صرافی آنلاین چه خدماتی ارائه می‌دهد؟ چه ویژگی هایی دارد؟

صرافی آنلاین چه خدماتی ارائه می دهد و چه ویژگی هایی دارد؟ در ابتدا باید گفت صرافی آنلاین یک پلتفرم آنلاین محسوب می شود که در آن تبادل ارزهای مختلف با یکدیگر انجام می شود. خوب است بدانید آنلاین بودن فعالیت این صرافی ‌ها باعث شفافیت مستقیم تمام داده ‌ها برای تمام شرکت ‌کنندگان خواهد شد، بنابراین به طرفین تبادل ارز اجازه می‌ دهد همه جنبه‌ های تراکنش خود را در نظر داشته باشند. لازم است بدانید تبادل آنلاین ارز باعث افزایش کارایی، کاهش هزینه‌ ها و افزایش امنیت خواهد شد. برای آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر درباره سازوکار صرافی آنلاین و آشنایی با بهترین صرافی آنلاین با ادامه مقاله با ما همراه باشید.

صرافی آنلاین چیست؟

در ابتدا باید گفت صرافی‌ های ارز دیجیتال بازارهای آنلاینی هستند که در آن کاربران می‌توانند یک نوع دارایی دیجیتال را با دیگری براساس ارزش بازار مبادله نمایند. برخی از صرافی ‌ها امکان معامله ارزهای فیات (Fiat؛ پول رایج دولتی در هر کشور) مانند یورو را برای ارزهای دیجیتال را دارا هستند. صرافی ‌های ارز دیجیتال مزایای دیگری نیز دارند و آن هم این است که کیف پول‌های ارز دیجیتال را راه ‌اندازی می نمایند. این بدان معناست که کاربران می توانند ارز دیجیتال را به کیف پول صرافی ارسال نمایند و یا توکن‌ ها (token) را در کیف پول ارائه ‌شده توسط صرافی ذخیره نمایند. توکن‌ ها نشانه ‌های اعتبار و ارزش یک دارایی هستند و در بازار مبادلات ارز دیجیتال کاربرد دارند.

Image for post
Image for post

متداول ترین انواع صرافی آنلاین

صرافی ‌های آنلاین به دو دسته تقسیم می شوند: متمرکز و غیرمتمرکز.

صرافی متمرکز: به عنوان مثال یک صرافی متمرکز با یک بورس اوراق بهادار سنتی قابل مقایسه است. واسطه ‌های قابل اعتمادی وجود دارند که وجوه کاربران را مدیریت می‌کنند و معاملات را تسهیل می نمایند. یک شرکت با پشتوانه قانونی و حقوقی حوزه ‌های نقدینگی بسته را که مقادیر زیادی توکن (اعتبار شامل سهام و دارایی‌های آتی) و ارز فیات (پول رایج) را در خود نگه می‌دارد، مدیریت می‌کند. صرافی‌های متمرکز بسیار در دسترس‌تر، رایج‌تر و قابل استفاده‌تر هستند.
صرافی غیر متمرکز: از سوی دیگر یک صرافی غیرمتمرکز به جای کاربران خود، وجوه را مدیریت نمی‌کند و معاملات را از طریق قراردادهای دیجیتال و آنلاین و از طریق یک رابط تجاری بین کاربران تسهیل می نماید. مبادلات P2P به افراد امکان می ‌دهد داده ‌ها، اطلاعات یا دارایی ‌های دیجیتال را به روشی قابل اعتماد به اشتراک بگذارند. به طور مشخص‌تر، صرافی‌های P2P به معامله ‌گران اجازه می ‌دهد تا ارزهای دیجیتال یا ارزهای رایج را مستقیماً و بدون واسطه مرکزی خریداری کند و یا بفروشند. برخلاف صرافی ‌های متمرکز، صرافی های P2P کاربران را مجبور به واریز وجوه خود به حساب صرافی نمی‌کند. صرافی‌های غیرمتمرکز به طور کامل توسط نرم‌افزار و در یک پلتفرم آنلاین اداره می‌شوند.

به دلیل وجود قوانین شناخت مشتری (KYC) و مبارزه با پول شویی (AML)، بسیاری از صرافی ‌های متمرکز برای راه ‌اندازی حساب نیاز به احراز هویت تأیید ‌شده دارند. این فرآیند معمولاً شامل یک عکس از شناسنامه رسمی شما و گاهاً مدرکی برای ثبت هویت شما است. هنگامی که کاربر یک حساب در صرافی ایجاد کرد، برای شروع معامله باید حساب صرافی خود را شارژ کند.

اکثر صرافی‌ها پرداخت را از طریق کارت اعتباری، انتقال بانکی، و برخی حتی با پی‌پال (PayPal) می‎پذیرند. به دلیل نیازهای مختلف تأیید تبادل و تنگناهای شبکه، انتقال ممکن است چند دقیقه یا گاهی چند ساعت طول بکشد.

Image for post
Image for post

در نظر داشته باشید که بیشتر صرافی‌های ارز دیجیتال علاوه بر کارمزد شبکۀ ماینینگ، کارمزدی را به عنوان کارمزد کارگزاری برای معامله دریافت می‌کنند. در حالی که برخی از صرافی‌ها یک کارمزد ثابت دریافت می‌کنند، سایر صرافی‌ها کارمزد معاملات خود را به دو کارمزد جداگانه تقسیم می‌کنند: کارمزد سازنده و کارمزد گیرنده.

معامله‌گران رمز ارز باید برای معامله در یک صرافی هزینه‌ های معاملاتی بپردازند. در میان عوامل دیگر، کارمزد معاملات به انواع سفارش‌های ارسال ‌شده بستگی دارد. سازندگان که «بازاری را برای معامله‌گران دیگر ایجاد می‌کنند یا می‌سازند» و نقدینگی را به بورس می‌آورند، به نوعی سودآوری در این بازار کمک می‌کنند و بنابراین دیگر معامله‌ گران باید هزینه‌ای را در معاملات خود به آن‌ها پرداخت کنند. گیرندگان با «گرفتن» سفارش‌های موجود که بلافاصله پر می‌شوند، نقدینگی را حذف می‌کنند.

بدین‌ ترتیب، هزینه ‌های گیرنده معمولاً کمی بیشتر از هزینه‌ های سازنده برای ایجاد انگیزه در بازارسازان است؛ یعنی گیرندگان، معامله ‌گرانی هستند که با تقبل هزینه ‌ای در بازاری که سازندگان ایجاد کرده ‌اند، به سرمایه‌ گذاری می‌پردازند. کارمزدهای سازنده می‌تواند بیشتر از گیرنده باشد، زیرا سازنده نقدینگی را به بازار اضافه می‌کند، بنابراین صرافی به معامله‌گر سازنده «پاداش» می‌دهد.

معامله ‌گران می‌توانند قیمت ویژه ‌ای را که مایل به پرداخت هستند، تعیین کنند و زمانی که سفارشی با آن قیمت مطابقت داشته باشد، صرافی معامله را انجام می ‌دهد. همچنین می توانند یک تراکنش را به سبک «اکنون بخر»، براساس تحلیل‌ ها و پیشنهادات صرافی انجام دهند که به آن‌ ها امکان می‌دهد با بهترین قیمت موجود در آن زمان خرید کنند.

ثبت سفارش‌ ها در بازار مبادلات ارز‌های رایج یا ارزهای دیجیتال تا حدودی شبیه به هم هستند: معامله‌ گران یا یک سفارش بازار ثبت می‌کنند یا یک سفارش محدود را انتخاب می‌کنند. هنگامی که یک سفارش بازار انتخاب می‌شود، معامله‌گر به صرافی اجازه می‌دهد تا توکن‌های خود را با بهترین قیمت موجود در بازار آنلاین معامله کند.

هنگامی که یک سفارش محدود تنظیم می‌شود، معامله‌ گر به پلتفرم می‌گوید که توکن‌ ها را با قیمتی مشخص که خود او تعیین کرده، مبادله کند.
هنگامی که معامله ‌گر تصمیم به برداشت پول از حساب خود می‌گیرد، می‌تواند با استفاده از گزینه ‌های ارائه ‌شده توسط صرافی، که از پیش با آن‌ها آشنایی پیدا کرده، این کار را انجام دهد. این گزینه‌ها معمولاً شامل حواله بانکی، انتقال پی پال، ارسال چک، تحویل نقدی یا اعتبار سیستم بانکی است.
صرافی‌های ارز  بالاترین و پایین‌ترین سطح قیمتِ خرید و فروش یک ارز یا سهام را (bid-ask spread) مشخص می‌کنند و برای این کار نیز سودی از طرفین مبادله دریافت می‌کنند. این سود کسب‌شده به‌خاطر فعالیت واسطۀ صرافی است و اصطلاحاً هزینه یا کارمزد صرافی نامیده می‌شود. به طور خلاصه، هرگونه پلتفرمی که خدماتِ تعیین شاخص‌های به روز مبادلات ارز و تسهیل پرداخت و دریافت سود از مبادلات ارز را ارائه می‌دهد، صرافی آنلاین به حساب می‌آید. کسب‌وکارهای صرافی، چه فیزیکی و چه آنلاین، به شما این امکان را می‌دهند که با انجام تراکنش‌های خرید و فروش، ارز یک کشور را با کشور دیگری مبادله کنید. به عنوان مثال، اگر دلار آمریکا دارید و می‌خواهید آن را با پوند انگلستان مبادله کنید، پول نقد یا کارت بانکی خود را به فروشگاه صرافی می‌برید و پوند انگلستان می‌خرید. مبلغی که می‌توانید بخرید به نرخ بین‌المللی لحظه‌ای تبدیل ارزها به یکدیگر (Spot Rate in Foreign Exchange) بستگی دارد، که اساساً یک ارزش روزانۀ در حال تغییر است و توسط شبکه‌ای از بانک‌ها تعیین می‌شود. سیستم خدمات‌دهی صرافی‌های آنلاین خواه در سطح دولتی (بین کشورها) یا در سطح شرکتی (تجارت به تجارت) باشد، براساس مبادلۀ ارزهایی عمل می‌کند که بانک‌ها تا سقف معینی در اختیارشان قرار می‌دهند. این صرافی‌ها از شبکه‌ای از کامپیوتر‌ها و سِروِرها تشکیل شده‌اند که بانک‌ها، کارگزاران و معامله‌گران را به هم متصل می‌کنند و با این امکان که طرف‌های مربوطه همه جنبه‌های تراکنش را زیر نظر داشته باشند، شفافیت کم‌نظیری را پدید می‌آورد. با پیشرفت شبکۀ جهانی اینترنت، صرافی‌های آنلاین نیز گسترش یافته‌اند و امکان تبادل ارزهای متعددی را دارند؛ به دلیل کاهش هزینه‌ها و بازبرد معاملات و افزایش امنیت، اقبال گسترده‌ای از این صرافی‌ها به عمل آمده است. صرافی‌های آنلاین چه خدماتی را ارائه می‌دهند؟

مشاغل واردات و صادرات، مسافران، مشاغل آزاد و بسیاری فعالیت‌های دیگر در ایران می‌توانند با استفاده از صرافی آنلاین معتبر ایرانی، قیمت دقیق یک محصول یا خدمات را به هر ارزی از سراسر جهان تبدیل کنند. به طور معمول، اکثر سایت‌ها به شما اجازه می‌دهند تا هنگام خرید، نرخ فعلی را قفل کنید. برای اطمینان از اینکه نرخ منصفانه ‌ای برای شما نقل شده است، عاقلانه است که از صرافی آنلاین معتبر ایرانی استفاده کنید، که به کاربران امکان می‌دهد ارزش ارز را بر اساس نرخ تبدیل بین‌المللی در لحظۀ کنونی تبدیل کنند و به راحتی می‌توان آن را به صورت رایگان در اینترنت پیدا کرد. خدماتی که این صرافی ‌ها ارائه می‌دهند شامل موارد زیر است:

– پیش پرداخت نقدی در کارت های نقدی و اعتباری
– وصول چک مسافرتی
– بازخرید ارز رایگان
– انتقال پول مانند حواله پوند 
– خریدهای بین‌المللی و تعبیه درگاهی برای پرداخت پول با واسطه سایت صرافی 
– ارائه مشاوره در خصوص جابه‌جایی وجوه
– تحلیل قیمت بازار و ارائه خدماتی در مدیریت ریسک سرمایه
– معاملات مارجین (margin) یا معاملات ارز با قرض روی سرمایۀ اولیه
– سفارشات OCO (که در آن همزمان دو سفارش معامله ثبت می‌شود و با رسیدن یکی به سوددهی مطلوب، دیگری به صورت خودکار حذف می‌شود)
– معاملات ارزهای دیجیتال
– ارسال پول به نقاط مختلف جهان بدون ضرورت داشتن حساب بانکی بین‌المللی با استفاده از سیستم وسترن یونیون که روش انتفال فوری پول و اعتبار است؛ این موسسۀ آمریکایی است ولی شعب بسیاری در اکثر کشورهای جهان دارد و نمایندگی‌هایی نیز در کشورهای تحت تحریم وجود دارد که به شبکۀ اصلی این شرکت متصل هستند و امکان نقل ‌و انتقال پول را فراهم می‌کنند.
– صدور گواهینامه بین ‌المللی (IDL) و انجام تمام پرداخت‌ های لازم.
– پرداخت ‌های مربوط به آزمون‌ های بین ‌المللی نیز در صرافی ‌ها انجام می‌گیرد.
– پرداخت هزینه ‌های مربوط به تعیین وقت سفارت ‌ها در کشورهای دیگر نیز در صرافی‌ های معتبر به سهولت انجام می‌شود.

 

Image for post
Image for post

صرافی‌های آنلاین چه خدماتی را ارائه می‌دهند؟

مشاغل واردات و صادرات، مسافران، مشاغل آزاد و بسیاری فعالیت‌های دیگر در ایران می‌توانند با استفاده از صرافی آنلاین معتبر ایرانی، قیمت دقیق یک محصول یا خدمات را به هر ارزی از سراسر جهان تبدیل کنند. به طور معمول، اکثر سایت‌ها به شما اجازه می‌دهند تا هنگام خرید، نرخ فعلی را قفل کنید. برای اطمینان از اینکه نرخ منصفانه‌ای برای شما نقل شده است، عاقلانه است که از صرافی آنلاین معتبر ایرانی استفاده کنید، که به کاربران امکان می‌دهد ارزش ارز را بر اساس نرخ تبدیل بین‌المللی در لحظۀ کنونی تبدیل کنند و به راحتی می‌توان آن را به صورت رایگان در اینترنت پیدا کرد. خدماتی که این صرافی‌ها ارائه می‌دهند شامل موارد زیر است:
•    پیش پرداخت نقدی در کارت های نقدی و اعتباری
•    وصول چک مسافرتی
•    بازخرید ارز رایگان
•    انتقال پول مانند حواله پوند 
•    خریدهای بین‌المللی و تعبیه درگاهی برای پرداخت پول با وساطتت سایت صرافی 
•    ارائۀ مشاوره در خصوص جابه‌جایی وجوه
•    تحلیل قیمت بازار و ارائۀ خدماتی در مدیریت ریسک سرمایه
•    معاملات مارجین (margin) یا معاملات ارز با قرض روی سرمایۀ اولیه
•    سفارشات OCO (که در آن همزمان دو سفارش معامله ثبت می‌شود و با رسیدن یکی به سوددهی مطلوب، دیگری به صورت خودکار حذف می‌شود)
•    معاملات ارزهای دیجیتال
•    ارسال پول به نقاط مختلف جهان بدون ضرورت داشتن حساب بانکی بین‌المللی با استفاده از سیستم وسترن یونیون که روش انتفال فوری پول و اعتبار است؛ این موسسۀ آمریکایی است ولی شعب بسیاری در اکثر کشورهای جهان دارد و نمایندگی‌هایی نیز در کشورهای تحت تحریم وجود دارد که به شبکۀ اصلی این شرکت متصل هستند و امکان نقل‌وانتقال پول را فراهم می‌کنند.
•    صدور گواهینامۀ بی‌المللی (IDL) و انجام تمام پرداخت‌های لازم
•    پرداخت‌های مربوط به آزمون‌های بین‌المللی نیز در صرافی‌ها انجام می‌گیرد
•    پرداخت هزینه‌های مربوط به تعیین وقت سفارت‌ها در کشورهای دیگر نیز در صرافی‌های معتبر به سهولت انجام می‌شود.

Image for post
Image for post

بهترین صرافی‌ آنلاین چه ویژگی ‌هایی دارد؟

صرافی آنلاین ارز اغلب بخشی از پلتفرم معاملاتی یک کارگزار است. برخی از کارگزاران این سرویس را به صورت رایگان ارائه می‌کنند و برخی دیگر با پرداخت کارمزد که یا در جریانِ معامله و فعالیت تعیین قیمت باید پرداخت شود یا بعد معامله از جانب طرفین پرداخت می‌شود.

کارگزاران در واقع وکیل مشتریان خود به شمار می ‌آیند و از منافع او تا حد ممکن دفاع می ‌کنند. برای آن ‌که مطمئن شوید ورود سرمایه‌ تان در بازار مبادلۀ ارز کم ‌ترین زیان و بیشترین سود را در پی خواهد داشت، باید هنگام انتخاب پلتفرم‌های کارگزاری در بازار مبادلۀ ارز، به برخی شرایط و ویژگی‌های پلتفرم‌های آنلاین توجه داشته باشید و بهترین صرافی آنلاین را برگزینید:

– استفادۀ آسان و سهولت کاربرد تمام بخش‌های پلتفرم (نظیر کیف‌پول، جدول به‌روز‌رسانی ‌شده قیمت ‌ها و…)
 انواع ابزارهای تحلیل تکنیکال و بنیادی
– به راحتی بتوان به معاملات وارد و از آن‌ها خارج شد (بازگشت‌پذیری مرحله ‌ای)
– سفارشی ‌سازی چیدمان صفحۀ نمایش
– امکان تنظیم معاملات به صورت خودکار و هشدارهای معاملاتی (مثلاً تعیین آلارم برای یک معامله)
– انعطاف‌پذیری برای تنظیم گزینه‌ های سفارش و ورودی
– مشاوره و تحلیل‌های مشخص از بازار
– امنیت اطلاعات شخصی
– به ‌روز رسانی مداوم صفحات
– پشتیبانی از مبادلات تعداد قابل ‌توجهی از ارزهای بین ‌المللی
– مهیا بودن مشاهدۀ تراکنش‌های انجام‌گرفته در حساب کاربر
– پاسخگویی به سوالات و مشکلاتِ کاربران پلتفرم یا نرم‌افزار
– تضمین سرعت بالای انجام تراکنش ‌ها
– متصل بودن به درگاه‌ های بانکی
– بخش‌های آموزشی برای تازه‌واردان به بازار مبادلات ارزها
 

Image for post
Image for post

صرافی لندن برتر به عنوان یک صرافی آنلاین معتبر ایرانی تمامی معیارهای لازم و قانونی برای انجام فعالیت ‌های ارزی فیزیکی و آنلاین را داراست و به همین دلیل بهترین گزینه برای انجام فعالیت‌های ارزی شما محسوب می‌شود. این صرافی آنلاین در لندن نیز شعبه دارد و به طور تخصصی به به شما مشاوره‌ هایی درباب هر گونه فعالیت ارزی در انگلستان نیز ارائه می‌کند.