خود را با ابرمتن مناسب راه اندازی کنید. برای انجام این ابرمتن، وب سایت های سئو باید یک وب سایت امن به نام HTTPS ایجاد کنند، بنابراین در صورت استفاده از HTTPS در وب سایت، امنیت قابل اعتماد خواهد بود.

اگر می خواهید در گوگل رتبه بالایی کسب کنید. دلیل سوم سازگاری وب سایت با تلفن همراه است. یک راه حل واکنش گرا موبایل برای وب سایت شما.

اگر وب سایت شما از چندین بخش تشکیل شده است، باید به ساختار وب سایت توجه کنید. این ساختار باید واضح باشد، اما اصل را تغییر ندهد.

هر وب سایت هوشمندی به ساختاری زیبا، منسجم و ساده نیاز دارد که بتوان آن را در موتور جستجوی گوگل پیدا کرد. این بدان معنی است که شما باید از کاراکترهای معنی دار، کلمات کلیدی مناسب و URL های کوتاه استفاده کنید. در این مرحله، ساختار URL به شما کمک خواهد کرد.

اگر از کدهای برنامه نویسی در وب سایت خود استفاده می کنید، ربات گوگل سریعتر و بهتر متوجه می شود که چگونه در رتبه بندی سایت شما کمک می کند.

مطالعات اخیر نشان داده است که اگر سرعت بارگذاری یک وب سایت پایین باشد، کاربران منتظر بارگذاری و مرور وب سایت نمی مانند. بنابراین، یکی دیگر از عوامل مهم سرعت وب سایت است که با فشرده سازی فایل، مرتب سازی کد یا اعتبار سنجی افزونه به دست می آید.

خیلی سریعتر از آنچه فکر می کنید، ربات گوگل موارد تکراری و تکراری را پیدا می کند. از ارسال مطالب جعلی و جعلی خودداری کنید.

اهمیت استفاده از فناوری سئو در بازاریابی

تصور کنید سایت شما بدون هیچ مشکلی راه اندازی شده و از هر نظر بی نقص است. این در حالی است که تعداد دسترسی ها به سایت بسیار کم است و اصلاً افزایش نمی یابد. اکنون باید اهمیت استفاده از سئو فنی در بازاریابی را بدانید. اول از همه باید گفت که با استفاده از این تکنیک سایت شما رتبه بالایی کسب خواهد کرد.

همچنین سایت شما ترافیک بیشتری در گوگل خواهد داشت. یکی دیگر از مزایای استفاده از سئو در سایت، پیشی گرفتن از رقبا است که می تواند تأثیر قابل توجهی بر فروش، تجزیه و تحلیل یا بررسی شما داشته باشد. اگر از این تکنیک در سایت پیروی کنید، بازاریابی دیجیتال نیز سرعت بیشتری خواهد داشت.

با توجه به موارد فوق، به جرات می توان گفت که باید تا حد امکان زمان و هزینه بیشتری برای بهینه سازی وب سایت خود سرمایه گذاری کنید. آسیب نخواهید دید، اما به تدریج به مزایای آن پی خواهید برد. البته لازم به یادآوری است که این فرآیند بر اساس اصول و مبانی درستی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: 13 نکته برای بهینه سازی سئو آن پیج سایت

اما اگر بنا به دلایلی تصمیم گرفتید دیگر این کار را نکنید. بهتر است از عواقب عدم اجرای این تکنیک در وب سایت خود آگاه باشید. این نتایج چیزی جز افت در رتبه گوگل شما نیست. این امر باعث می شود هر روز ترافیک کمتری به سایت شما وارد شود. بنابراین، با گذشت زمان، گوگل سایت شما را فراموش خواهد کرد.

سئو فنی

سئوی فنی چگونه کار می کند؟

با تمام توضیحاتی که داده شد. حال این سوال مهم پیش می آید که سئوی فنی چگونه کار می کند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که گوگل یا سایر موتورهای جستجو از روبات های زیادی تشکیل شده اند. وظیفه این ربات ورود به سایت های مختلف، ارائه و مدیریت اطلاعات صفحه سایت است که به صورت لیست نمایش داده می شود.

در این مرحله، صفحات ایندکس با در نظر گرفتن نمرات رتبه بندی و صدها عامل دیگر مورد ارزیابی قرار می گیرند. این بررسی به این دلیل انجام می شود که صفحه فرمان باید در نتایج جستجو و فرم پرس و جو تعریف و تعریف شود. سپس، ربات جستجو، وب سایت را اندازه گیری می کند تا نتایج جستجو را نشان دهد.

باید در نظر داشت که رتبه در موتورهای جستجو به مرور زمان تغییر خواهد کرد.

آخرین کلمه

با توجه به مطالب فوق باید گفت که اگر می خواهید بهینه سازی کنید و در گوگل جایگاه بالایی کسب کنید از فناوری سئو بهره ببرید. اما توصیه می شود سئوی وب سایت خود را به کارشناسان و تیم متخصص آداس بسپارید تا در کمترین زمان ممکن به اهداف خود برسید. Adas بهترین خدمات و مشاوره بازاریابی دیجیتال را به شما ارائه می دهد.